۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست

آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون

آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون ٬ آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون

شیر پاکن چیست؟

شیر پاکن ها از قدیمی ترین محصولات پاک کننده آرایش هستند پودر ها و سایر مواد آرایشی پوست را کثیف کرده و منافذ آن را مسدود می کنند و ما مجبور هستیم به دفعات ان هارا پاک کنیم آب وصابون به تنهاییی برای بیرون آوردن این زرات کافی نیست بلکه باید موادی به کار ببریم مانند اجسام چرب که به زور مواد رنگی پودر ها و جرم هایی پوست را بگیرند و انهای را بیرون بکشند و در نهایت باعث جذب بهتر اکسیژن توسط پوست شوند به این فراوردها روغن هایی پاک کننده یا شیر زیبایی می گویند که در آنها مواد چربی کم و سبکی وجود دارد و برای پاک کردن روزانه پوست بکار می رود.

شیر پاک کن ها از قدیمی ترین محصولات پاک کننده هستند که بیشتر به فرم روغن در آب استفاده می شوند و روغن ها نیز از نوع پارافن انتخاب می گردد حدود ۷۰ % وزن این فراورده ها از آب و ۳۰ % آنها از روغن می باشد امروزه با ساخته شدن ظروف پلاستکی این لوسیون ها در حدود وسعی تولید شده اند ساخت آنها آسان بوده و به کرم های پاک کننده از نظر مصرف برتری دارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است میزان اسید یته این فراورده ها هم خوانی زیادی با اسید یته پوست داشته و محصول خوبی ازنظر اسیب نرساندن به پوست محسوب می شود این مواد را می توان به عنوان پاک کننده آرایش و برطرف کننده الاینده های صورت استفاده کرد.

شیر پاک کن چیست و استفاده از آن چه فوایدی دارد

 

آیا صابون برای پاک کردن پوست به تنهایی کافی است؟

استفاده از صابون ها به عنوان پاک کننده سطحی بسیار رایج است و بسیار از خانم ها صابون را به عنوان یکی از پاک کننده های مناسب می دانند غافل از اینکه صابون پاک کننده چندان مناسبی نیست و دارای معایب فراوانی است که از آن میان می توان به چند مورد اشاره کرد:

 • نیاز به آب
 • زدودن بیش از حد چربی از پوست
 • ایجاد خشکی و کشیدگی در پوست
 • قلیایی نمودن پوست

آیا استفاده از صابون برای سلامت پوست مفید است؟

 

عوارض قلیایی شدن پوست:

قلیایی شدن پوست باعث جدا سازی سلول های لایه های خارجی پوست از سلول های مجاور می شود در هر حال استفاده از صابون و سایر دترژانت های معمولی برای شستشوی پوست استفاده نکنید حتی آب معمولی نیز در اثر شستشوی بی رویه می توان باعث خشکی پوست شود بیشتراز یک یا دو بار در روز صورت خود را نشوید حتما بعد از شستشو از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

اثر روانی کف و فوم ها و پاک کننده های کف کننده در نظر بسیاری از ما میزان پاک کنندگی محصولات با میزان کف حاصل از آن نصبت دارد و محصولاتی را که با کف همراه نباشد جزء پاک کننده ها محصوب نمی کنیم برای ارضای این حس روانی لابراتور های آرایشی بهداشتی فوم های پاک کننده را به بازار ارائه نموده اند این فراورده ها برای پاک سازی پوست به آب نیاز دارند و در تماس با آب کف می کنند.

این محصولات بر خلاف صابون ها حالت قلیای نداشته و پوست را خشک نمی کند و ضمن پاک سازی کامل پوست لایه محافظ سطح پوست را حفظ می کنند این فراورده دارای دو فاز حلال در چربی و حلال در آب هستند که فاز حلال در چربی آن تمام زرات خارجی موئتد آرایشی و رسوبات ناشی از آلودگی های محیطی را در خود حل می کنند و فاز حلال در آب آن شسته شدن این رسوبات را از سطح پوست تسهیل می نماید و به این ترتیب مانع مسدود شدن روزنه های پوست شده و از آلودکی و عفونت پوست جلو گیری می کنند.

مضرات استفاده از صابون برای شست و شوی پوست

 

نحوه ی استفاده از شیر پاکن:

نحوه ی استفاده از این فراورده ها به صورت زدن آنها روی نوک انگشت و سپس مالیدن آن روی صورت به شکل دوایر متحدالمرکز)یا مارپیچی یا از داخل به خارج(به همراه ماساژ ملایم می باشد که در صورت احتیاج به تکرار عمل فوق دوباره به همان شکل تکرار می شود کار پاک سازی به اتمام نمی رسد مگر مواد زائد قابل شستشو ایجاد شده به دنبال استفاده ازشیر پاکن ها باتونیک یا آب ولرماز صورت برداشته شوند.

استفاده از شیر پاک کن ، زمان و طریقه ی مناسب انجام آن

 

قبل از پاک کردن آرایش بخوانید:
 • فراموش نکنید بهتر است یک پاک کننده آرایش خوب تهیه کنید. این از آن موادی است که خرج کردن پول بیشتر به نفع سلامت پوستتان خواهد بود مارک هایی معروف تجاری لوازم آرایش به طور معمول پاک کننده های خوبی نیز به بازار عرضه می کنند.

 • برای پاک کردن آرایش چشم از مواد پاک کننده آرایش که ویژه چشم است استفاده کنید چشمان شما بسیار حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

 • آرایش صورت شما مانند کرم پودر و روژه لب به راحتی به وسیله پاک کننده ای آرایشی که پایه ی آبی دارند از روی پوستتان پاک می شوند ولی آرایش چشم مانند سرمه و ریمل و خط چشم نیاز به مواد پاک کنند قوی تر دارند این مواد پاک کننده باید پایه ی روغنی داشته باشند تا این مواد آرایشی سمج را از چشمان شما پاک کنند.

 • برای پاک کردن آرایش چشم تان از حرکات ملایم تر دست تان روی پوست اطراف چشم استفاده کنید چون پوست این نواحی بسیار حساس است و امکان آسیب دیدن و چروک خوردن آن زیاد است.

 • برای پاک کردن آرایش یک تکیه پنبه یا پد را به مواد پاک کننده آغشته کنید و روی پوست صورت اطراف چشم و گردن خود بکشید در صورتی که با این روش آرایش شما پاک نشد چند نقطه از ماده پاک کننده را در چند جای صورتتان بگدارید سپس با یک گلوله پنبه مرطوب آنرا در تمام صورتتان پخش کنیدبا این روش حتی مواد آرایشی نفوذ کرده به منافذ پوستتان خارجئ می شوند.

آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون

 • در صورتی که اصلا آرایش نمی کنید لازم است شما هم در پایان روز صورتتان را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید تا بقایای گردو غبار و آلودگی های هوا از روی سطح پوست شما پاک شود این روش از چرب شدن پوست شما جوش زدن آن جلو گیری می کنند تمیز کردن منظم پوست آنرا براق و سالم می کنند.

آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون

 • پاک کننده هایی را که در آن الکل به کار رفته است خریداری نکنید این پاک کننده ها اگر چه باعث می شوند در سطح پوستتان احساس تازگی کنید ولی در طولانی مددت موجب خشکی پوست شما می شود.

آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون

 

برای دیدن مطالب کلیک کنید : 

ایران دخت

آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون ، آشنایی با فواید شیر پاکن برای پوست ٬ شیر پاکن چیست؟ ٬ فواید شیر پاکن ٬ قلیایی شدن پوست ٬ مضرات استفاده از صابون 

نوشته های مرتبط

خواص روغن آرگان برای سلامتی و زیبایی پوست

مهسا حق نظری

پنج تمرین با توپ برای لاغری

صدیقه مخلوق پور

ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده

هادی گراوندی

ارسال دیدگاه

هشت + 19 =