۱۵ تیر ۱۳۹۹
فرهنگی کتاب خوب بخوانیم

مواجهه با مرگ

مواجهه با مرگ

مواجهه با مرگ

مواجهه با مرگ

جان اسمیت اشراف‌زاده سی‌ساله تحصیل‌کرده، باهوش و کتاب‌خوانده‌ای است که به‌عنوان خبرنگار مجله‌ای انگلیسی در بیروت مشغول کار است.

او روزی متوجه غده‌هایی روی گردنش می‌شود و سرانجام (مادرش و بعد برای خویشان و دوستانش) کاشف به عمل می‌آ‌ید که به بیماری لاعلاجی مبتلا شده است.

آن‌ها این راز را از او پنهان نگه می‌دارند و او، که به علت بیماری برای پایان‌دادن به سفر کاری‌اش

به لبنان بازمی‌گردد، در جشن خداحافظی‌ای که دوستانش در بیروت برایش می‌گیرند با دختری

انگلیسی آشنا می‌شود و پس از مدتی، بی‌خبر از همه‌جا، به او پیشنهاد ازدواج می‌دهد.

این اتفاق نزدیکانش را با دومین بحرانی روبه‌رو می‌کند که حاصل نزدیکی‌شان با جان است.

اطرافیان جان، پیش از این، با وجود اختلاف نظر درنهایت به توافق رسیده بودند که او را از ماهیت و شدت بیماری‌اش بی‌خبر نگه دارند، اما حالا نمی‌دانند که با مسئله ازدواج او چه کنند. باید مانعش شوند؟ اگر نه، با دختری که قرار است همسر آینده‌اش شود چه معامله‌ای بکنند؟ از حال و روز جان به او چیزی نگویند؟… این‌ها همه دستمایه بحث‌ها و استدلال‌های خواندنی بین شخصیت‌های داستان می‌شود و جریان داستان را پیش می‌برد و اتفاق‌ها و گره‌های پیش‌بینی‌ناپذیر دیگری به گره‌های قبلی اضافه می‌کند.
.
کتاب “مواجهه با مرگ”/ براین مگی/ ترجمه‌ی مجتبی عبداللّه نژاد/ نشر نو، چاپ اول ۱۳۹۷

اطرافیان جان، پیش از این، با وجود اختلاف نظر درنهایت به توافق رسیده بودند که او را از ماهیت و شدت بیماری‌اش بی‌خبر نگه دارند، اما حالا نمی‌دانند که با مسئله ازدواج او چه کنند. باید مانعش شوند؟ اگر نه، با دختری که قرار است همسر آینده‌اش شود چه معامله‌ای بکنند؟ از حال و روز جان به او چیزی نگویند؟… این‌ها همه دستمایه بحث‌ها و استدلال‌های خواندنی بین شخصیت‌های داستان می‌شود و جریان داستان را پیش می‌برد و اتفاق‌ها و گره‌های پیش‌بینی‌ناپذیر دیگری به گره‌های قبلی اضافه می‌کند.  A  A

نوشته های مرتبط

نوروزها و بادبادک ها

admin

آلبوم چرخ گردون

هادی گراوندی

شجاع ‌دل

admin
ut eleifend elit. dolor risus id mattis tristique venenatis, mattis

ورود

حساب کاربری ندارید؟ اینجا ثبت نام کنید
X

ثبت نام