۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
سلامت و درمان مجله ایران دخت

همه دردسرهای نگین دندان که نمی دانستید

همه دردسرهای نگین دندان که نمی دانستید ، سیر تا پیاز کاشت نگین دندان ، کاشت نگین چه عوارضی دارد؟ ، جواهر دندان چیست؟ ، همه چیز درباره لامینت ، سیر تا پیاز کاشت نگین دندان ، کاشت نگین چه عوارضی دارد؟ ، جواهر دندان چیست؟ ، همه چیز درباره لامینت ، همه دردسرهای نگین دندان که نمی دانستید

همه دردسرهای نگین دندان که نمی دانستید ، سیر تا پیاز کاشت نگین دندان ، کاشت نگین چه عوارضی دارد؟ ، جواهر دندان چیست؟ ، همه چیز درباره لامینت ، سیر تا پیاز کاشت نگین دندان ، کاشت نگین چه عوارضی دارد؟ ، جواهر دندان چیست؟ ، همه چیز درباره لامینت ، همه دردسرهای نگین دندان که نمی دانستید

 

کاشت نگین چه عوارضی دارد؟

ارتباطات انسانی قبل از شروع به کمک کلام یا گفتار، با نشانه های دیگری آغاز می شود که لبخند یکی از اولین و شاید بتوان گفت مهمترین بخش در شروع یک ارتباط موثر کلامی یا غیرکلامی باشد. در این مورد هم مانند دیگر عوامل ارتباطی هر ناهنجاری می تواند بر کیفیت ارتباط تاثیر گذاشته و در مواردی نتیجه معکوس به همراه داشته باشد.

در دنیای پر تنوع امروز «مهندسی لبخند» بخش تاز ه وارد و نو پا در دندانپزشکی زیبایی است که طرفداران خودش را دارد. کاشت نگین روی دندان یکی از بخش های پرجاذبه و شاید یکی از کم هزینه ترین ها است که اگر با دقت و احتیاط انجام نشود، ممکن است عوارض نامطلوبی داشته باشد تا جایی که دیگر خنده بر لبانتان ننشیند. دکتر علی امیرانی، دندانپزشک در این باره توضیح می دهد.

جواهر دندان چیست؟

جواهر یا نگین دندان، سنگ یا جواهری طبیعی یا مصنوعی، بی رنگ، براق یا هر فلز گرانبهایی مانند طلا و سنگ های بسیار ریز و رنگارنگی هستند که عموماً در قسمت جلو و بالای دندان های پیشین یا هر دندانی که هنگام لبخند زدن بیشتر نمایان است، قرار داده می شوند. این انتخاب مهمترین بخش از مهندسی لبخند است که باعث می شود برق این دندان هنگام لبخند زدن توجه همه را به سمت شما جلب کرده و لبخندی سفید، درخشان و باشکوه عرضه کند.

معمولاً جواهرات به کار رفته قیمت چندانی ندارند و در واقع بخش اعظم هزینه این عمل زیبایی به تجهیزات و مواد زیر ساختی آن مربوط است. این نگین ها معمولا در مطب های دندانپزشکی به متقاضی معرفی می شود ولی در مواردی افراد تمایل دارند که خودشان و از مراکز متفرقه و با قیمت های کمتری خریداری کنند. در این صورت باید توجه داشت که محصولات از نظر تراش، رنگ و همچنین مواد تشکیل دهنده مصنوعی با دقت بررسی و انتخاب شوند چون از لحظه نصب روی دندان در دهان شما قرار م یگیرند یعنی اصل یترین راه ورود آلودگی ها و میکرو ب ها به داخل بدن.

چطور کاشت می شود؟

یکی از مهم ترین بخش های این عمل زیبایی نحوه نشاندن نگین روی دندان است. در این مرحله است که تخصص و تجربه نقش مهمی ایفا می کند. دندان سالم به کمک مواد تمیزکننده به خوبی پاک سازی می شود، روی سطح دندان کمی زبر شده تا سطح اصطکاک بیشتر شود. نگین به کمک مواد زیرسازی یا به اصطلاح باندینگ روی دندان چسبانده می شود و در پایان با دندان هم سطح می شود.

آنچه در این مرحله مهم و ضروری است، بررسی صحت و سلامت مینای دندان است. وجود نگین روی مینای دندان باعث تحلیل استحکام آن شده و در مواردی ممکن است پوسیدگی و آسیب از زیر همین نگی نها شروع شود.

انجام این عمل توسط پزشکان متخصص عوارض کمتری به همراه خواهد داشت ولی

در موارد بسیاری دیده شده که پزشک برای نصب نگین حفره ای روی دندان سالم

ایجاد کرده که همین مورد موجب آسیب به مینای دندان و تغییر رنگ آن شده است.

برای دیدن :

ایران دخت 

 

نوشته های مرتبط

خوراکی هایی که باید در زمستان بیشتر مصرف کنیم

صدیقه مخلوق پور

اصل ۱۷۲ و ۱۷۳ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

انتخاب شال و روسری مناسب فصل پاییز

فاطمه میرزایی

ارسال دیدگاه

چهار + چهار =