۱۱ آذر ۱۴۰۲
بانوان موفق

آشنایی با زندگی نامه حریر شریعت ‌زاده

آشنایی با زندگی نامه حریر شریعت‌زاده ٬ بیوگرافی حریر شریعت‌زاده ٬ زندگینامه حریر شریعت‌زاده ٬ 

آشنایی با زندگی نامه حریر شریعت ‌زاده ٬ بیوگرافی حریر شریعت ‌زاده ٬ نوازندگی حریر شریعت ‌زاده ٬ زندگینامه حریر شریعت ‌زاده ٬ آشنایی با زندگی نامه حریر شریعت ‌زاده ٬ بیوگرافی حریر شریعت ‌زاده ٬ زندگینامه حریر شریعت ‌زاده ٬ نوازندگی حریر شریعت ‌زاده

بیوگرافی حریر شریعت ‌زاده:

بانو حریر شریعت‌زاده از سن ۵ سالگی نواختن پیانو را شروع کرد. از سال اول راهنمایی تا سال دوم دبیرستان در محضر استادانی چون جواد معروفی، خانم فخری ملک پور و خانم جواهری نواختن پیانو را آموزش دید. بعد از فراگیری سبک استاد محجوبی از آن پس به این سبک نوازندگی کرد. از بانو پریسا ردیف های آوازی را یاد گرفت. ایشان دف را به صورت حرفه ای نیز می نوازد. 

حریر شریعت‌زاده در دانشگاه سراسری رشته تغذیه تحصیل کرد و سپس در دانشگاه، موسیقی را هم پشت سر گذاشت. خانم حریر شریعت‌زاده یک خواهر و دو برادر دارد که یک خواهر او در آلمان و برادر ایشان ساکن تهران می باشد. پدر بزرگ خانم شریعت زاده اهل سیرجان بوده و صدای خوشی داشته است. برادر ایشان پزشک می باشد و تار را در محضر استادانی هچون حمید متبسم و ارشد طهماسبی آموخته است. 

ازدواج با سالار عقیلی:

حریر شریعت زاده دربارهٔ آغاز آشنایی خود با سالار عقیلی می‌گوید:

در جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۷۳ با او آشنا شدم. با مادرم به عنوان تماشاچی به جشنواره رفته بودم. ساعات زیادی را در آنجا گذرانده بودیم. اعلام شد که گروه حوزهٔ هنری برنامه دارد. ما خسته بودیم. از مادرم خواستم که برویم. از جا بلند شدیم و در حال حرکت به بیرون از سالن بودیم. هنوز از سالن خارج نشده بودیم که گروه حوزهٔ هنری کار خود را آغاز کرد. صدای سالار سالن را پر کرد. ما در جای خود متوقف شدیم. صدای او تمام سالن را حیرت‌زده کرده بود. او جوانی ۱۶ – ۱۷ ساله و ناشناخته بود و این به حیرت جمع می‌افزود. من که ردیف‌های آوازی را نزد خانم پریسا تمام کرده بودم و با سبک‌ها آشنا بودم به مادرم گفتم فکر می‌کنم این خواننده از شاگردان آقای تعریف است. مادرم با تعجب پرسید من از کجا می‌توانم این را بدانم. گفتم از شیوهٔ خواندن او می‌فهمم. تا آنتراکت صبر کردیم و بعد با او صحبت کردیم. به این شکل آشنایی ما شروع شد. پس از آشنایی بیشتر، همکاری هنری خود را آغاز کردیم. با هم کارهای مختلفی با پیانو انجام دادیم. تا اینکه در سال ۱۳۷۹ با هم ازدواج کردیم.

آثار حریر شریعت زاده:
  • نوازندگی پیانو در آلبوم بوی باران با خوانندگی محمدرضا شجریان
  • نوازندگی پیانو در آلبوم مایه ناز با خوانندگی سالار عقیلی

منبع: ویکی پدیا 

برای دیدن :

ایران دخت

نوشته های مرتبط

معرفی مینا ایزدیار مادر تالاسمی ایران

فاطمه میرزایی

نشان شوالیه فرهنگ و هنر فرانسه در دست یک بانوی ایرانی

صدیقه مخلوق پور

زندگی نامه فاطمه سهرابی بانوی موفق کرمانشاهی

هادی گراوندی

ارسال دیدگاه

دو × دو =