۳۱ خرداد ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

علت های ریزش مو …

علت های ریزش مو

علت های ریزش مو

 

استرس: مو

از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس، اضطراب، نگرانی و شوک ناگهانی است، که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود.

حاملگی: مو

علت های ریزش مو

بسیاری از زنان بعد از گذشت ۳ ماه از بچه دار شدن خود متوجه ریزش موی

شدیددر خود می شوند.

این موضوع به این دلیل اتفاق  می افتد که در زمان حاملگی افزایش مقدار

هورمون های زنانه سبب می شود تا بدن مو هایی را که باید می ریختند نگاه

داردو پس از حاملگی که سطح هورمون ها نرمال می شوند، مو های اضافه

ریزش پیدا می کنند.

داروها:

علت های ریزش مو

بعضی داروها باعث ایجاد ریزش مو می شوند.داروهایی مانند:داروهای ضد انعقاد خون( وارفارین، هپارین و… )، داروهای ضد افسردگی،داروهای ضد نقرس، شیمی درمانی که برای سرطان ها استفاده می شود، استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرص های ضد حاملگی.قطع این داروها به کاهش ریزش مو و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

عفونت:

بعضی از عفونت ها مانند عفونت های قارچی باعث ریزش مو می شوند که بادرمان عفونت ها به وسیله داروهای ضد قارچ ، می توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

بیماری ها:

ریزش مو در بعضی از بیماری ها می تواند روی دهد از جمله در لوپوس یا دیابت.ریزش مو می تواند از علائم بعضی از بیماری ها باشد.بنابراین تشخیص و درمان ریزش مو می تواند سبب کشف بیماری و درمان به موقع آن شود.دربعضی از بیماری های مزمن هم ممکن است ریزش مو دیده شود.مانند: سیفلیس، تیفوس، آنفلوآنزا، سرماخوردگی مزمن و کم خونی.

مراقبت نا مناسب:

کشش بیش از حد موها از علل مهم ریزش مو است.

عوامل مهم ریزش مو  عفونت های قارچی

ریزش مو در بعضی از بیماری ها می تواند روی دهد از جمله در لوپوس یا دیابت.ریزش مو می تواند از علائم بعضی از بیماری ها باشد.بنابراین تشخیص و درمان ریزش مو می تواند سبب کشف بیماری و درمان به موقع آن شود.دربعضی از بیماری های مزمن هم ممکن است ریزش مو دیده شود.مانند: سیفلیس، تیفوس، آنفلوآنزا، سرماخوردگی مزمن و کم خونی داروهای ضد قارچ هورمون های زنانه هورمون های زنانه .

نوشته های مرتبط

آشنایی با خواص و مضرات مرزه

هادی گراوندی

کرم های شبانه و ۱۱ مزیت شگفت انگیز استفاده از آنها

مدیر محتوا

نکته های طلایی برای خداحافظی با جوشهای فصل گرم

هادی گراوندی