۸ خرداد ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

شاداب کردن رنگ گونه ها و لب ها به صورت طبیعی

شاداب کردن رنگ گونه ها

شاداب کردن رنگ گونه ها

صورتی بودن گونه ها و همچنین لب ها از زمان های گذشته تا کنون یکی از نشانه های تشخیص سلامتی افراد در نظر گرفته می شود. محققان اعتقاد دارند که ورزش و کاروتنوئید ها، که همان رنگدانه های طبیعی موجود در مواد غذایی هستند، مسئول درخشش و بشاشی صورت هستند. شما می توانید روی سر خود قرار بگیرید، گونه های خود را نیشگون بگیرید و یا لب های خود را محکم بهم فشار دهید و اینگونه به صورت سریع و موقت به صورت خودتان رنگ بدهید، اما همانطور می دانید این اتفاق ماندگار نیست و بهترین راه برای ایجاد گونه ها و لب های گلگون داشتن یک رژیم غذایی و شیوه ی زندگی سالم و صحیح است.

هر روز ورزش کنید …  لب 

ورزش کردن به صورت منظم به پمپاژ خون به سراسر بدن کمک می کند و از این طریق اکسیژن و مواد مغذی را به تمام سلول های اندام های مختلف از جمله پوست منتقل می کند. نگه داشتن بافت و سلول های چهره و لب ها در سطح خوب تغذیه ای، یکی از اساسی ترین مراحل و اقدامات برای حفظ رنگ سالم و سرخ آن ها است.

رژیم شامل کاروتنوئید …  لب

غذاهایی سرشار از کاروتنوئید را در رژیم و برنامه غذایی خود بگنجانید. کاروتنوئید ها رنگدانه های زرد ، نارنجی و قرمزی هستند که سبب ایجاد رنگ طبیعی در میوه ها و سبزیجات مختلف مانند هویج ، طالبی ، زردآلو ، سیب زمینی شیرین و هلو می شوند. بدن کاروتنوئید را در سلول های چربی خود ذخیره می کند جایی که این ماده بتواند توسط لایه های بالایی پوست جذب شود. این رنگدانه ها درخشش طلایی را ایجاد می کنند که پایه ای مناسب برای گلگون نشان دادن لب ها و گونه ها است.

لایه برداری کنید …

مرتبا پوست و لب خود را لایه برداری کنید تا سلول های مرده ی پوست را که از رنگ طبیعی آن کم می کند را از بین ببرید. لایه برداری نیاز نیست که خیلی پیچیده و یا خیلی پرهزینه انجام شود. برای احیا و لایه برداری لب می توانید از یک مسواک و آب گرم استفاده کنید. با استفاده از جو دو سر خام مخلوط شده با شیر یا عسل، یک اسکراب ملایم درست کنید که هم می تواند سلول های مرده ی موجود بر روی گونه ها، چانه و … را از بین ببرد و هم اینکه رنگ سرخ صورتتان را بازیابی کند.

از رنگ دهنده های طبیعی استفاده کنید …

لب های خود را با یک تکه لبوی خام ماساژ دهید تا رنگ سرخ آن ها به صورت

طبیعی تقویت شود.

در فرهنگ های شرقی زنان از چندین روش طبیعی دیگر برای افزایش رنگ سرخ لب ها استفاده می کردند. آن ها از گلبرگ های گل رز له شده مخلوط شده با شیر و یا خامه برای افزایش رنگ سرخ صورتشان استفاده می کردند که هر روز نیز قابل انجام است. جالب است بدانید که آب انار و گشنیز نیز دارای چنین خاصیتی می باشند. لب ها اغلب با قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین بالا رفتن سن تیره می شوند. ماساژ لب ها با یک برش از لیمو سبب روشن شدن آن ها می شود و به لب ها اجازه می دهد که رنگ ملایم تر و سرخ تری را به دست آورند.

نوشیدن آب …

بهتر است مقدار شش تا هشت لیوان آب در روز مصرف کنید.

آب مواد مغذی را به بدن انتقال می دهد و همچنین مواد مضر را از اندام ها و

قسمت های مختلف بدن از جمله پوست دفع می کند.

همچنین پوست اطراف دهان و لب ها را مرطوب و لطیف نگه می دارد.

آب عنصر و جز اصلی سالم نگه داشتن شیوه ی زندگی است که به

شما این امکان را می دهد که رنگ طبیعی و زیبای گونه ها و صورت خود را حفظ کنید.

نکته ی بسیار مهم:

اگر مصرف کننده ی دخانیات مانند سیگار هستید هرچه زودتر آن را ترک کنید.

هیچ چیزی مانند مصرف دخانیات رنگ و رطوبت لب ها و پوست شما را از بین نمی برد.

 

منبع:  leaf.tv

 

References

National Institutes of Health: Vitamin A and Carotenoids

Elle: The Face Guide: Lip Care

منبع:  leaf.tv  شاداب کردن رنگ گونه ها و لب ها به صورت طبیعی A

نوشته های مرتبط

اصل ۱۶۶ و ۱۶۷ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

اصل ۱۹۲ و ۱۹۳ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

اصل سی هفتم و سی هشتم از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی