۲۷ خرداد ۱۴۰۳
هنر آشپزی

طرز تهیه چیزکیک اوریو

طرز تهیه چیزکیک اوریو ، طرز پخت چیزکیک اوریو ، مواد لازم برای تهیه چیز ، چیزكیك با شكلات اوریو ، دستور پخت چیزکیک اوریو ، 

طرز تهیه چیزکیک اوریو ، طرز پخت چیزکیک اوریو ، مواد لازم برای تهیه چیز ، چیزکیک با شکلات اوریو ، دستور پخت چیزکیک اوریو ، طرز تهیه چیزکیک اوریو ، طرز پخت چیزکیک اوریو ، مواد لازم برای تهیه چیز ، چیزکیک با شکلات اوریو ، دستور پخت چیزکیک اوریو ، 

طرز تهیه چیزکیک اوریو:

اگر به دو نکته مهم توجه کنید می تونید یه چیز کیک بی نظیر درست کنید، اول اینکه حتما میزان پودر شکر لازم رو باتوجه به ذائقتون تنظیم کنید و نکته مهمتر اینِ که کلاً مدل این چیز کیک نرم و کرمیه ولی اگر شما دوست دارید کرم چیزتون یکم ژله ای و سفت تر باشه و کرمی طور نباشه حتما نیم تا یک قاشق غذا خوری ژلاتینِ بیشتر از میزان که گفته میشه ، استفاده کنید.

@macooook

مواد لازم برای کراست چیز کیک:

  • بیسکوئیت اوریو: ۳۰۰ گرم 
  • کره آب شده: ۱۵۰ گرم

مواد لازم برای کرم چیز:

  • پنیر ماسکارپونه: ۵۰۰ گرم 
  • پودر قند: ۴ قاشق غذا خوری
  • خامه قنادی : ۲۰۰ گرم
  • بیسکوئیت اوریو: ۸-۱۰ عدد 
  • پودر ژلاتین: ۱ قاشق غذا خوری (اگر دوست ندارید چیز کیکتون کرمی و نرم باشه ۲ قاشق غذا خوری)
  • آب سرد: ۱/۳ پیمانه

@macooook

طرز پخت چیزکیک اوریو:

ابتدا برای درست کردن کراست، ۳۰۰ گرم بیسکوییت رو با کرم وسطش داخل غذا ساز ریخته و پودر می کنیم بعد ۱۵۰ گرم کره آب شده که ولرم شده رو اضافه کرده، خوب مخلوط می کنیم. مواد رو داخل قالب ۲۲ سانت میریزیم، می تونید کف قالب کمربندیتون رو دولایه سلفون بکشید و یا کاغذ روغنی بندازید که راحت بتونید چیز کیک رو از کف قالب جدا و جابجا کنید. مواد رو کف قالب به اندازه مساوی در همه جا پخش می کنیم سپس با دست یا ته لیوان مواد رو پرس می کنیم و قالب رو برای نیم ساعت داخل فریزر قرار میدیم.

تو این فاصله ابتدا ۱ یا ۲ قاشق غذا خوری  ژلاتین رو با آب سرد مخلوط کنید و روی بخار آب جوش قرار بدید تا کاملاً روان و شفاف بشه بعد میذاریم کنار تا خنک بشه، سپس ماسکارپونه رو که از یک ساعت قبل بیرون گذاشتیم با ۴ قاشق غذا خوری پودر قند مخلوط کرده تا یکدست و پفکی بشه (مقدار پودر قند رو می تونید کم یا زیاد کنید)، سپس خامه رو میزنیم تا فرم بگیره بعد با پنیر مخلوط می کنیم و ژلاتینمون که خنک شده رو با کرم چیزمون خوب مخلوط می کنیم تا یکدست بشه.

بیسکوییت های لازم برای این قسمت رو که از قبل به اندازه کمتر از یک بند انگشت خرد کردیم با موادمون مخلوط می کنیم و مایه کرم چیز رو روی کراستمون میریزیم و برای ۷-۸ ساعت قالب رو داخل یخچال قرار میدیم تا چیزکیک سفت بشه سپس با یک چاقوی تیز و نازک که کمی چرب کردیم به آرومی چیز کیک رو از بدنه قالب جدا کرده و به ظرف سرو انتقال میدیم و روش رو تزئین می کنیم.

برای دیدن :

منبع : پیج اینستاگرام ماکوک macooook (آموزش آشپـزی) 

نوشته های مرتبط

طرز تهیه اردو قارچ

هادی گراوندی

طرز تهیه خورش بامیه و بادمجان

فاطمه میرزایی

طرز تهیه تابه مکزیکی

فاطمه میرزایی

ارسال دیدگاه

بیست − سه =