۹ آذر ۱۴۰۲
پوشاک و مد مجله تخصصی زیبایی و سلامت

پوشش مناسب برای افراد لاغر کدام هستند؟

پوشش مناسب برای افراد لاغر کدام هستند؟

 

پوشش مناسب برای افراد لاغر کدام هستند؟

معمولا اکثر آدمها از اندام و هیکل خودشان رضایت کافی ندارند و همیشه دنبال بهتر دیده شدن هستند. طریقه ی لباس پوشیدن می تواند بسیاری از ایرادات اندام ما را بپوشاند و بهبود بخشد.

البته که نمی توان گفت لباس پوشیدن مناسب می تواند در حد ورزش کردن و تغذیه ی مناسب اندام ما را ایده آل کند اما نمیتوان از تاثیر شگفت انگیز آن چشم پوشی کرد. بعضی از چاقی و یا لاغری ها ارثی می باشد و نمی توان خیلی برای آنها کاری کرد و تنها راه بهتر دیده شدن افراد دارای این ویژگی استفاده از لباس مناسب است.
در انتخاب لباس مناسب باید به ۴ مورد توجه کرد: رنگ، اندازه (سایز) ، طرح و جنس لباس.

رنگ های روشن بپوشید: پوشش مناسب برای افراد لاغر
پوشش مناسب برای افراد لاغر

پوشش مناسب برای افراد لاغر

رنگ روشن بدن شما را پهن تر نشان می دهد. اما بر خلاف آن رنگ های تیره باعث می شوند شما لاغر تر دیده شوید، پس تا جایی که امکان دارد سراغ این رنگ ها نروید. نکته دیگر در مورد رنگ های روشن این است که این رنگ ها راحت تر سایه می اندازند که همین باعث می شود بدن شما کمی عضلانی تر از چیزی که هست باشد.پس این رنگ ها نه تنها لاغری شما را می پوشانند بلکه به شما کمک می کنند خوش هیکل تر دیده شوید.

لباس سایز خودتان را بپوشید: پوشش مناسب برای افراد لاغر

دقت کنید که لباس سایز گشاد نپوشید. شاید فکر می کنید لباس گشاد اندام لاغر شما را می پوشاند اما این لباس ها شما را از لحاظ جسمی ضعیف تر از آنچه که هستید نشان می دهند. این در مورد لباس های تنگ نیز صدق می کند.پس همیشه لباسی بپوشید که اندازه شما باشد.

به شانه لباس دقت کنید. درز شانه لباس باید حتما روی شانه هایتان قرار بگیردا گر پایین تر باشد قطعا مناسب شما نیست و بدن شما را افتاده نشان می دهد.آستین لباس هم نه باید تنگ باشد نه گشاد چون در هر صورت لاغر بودن بازوهایتان بیشتر مشخص می شودمواردی که گفتیم در مورد تی شرت هم صادق می باشد.اگر آستین تی شرت گشاد باشد، بازوان‌تان شبیه بازوان کودکان نشان می دهد.بنابراین وضعیت آستین تی شرت نیز بسیار مهم است.آستین تی شرت نباید زیاد گشاد یا تنگ باشد.

نکته ی قابل توجه:

بعضی از شومیزها و لباس های حریر آزاد برای خانم ها می باشند که مدلشان گشاد می باشد و برای خانم های لاغر و ریز نقش هم مناسب می باشند. دقت کنید که مدلشان گشاد می باشد و نه سایزشان.

هم چنین اینکه بعضی از مدل مانتو ها و ژاکت های آزاد (منظور این است در از نظر مدل آزاد هستند و بایستی ساز شخص باشد) هم که جنس کلفتی دارند مناسب می باشند.

شلوارهای راسته، گشاد ویا دم پا بپوشید:

پوشش مناسب برای افراد لاغر

پوشش مناسب برای افراد لاغر

خانوم هایی که پاهای خیلی لاغری دارند و یا پاهایشان از هم فاصله داردحتما باید از شلوار هایی که آزاد هستند استفاده کنند.شلوار های پارچه ای پیلی دار که راسته هستند یکی از بهترین انتخاب ها می باشد.شلوار های جین و لگ های اسکینی و جذب رو فراموش کنیند از شلوار های جین راسته یا کتانی استفاده کنید.

پوشیدن شلوارهای جین تنگ و چسبان ظاهر خوبی ندارد و موجب می‌شود پایتان شبیه یک تکه چوب و لاغر تر به نظر بیاید. به همان اندازه که شلوار تنگ می تواند سبب شود که پاهایتان نامتناسب به چشم بیاید، شلوار خیلی گشاد با جنس نازک هم میتواند تاثیر منفی بگذارد. پس در سایز و جنس شلوار دقت کنید (سعی کنید از جنس حجیم استفاده کنید). استفاده از شلوار های دم پا بعلت اینکه در قسمت ساق گشاد ترند گزینه ی مناسب برای افراد لاغر می باشند.

لباس های طرحدار و شلوغ بپوشید:

پارچه گلدار برای افراد لاغر خیلی معجزه می کند و به خاطر شلوغی پارچه، توجه رو از سمت اندام بر میدارد و لاغریتان را می پوشاند. بهترین روش برای استفاده از این پارچه ها، پیراهن های گلدار است. پیراهن را می توان به دلیل طرح شلوغی که دارند مقداری گشاد و آستین دار انتخاب کرد و دیگر هیچ نگرانی ای بابت دیده شدن اندام نداشت.

به غیر از لباس های گلدار و شلوغ سعی کنید لباس های راه راه افقی و چهار خانه بپوشید. راه راه افقی دید چشم را در حالت چپ به راست قرار می دهد که با خطای دید باعث می شود بدنتان پهن تر بنظر برسد. در مورد پیراهن های چهارخانه، هر چه اندازه ی این خانه ها ریزتر باشد هیکل تان درشت تر به نظر می آید. بنابراین در هنگام خرید پیراهن چهارخانه آنهایی را انتخاب کنید که چهارخانه های کوچک یا متوسط دارند.

جنسی انتخاب کنید که به بدن شما حجم بدهد:

  • انتخاب جنس مناسب لباس راه دیگری برای بهتر دیده شدن اندام می باشد.
  •  هر چیزی که با لمس کردن حس ناهمواری بدهد، برای بزرگ تر نشان دادن اندام تان بهتر است.
  • علاوه بر بافت لباس، باید به ضخامت یا کلفتی لباس نیز توجه کنید.
  • این لباس‌ها هم‌ ضخامت بیشتری دارند و هم طرح‌های برجسته دارند.
  • هر دوی این عوامل در بزرگ‌تر نشان دادن اندام‌تان مؤثرند.
  • بنابراین با انتخاب این لباس‌ها می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

طبیعتا در تابستان نمیتوان از لباس های بافت استفاده کرد

  •  می توانید با پوشیدن لایه ای چند لباس نازک و سبک با رنگ و طرح روشن توهم چاق تر دیده شدن را ایجاد کنید.
  • البته دقت کنید در لباس های چند لایه حتما از رنگ بندی مناسب استفاده کنید.

پوشش مناسب برای افراد لاغر

پوشش مناسب برای افراد لاغر

نکات مهم:

از پوشیدن لباسهای یقه هفت خودداری کنید و بیشتر لباسهای یقه اسکی بپوشید.چه در لباسهای مردانه و چه در لباسهای زنانه سعی کنید ازکت استفاده کنید. پوشش کت معمولا عرض شانه ها را پهن تر و اندامتان را پر تر نشان میدهد و محدودیت فصلی آن هم کمتر است.

از انتخاب پوشیدنی های جانبی بزرگ خودداری کنید. به عنوان مثال بستن ساعت مچی یا گردنبند بزرگ برای کسانی که لاغرند، ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند. بهتر است این لوازم نیز متناسب با وضعیت شما باشد. با به کار بستن همین نکات می توانید تغییرات چشمگیری در وضعیت ظاهری تان ایجاد کنید.

اگر می خواهید در ارتباط “پوشش مناسب برای افراد چاق” اطلاعات بیشتری به دست آورید سایر پست های ما در مجله ی تخصصی ایران دخت را مطالعه کنید.

برای دیدن :

راهنمای انتخاب دستکش پاییزی و زمستانه 

راهنمای انتخاب لباس مناسب 

مزایای بی نظیر لباس های نخی 

بهترین رنگ لباس برای انواع پوست 

جوراب شلواری و ساپورت مناسب من چگونه است؟، کلیک کنید.

نوشته های مرتبط

ضدعرق چیست و انواع آن ها را بشناسید…

حسنا سیدجودت

اصل ۱۱۹ و ۱۲۰ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

مراحل نخ کردن چرخ همه کاره

هادی گراوندی