۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

پوست ترک خورده ی اطراف بینی و دهان را چگونه می توان درمان کرد???

پوست ترک خورده ی اطراف بینی

پوست ترک خورده ی اطراف بینی

ترک خوردن پوست در اطراف بینی و دهان بسیار ناراحت کننده، ناخوشایند و در برخی موارد می تواند دردناک باشد. پوشاندن پوست خشک و پوسته پوسته با آرایش بسیار دشوار است و اگر به طور صحیح درمان نشود، شرایط و وضعیت پوستی می تواند بدتر شود. یائسگی، کمبود رطوبت در هوا، قرار گرفتن در شرایط هوای سرد و استفاده از محصولات نادرست به منظور مراقبت از پوست، همگی می توانند باعث خشکی و ترک خوردن پوست شوند. برای درمان نیاز است که هیدراتاسیون و رطوبت پوست تامین شود، که با اصلاح نحوه ی مراقبت از پوست روزانه و نحوه ی زندگی این کار امکان پذیر است.

شست و شو پوست 

برای قدم بعدی نیاز است که استفاده از صابون، محصولات مراقبت از پوست بر پایه ی الکل و محصولات ضد آکنه را متوقف کنید. این ترکیبات پوست را خشک می کنند و ممکن است شرایط پوستی را بدتر کنند.

صورتتان را با یک شوینده ی ملایم و دارای خاصیت مرطوب کننده که مناسب برای پوست های خشک است بشویید. شوینده یا پاک کننده را با استفاده از حرکات دایره ای ملایم و آرام روی پوست خود ماساژ دهید. صورت خود را با آب ولرم بشویید و با حوله به آرامی و به صورت ضربه ای آن را خشک کنید. از مالیدن حوله بر روی پوست خودداری کنید، زیرا اینکار می تواند حالت پوسته پوسته بودن را بدتر کند و آن را افزایش دهد، مثلا سبب ایجاد خراش و شکاف بر روی پوست شود.

مرطوب کننده پوست 

وازلین پوست خشک و ترک خورده را مرطوب می کند و به پوست شما در حفظ آب و رطوبت کمک می کند. یک لایه ی نازک از وازلین را بر روی قسمت های پوسته پوسته بمالید. به کمک یک دستمال کاغذی و به صورت ضربه ای چربی و روغن اضافی را از بین ببرید.

اگر نمی خواهید در طول روز وازلین بمالید، به جای آن از لوسیون مرطوب کننده ی صورت استفاده کنید و قبل از خواب وازلین را در قسمت های مورد نیاز مصرف کنید.

تغذیه

پوست شما نیاز دارد که از درون نیز هیدراته شود. در طول روز مایعاتی مانند آب و آب میوه را

مصرف کنید تا سبب آبرسانی پوست شود و آن را مرطوب کند. به غذاهای مصرفی روزانه ی خود

روغن زیتون و روغن کانولا را اضافه کنید.

از آنجایی که ممکن است ترک خوردن و پوسته پوسته شدن پوستتان به دلیل کمبود ویتامین

در رژیم غذایی تان باشد، سعی کنید روزانه یک مولتی ویتامین مصرف کنید.

سعی کنید یک دستگاه بخور را در اتاق خواب خود قرار دهید. دستگاه بخور با اضافه کردن رطوبت به هوا،

خشکی آن را که منجر به خشکی پوست می شود را از بین می برد.

منبع: leaf.tv

 

References

University of Iowa Hospitals & Clinics: Winter Dry Skin

Power Surge: Tips For Midlife Dry Skin

FamilyDoctor.org: Mouth Problems

 

منبع: leaf.tv   A    پوست ترک خورده ی اطراف بینی و دهان را چگونه می توان درمان کرد???  شست و شو پوست  تغذیه پوست تغذیه پوست   

نوشته های مرتبط

در روزهای بارانی چه نپوشیم؟

فاطمه میرزایی

آشنایی با خواص و مضرات نارگیل

هادی گراوندی

راز زیبایی پوست زنان کره ای چیست؟

صدیقه مخلوق پور