۱۱ مهر ۱۴۰۲
پوست مو زیبایی مجله تخصصی زیبایی و سلامت

مراقبت روزانه از پوست و مراحل انجام آن

iran-dokht

قبل از مراقبت پوست این متن رو مطالعه کنید:

پوست خوب مسئله ی صرفا وابسته به دی ان ای نیست بلکه در حقیقت به عادت های روزانه شما بستگی دارد و باعث به وجود آمدن آنچه شما در آینه میبینید میشود. اما این عادتها و روشها با توجه به اینکه از چه محصولی استفاده کرده اید یا با چه متخصصی مشورت کرده اید متفاوت می باشند. روشهای مراقبت از پوست از نحوه ی مرطوب کردن گرفته تا نحوه ی محافظت از اشعه های UV معمولا تعداد زیادی است و ممکن است که استفاده از همه ی این روشها گیج کننده باشد. در واقع مراقبت از پوست شما کاملا شخصی است با توجه به نوع پوستان و تجربیات شما از دیده ها و شنیده های تان.

مراقبت روزانه از پوست

مراقبت از پوست روزانه شامل سه مرحله ی اصلی میباشد:

۱. تمیز کردن پوست
۲. تونینگ _ متعادل سازی
۳. مرطوب کردن و آبرسانی

هدف تمامی روشهای مراقبت پوست حفظ و بهبود بافت طبیعی پوست میباشد.

همان‌ طور که پوستمان به ‌مرور زمان تغییر می‌کند، طبیعتا محصولاتی که استفاده می ‌کنیم نیز تغییر می ‌کنند. این سه مرحله را تبدیل به روال روزمره خود کنید تا پوستتان تقویت شود.

علم مراقبت از پوست پیشرفت زیادی داشته، اما هنوز هم چیزی به نام “تاثیر گذاری فوری” شناخته نشده. برای درمان و بهبود پوست به زمان نیاز داریم. یک محصول و یا یک روش مراقبتی فقط در صورت استفاده ی مداوم (حداقل شش ماه، روزی دو بار) می تواند اثرات مطلوب خود را نشان دهد.

نکته

در استفاده از محصولات مراقبتی پوست همیشه محصولات را از رقیق به غلیظ استفاده کنید، به عنوان مثال: ابتدا پاک کننده، تونر (در صورت استفاده از آن)، سرم و سپس مرطوب کننده.

شست و شوی پوست و پاک کردن مواد آرایشی

 

مراقبت روزانه از پوست

مراقبت روزانه از پوست

اکثر متخصصان اصلی ترین توصیه برای داشتن پوستی سالم و شاداب را دو بار شست و شو در روز با شوینده ی مناسب میدانند. روزمره پوست ما در معرض آلودگی ها، تعریق، خاک و عوامل مختلف قرار میگیرد که بایستی با روش صحیح (با توجه به نوع پوست) برداشته شود. قبل از شست و شوی پوست توسط شوینده بهتر است که مواد آرایشی را به وسیله ی ریموور آرایش و یا دستمال مرطوب پاک کنیم.

شوینده ی مناسب پوست خود را پیدا کنید

 

مراقبت روزانه از پوست

 

نوع پوست خود را شناسایی کنید (خشک، چرب، مختلط، …) و از شوینده ی مناسب برای پوست خود استفاده کنید، شوینده ی نامناسب ممکن است روغن هایش ضروری و مفید پوست شما را از بین ببرد و تبعات ناخوشایندی را داشته باشد.

تونینگ

 

مراقبت روزانه از پوست

مراقبت روزانه از پوست

  • ترکیب اصلی این محلول بر پایه الکل بود که در گذشته برای پاک کردن پوست چرب و برداشتن خاک و غبار نشسته بر پوست استفاده می ‌شد.
  • اما فرمولهای امروز تکامل یافته‌ اند.
  • آنها را به‌ عنوان مکمل در نظر بگیرید.
  • این محلول رقیق ویتامینهای اضافی به پوست منتقل می‌ کند
  • این محصول سبب می ‌شود دیگر محصولاتی که استفاده می ‌کنید، بهتر به پوست جذب شوند.
  • اکثر متخصصان استفاده از تونر را اختیاری می‌ دانند.
  • اما در مجموع راه خوبی برای افزودن موادی است که ممکن است در دیگر محصولات وجود نداشته باشد.

مرطوب کردن و آب رسانی پوسـت

مطمئنا بعد از شست و شو تونینگ کردن پوست شما نیاز به تقویت شدن و بازیابی دارد

در اینجا با توجه به انواع پوست میتوان از کرم های آبرسان، مرطوب کننده، نرم کننده، ضد آفتاب، کرم های دور چشم مخصوص شب و روز و… استفاده کرد.

مرطوب کردن و آب رسانی پوسـت 

نوشته های مرتبط

خواص ویتامین E برای بدن

زهرا دژ پسند

سیب زمینی، ماسک طبیعی عالی برای پوست صورت

صدیقه مخلوق پور

اصل پنجم و ششم از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی