۲۴ فروردین ۱۴۰۳
سلامت و درمان مجله ایران دخت

درمان های خانگی برای زگیل

درمان های خانگی برای زگیل

درمان های خانگی برای زگیل درمان های خانگی برای زگیل
سرکه سیب سرکه سیب زگیل های روی صورت زگیل های روی صورت :

درمان های خانگی برای زگیل :

 زگیل ها، غده های گوشتی بی ضرری هستند که مسری می باشند. آن ها می توانند خودبه خود از بین بروند، اما ممکن است هفته ها، ماه ها یا سال ها ماندگار باشند.

 درمان های متداول : زگیل 

درمان های متداول شامل لایه برداری شیمیایی، جراحی، انجماد و جراحی لیزر است. این روش های درمانی می توانند گران قیمت بوده و همچنین باعث تحریک پوست شوند. اما یکی از روش های محبوب و پرطرفدار درمان زگیل های صورت، درمان های خانگی و طبیعی است.

برخی از درمان ها، حاوی اسیدهای طبیعی هستند که به از بین بردن زگیل کمک می کنند. هدف از هر درمانی، تغییر واکنش ایمنی بدن شما به HPV است.

درمان های خانگی زگیل :

۱- سرکه سیب : زگیل

تصور می شود که سرکه سیب مانند اسید سالیسیلیک عمل می کند. سالیسیلیک اسید یک درمان رایج است که پوست آلوده به زگیل را درمان می کند. سرکه همچنین دارای خواص ضد میکروبی طبیعی می باشد که ممکن است به درمان HPV نیز کمک کند.

طرز استفاده : زگیل 

دو قسمت سرکه سیب و یک قسمت آب را مخلوط کنید. به کمک یک پنبه آن را روی، زگیل های دست و صورت قرار دهید و روی آن را به کمک باند بهداشتی، بپوشانید و اجازه دهید که به مدت ۳ تا ۴ ساعت باقی بماند.

هشدار : زگیل 

همیشه سرکه را با آب رقیق کنید. چرا که اسیدیته ممکن است باعث تحریک و سوختگی شیمیایی شود. همچنین توجه داشته باشید که هیچ گاه آن را روی زخم های باز قرار ندهید. و فقط از این درمان، برای زگیل های روی صورت، پا و دست استفاده کنید.

۲- پوست موز :  زگیل

درمان های خانگی برای زگیلگفته می شود که پتاسیم موجود در پوست موز، تأثیر بسزایی در بهبود و درمان زگیل های پوستی دارد. با این حال هیچ تحقیق دقیق و کاملی، پتاسیم را به درمان زگیل یا عفونت های ویروسی پوست، مرتبط نمی کند. همچنین شواهد علمی وجود ندارد که پوست موز با HPV مبارزه کند.

طرز استفاده :  زگیل

اگر می خواهید پوست موز را امتحان کنید، قسمت داخلی پوست موز را روی زگیل ها بمالید. این کار را به طور روزانه تکرار کنید.

۳- سیر :

درمان های خانگی برای زگیلسیر، سابقه طولانی در بهبود بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، اسکارهای کلوئیدی و میخچه دارد. همچنین برای عفونت های باکتریایی، قارچی و ویروسی مانند زگیل نیز استفاده می شود. در یک تحقیق در سال ۲۰۱۴، عصاره سیر، طی چهار هفته منجر به درمان زگیل شد. و زگیل برنگشت.

آلیسین جزء مواد اصلی و تشکیل دهنده سیر است که به از بین بردن آنزیم های موجود در عوامل بیماری زای مضر کمک می کند.

طرز استفاده :

برای درمان زگیل به کمک سیر، ۱ حبه سیر را خرد کنید و با آب مخلوط کنید. روی زگیل ها قرار دهید و با باند تمیز و بهداشتی بپوشانید. این کار را روزانه به مدت سه تا چهار هفته تکرار کنید. همچنین می توانید آب سیر را روی زگیل ها بمالید. یا یک حبه سیر را روی زگیل قرار دهید.

۴- پوست پرتقال :

یکی دیگر از داروهای محبوب برای درمان زگیل، پوست پرتقال است. پوست پرتقال یک درمان راحت و در دسترس است اما تاکنون اطلاعات علمی در این باره وجود ندارد. اما افراد بسیاری از تجربه این روش راضی بوده اند.

طرز استفاده :

پوست های پرتقال را یک بار در روز، روی زگیل ها قرار دهید. زگیل ها تغییر رنگ داده، تیره می شوند و سپس می افتند. این درمان، ممکن دو هفته یا بیشتر زمان ببرد.

۵– آناناس :

آناناس دارای بروملین است، مخلوطی از آنزیم هایی که پروتئین ها را هضم می کند. اعتقاد بر این است که بروملین با حل کردن پروتئین ها در HPV، زگیل ها را از بین می برد. در حالی که برخی داده ها برای حمایت از اثر بروملین در درمان چند بیماری وجود دارد، اما هیچ مطالعه علمی برای حمایت از استفاده از آن برای از بین بردن زگیل وجود ندارد.

طرز استفاده :

افراد بسیاری به کمک آب آناناس توانسته اند، زگیل های پوستی را درمان کنند. یک روش خیساندن زگیل هر روز در آب آناناس است. روش دیگر استفاده روزانه آناناس تازه است.

۶- سیب زمینی :

درمان های خانگی برای زگیلافراد بسیاری پس از تجربه از آب سیب زمینی، ادعا داشته اند که زگیل ها خشک و کوچک تر شده اند.

طرز استفاده :

برای امتحان این روش، یک سیب زمینی کوچک را از وسط نصف کنید. قسمت بریده شده آن را روی زگیل بمالید تا جایی که زگیل در آب سیب زمینی پوشانده شود. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

۷- آلوئه ورا :

مردم از ژل آلوئه ورا برای مشکلات پوستی مانند سوختگی و پسوریازیس استفاده می کنند. اگر زگیل شما خارش دار یا دردناک است، ژل آلوئه ورا می تواند تسکین دهنده باشد. همچنین می تواند با عوامل بیماری زا از جمله ویروس ها مبارزه کند.

طرز استفاده :

برای استفاده از آلوئه ورا ، یک برگ از گیاه آلوئه ورا را بردارید، و ژل داخلی آن را روی زگیل قرار دهید. بهتر است این کار را به صورت روزانه، تکرار کنید.

۸- آسپرین :

آسپرین نیز یکی از گزینه هایی است که می تواند در درمان زگیل، کمک کننده باشد. ماده اصلی موجود در آسپرین، اسید سالیسیلیک است که ماده رایج در درمان زگیل می باشد. سالیسیلیک موجب لایه برداری پوست می شود که همین مسئله به پاکسازی پوست از زگیل ها کمک می کند.

طرز استفاده :

قرص های آسپرین را خرد کرده و با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر شود. سپس خمیر را روی زگیل بمالید و به کمک یک باند تمیز، سطح آن رابپوشانید. اجازه دهید یک شب روی زگیل ها بماند.

۹- ویتامین C :

ویتامین C دارای خواص تقویت کننده سیستم ایمنی است. این ویتامین همچنین برای ترمیم زخم ها و سلامت پوست نیز مفید می باشد.

طرز استفاده :

یک قرص ویتامین C را خرد کرده و با آب مخلوط کنید. خمیر را به زگیل بمالید، روی آن را با باند بپوشانید و بگذارید یک شب بماند. این کار را روزانه تکرار کنید.

۱۰ – ویتامین E :

یکی دیگر از داروهای خانگی برای درمان زگیل، ویتامین E است. این ماده مغذی برای سیستم ایمنی سالم بسیار حیاتی است.

طرز استفاده :

می توانید یک کپسول ویتامین E را سوراخ کنید و روغن آن را به زگیل بمالید. به کمک یک باند بهداشتی، سطح آن را بپوشانید و یک شب بگذارید بماند. این کار را به مدت دو هفته روزانه تکرار کنید.

۱۱- روغن کرچک :

روغن کرچک یک داروی ضد میکروبی و ضد التهابی است. این ماده به عنوان یک داروی طبیعی برای زگیل، کرم حلقوی، شوره سر و سایر بیماری های پوستی استفاده می شود.

طرز استفاده :

هر روز روغن کرچک را روی زگیل بمالید. ممکن است دو یا چند هفته طول بکشد تا زگیل از بین برود.

دقت کنید که اگر داروهای خانگی در بهبود زگیل ها، تأثیری نداشت به پزشک متخصص مراجعه کنید.

برای دیدن :

درمان خانگی شیار ناخن

درمان خانگی شوره سر

درمان چاقی و لاغری با عسل، کلیک کنید

منبع : healthline 

 

نوشته های مرتبط

علائم و نشانه های کمبود ید در بدن انسان

مدیر محتوا

خواص بی نظیر عسل برای مو …

هادی گراوندی

با شلغم و انواع روش سرو آن آشنا شوید …

حسنا سیدجودت

ارسال دیدگاه

ده − 7 =