۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت منتخب سردبیر

درمان جوش و آکنه به روش خانگی

درمان جوش و آکنه به روش خانگی ٬ از بین بردن جوش برای همیشه ٬ ضد جوش خانگی ٬ درمان سریع جوش صورت ٬ درمان خانگی و سریع جوش صورت ٬ درمان جوش و آکنه به روش خانگی ٬ از بین بردن جوش برای همیشه ٬ ضد جوش خانگی ٬ درمان سریع جوش صورت ٬ درمان خانگی و سریع جوش صورت ٬

درمان جوش و آکنه به روش خانگی ٬ از بین بردن جوش برای همیشه ٬ ضد جوش خانگی ٬ درمان سریع جوش صورت ٬ درمان خانگی و سریع جوش صورت ٬ درمان جوش و آکنه به روش خانگی ٬ از بین بردن جوش برای همیشه ٬ ضد جوش خانگی ٬ درمان سریع جوش صورت ٬ درمان خانگی و سریع جوش صورت ٬ 

 

ضد جوش خانگی بسازید! 

آکنه از جمله بیماری های پوستی است که بسیاری از نوجوانان و جوانان را درگیر می کند. به طوری که حدود ۸۰ درصد افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله با این معضل درگیر هستند. آمریکا یکی از کشورهایی است که تقریبا بیشترین مبتلایان به آکنه را در خود دارد. حدود ۷۰ میلیون آمریکایی در دوره ای از زندگی شان با مشکل آکنه مواجه بوده اند.

درست است که در دوران نوجوانی و آغاز بلوغ تعداد پسران مبتلا به آکنه بیشتر از دختران است اما در بزرگسالی این موضوع تغییر می کند و خانم ها بیشتر با آکنه درگیر هستند. جدا از علت، شیوع و درمان این مشکل پوستی، برخی از افراد تصور اشتباهی نسبت به آن دارند. بهتر است این مطلب را بخوانید.

گاهی اوقات همین آکنه خفیف هم می تواند ایجاد لکه های تیره رنگ یا حتی چال کند؛ بنابراین در صورتی که درما نهای خانگی افاقه نکرد، بهتر است حتماً از مشورت یک پزشک کمک بگیرید. درست است که جوش به هیچ عنوان زندگی شما را تهدید نمی کند اما می تواند اعتماد به نف ستان را نشانه بگیرد؛ پس زودتر به فکر درمان آن باشید تا شادی زندگی تان ضایع نشود.

علت بسیار واضح است!

راه علاج آکنه یا جوش این است که بدانیم برای چه به وجود آمدها ست. وقتی منافذ بسته می شود! غدد پوست در دوران بلوغ و نوجوانی سبوم ترشح می کنند که به طور طبیعی باید از منافذ پوست خارج شود. اما برخی اوقات این منافذ در بعضی افراد بسته است و راه خروجی برای آن وجود ندارد. به همین دلیل یک نوع باکتری به نام P.acnes در این مناطق شروع به رشد می کند.

هورمو ن ها هم مقصرند:

یکی از اتفاق های مهمی که در نوجوانی می افتد تغییر هورمون های بدن است. همین تغییرات ممکن است باعث بروز آکنه شود. جالب است بدانید که در دوران بارداری نیز با تغییرات هورمونی شدید ممکن است آکنه رخ دهد. یکی از هورمون های مهم در بروز جوش، انواعی است که هنگام اضطراب و استرس ترشح می شود.

ژنتیک مهم است:

یکی از مهمترین عوامل بروز آکنه براساس ژنتیک شماست. اگر والدین شما در نوجوانی و جوانی با این مسئله درگیربوده باشند،احتمال بروز جوش در
شما هم زیاد می شود. جوش ها را در خانه خوب کنید بسته به این که آکنه شما خفیف یا شدید باشد، مراقبت از آن متفاوت خواهد بود. اگر جوش متوسط یا شدید دارید حتما باید به پزشک مراجعه کنید و دارو و تجویز متخصص را پیش ببرید اما اگر آکنه شما خفیف است می توان به درمان خانگی آن فکر کرد.

اول از همه بدانید که پوست کثیف هیچ ربطی به بروز جوش ندارد بنابراین با شستن مداوم صورتتان پوست صاف و بی جوشی نخواهید داشت. در درمان خانگی باید انتظارات شما مشخص باشد بنابراین باید به این نکات دقت زیادی داشته باشید و آنها را رعایت کنید: بهتر است به جای لایه برداری، پوست را به آرامی بشویید. برای شستن صورت از لیف حمام استفاده نکنید و با دست این کار را بکنید. اگرم یخواهید صور تتان را بشویید از یک صابون نرم استفاده کنید.

۸ توصیه برای نوجوان ها:

  1. اگر می خواهید کرم بزنید از نوع پراکسید بنزویل ۵ درصد مصرف کنید.

 ۲. اگر فکر می کنید اسکراب نوعی درمان برای جوش های تان است، سخت در اشتباهید.

 ۳. اگر پد آرایشی زبری دارید به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

 ۴. هیچ محصول آرایشی گران قیمتی تضمین کننده رفع جو ش های صورت شما نیست. مهم تاییدیه آن از مراجع رسمی بهداشتی و درمانی است.

 ۵. مهم ترین نکته آن است که جوش هایتان را دستکاری نکنید.

 ۶. هنگام اصلاح صورت بسیار مراقب  باشید.

 ۷. به هیچ عنوان سراغ آفتاب گرفتن نروید. درست است که آفتاب گاهی اوقات به مدت معلوم میتواند تاثیر مثبت روی جوش بگذارد اما مشکلاتی مانند پیری زودرس و سرطان پوست هم جزء عوارض قرار گرفتن در معرض آفتاب است.

 ۸. حتما سراغ پزشک بروید!

برای دیدن : 

ایران دخت 

 

نوشته های مرتبط

خواص و مضرات کشمش سیاه

اصل ۱۸۸ و ۱۸۹ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

اصل هفتم و هشتم از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

۴ دیدگاه

ناشناس ۱۴۰۰-۰۱-۱۰ at ۴:۵۸ ب٫ظ

چقدر خوب توضیح داده اید. حتما استفاده میکنم.

پاسخ
هادی گراوندی ۱۴۰۰-۰۱-۲۳ at ۳:۵۲ ب٫ظ

سپاس

پاسخ
تینا ۱۴۰۰-۰۱-۱۰ at ۴:۴۹ ب٫ظ

خیلی کاربردی و مفید بود

پاسخ
هادی گراوندی ۱۴۰۰-۰۱-۲۳ at ۳:۵۳ ب٫ظ

ممنون از توجه شما دوست گرامی

پاسخ

ارسال دیدگاه

نوزده − 1 =