۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

درمان خانگی خشکی و شکنندگی ناخن

درمان خانگی خشکی و شکنندگی ناخن ، استحکام و تقویت ناخن ها ، علت شکنندگی ناخن خشک ، درمان خانگی برای استحکام ناخن ، درمان شکنندگی ناخن ، درمان شکستن ناخن ، تقویت ناخن ، درمان خانگی خشکی و شکنندگی ناخن ، استحکام و تقویت ناخن ها ، علت شکنندگی ناخن خشک ، درمان خانگی برای استحکام ناخن ، درمان شکنندگی ناخن ، درمان شکستن ناخن ، تقویت ناخن ،

درمان خانگی خشکی و شکنندگی ناخن ، استحکام و تقویت ناخن ها ، علت شکنندگی ناخن خشک ، درمان خانگی برای استحکام ناخن ، درمان شکنندگی ناخن ، درمان شکستن ناخن ، تقویت ناخن ، درمان خانگی خشکی و شکنندگی ناخن ، استحکام و تقویت ناخن ها ، علت شکنندگی ناخن خشک ، درمان خانگی برای استحکام ناخن ، درمان شکنندگی ناخن ، درمان شکستن ناخن ، تقویت ناخن ، علت شکنندگی ناخن خشک 

 

۵ فرمول خانگی برای رفع خشکی ناخن و شکنندگی آن:

اگر از خشکی و شکنندگی ناخن ها یتان خسته شده اید؟ در اینجا چند روش برای درمان آن داریم. برای خانم ها ناخن بخشی از زیبایی شان به حساب می آید، به همین دلیل به سلامت و زیبایی آن توجه زیادی می کنند و زمانی که شکننده و ضعیف می شود، عصبانی می شوند. اگر شما هم جزو این دسته از خانم ها هستید بهتر است بدانید که ناخن ها بی خود تند و تند نمی شکنند و حتماً دلیلی برای شکننده بودن آنها وجود دارد. یکی از علل این اتفاق رژیم غذایی است که اگر اصلاح شود می تواند در درمان این مشکل بسیار موثر باشد.

علاوه بر این، به کار بردن برخی ترکیبات طبیعی می تواند شکنندگی آنها را برطرف کند. باید بدانید که برای ترکیبات طبیعی متخصصان نسخه های زیادی ارائه کرده اند؛ بعضی ها توصیه به استفاده از انواع جوانه ها از جمله جوانه گندم، ماش و جو را در رژیم غذایی روزانه و به ویژه سالاد پیشنهاد می کنند. در این میان عده ای دیگر از متخصصان هم استفاده از انواع کر م های گیاهی را در بهبود شکنندگی ناخ نها موثر می دانند.

وقتی ویتامین به بدن نمیرسد!

از جمله عوامل مهم شکستن ناخن ها این است که ویتامین هایی مانند B، A و D در بدن کافی نیست. به منظور رفع این مشکل بهتر است سراغ مواد غذایی حاوی این ویتامین ها بروید، خوراکی هایی مانند سبزی ها و میوه ها به اندازه کافی از این ویتامین ها دارند. در مرحله بعد می توانید از مکمل های حاوی این ویتامین ها هم استفاده کنید.

ذرت بزن به ناخن!

یکی از موادی که می تواند در استحکام ناخن ها موثر باشد، لوسیون ذرت است. این لوسیون راد خیلی راحت می توانید در خانه بسازید. برای این کار کافی است دانه های ذرت را در یک مخلوط کن به همراه شیر مخلوط کنید و بعد از صاف کردن آن، به ناخن ها بمالید. این لوسیون مقدار زیادی ویتامین B دارد که در رشد و افزایش استحکام ناخن ها مؤثر است.

این لوسیون علاوه بر داشتن این ویتامین مهم حاوی کلسیم و آهن زیادی هم هست که در استحکام ناخن نقش بسیاری مهمی دارد. یکی از موادی که می تواند در استحکام ناخن ها موثر باشد، لوسیون ذرت است. این لوسیون را خیلی راحت می توانید در خانه بسازید. برای این کار کافی است دانه های ذرت را در یک مخلوط کن به همراه شیر مخلوط کنید و بعد از صاف کردن آن، به ناخن ها بمالید.

حالا بروید سراغ عسل:

یکی از ترکیباتی که به شدت در استحکام و تقویت ناخن ها موثر است، با عسل تهیه می شود. برای ایجاد این ترکیب جادویی به طور مساوی عسل، روغن بادام و زرده تخم مرغ راهم بزنید و ناخن های تان را ۲۰ دقیقه تاثیر در این ترکیب نگهدارید. دلیل استفاده از این ترکیب هم داشتن ویتامین ها و موادمغذی بسیاری است که در محکم کردن ناخن ها و حتی شکل دادن به آنها موثر است.

زردی ناخن را با بابونه بگیرید اگر ناخن های تان به دلیل استفاده زیاد از لاک یا هر ماده دیگری رنگ زرد به خود گرفته است راه حل آن شستن آنها با عصاره گل بابونه یا عصاره گیاه دم اسب، است. این گیاهان در برطرف کردن رنگ غیرطبیعی ناخن ها تاثیر معجزه آسایی دارند. این اتفاق برای خانم ها زیاد می افتد اما با استفاده از این گیاهان به راحتی می توان رنگ طبیعی ناخن را حفظ کرد.

در کتب طب سنتی یک روش دیگر علاوه بر استفاده از این گیاهان ارائه شده است. در این شیوه باید خمیر گل سرخ بسازید. برای تهیه این خمیر باید به طور یکسان برگ گل سرخ و برگ درخت سرو را بکوبید و پودر در کنید و بعد با سرکه یا آبلیمو آن را به شکل خمیر درآورید. فقط کافی است این خمیر را نیم ساعت روی ناخن ها بگذارید تا ببینید چطور زردی ناخن ها برطرف می شود.

رفع پوسته شدن ناخن با زرده تخم مرغ:

وقتی بدون دستکش و مراقبت لازم سراغ شوینده های شیمیایی بروید نتیجه آن

می تواند پوسته پوسته شدن ناخن و پوست اطراف آن باشد.

اما نگران نباشید گره این مشکل به دست آبلیمو و زرده تخم مرغ به راحتی باز می شود.

برای اینکه با پوسته پوسته شدن ناخن خداحافظی کنید یک شب درمیان، ناخن ها یتان

را در ظرف آبلیمو یا ظرف زرده تخم مرغ بگذارید و چند دقیقه تحمل کنید.

چند روز که این کار را تکرار کردید دیگر پوسته شدن ناخن یا لبه های آن را نخواهید دید.

اما برای به نتیجه رسیدن و رفع کامل مشکل باید صبور باشید و دستورات را اجرا کنید.

برای دیدن

ایرانـدخت 

 

نوشته های مرتبط

چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم

هادی گراوندی

روش جوانسازی آر اف فرکشنال چیست و برای پوست من کاربرد دارد؟

صدیقه مخلوق پور

آشنایی با خواص بادمجان …

هادی گراوندی

۲ دیدگاه

الهه مرادی ۱۴۰۰-۰۱-۱۰ at ۴:۰۰ ب٫ظ

ممنون از پست های عالی تون.

پاسخ
هادی گراوندی ۱۴۰۰-۰۱-۲۶ at ۱۱:۱۰ ق٫ظ

ممنون از توجه شما دوست گرامی

پاسخ

ارسال دیدگاه

3 × سه =