۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
مجله ایران دخت معرفی مواد آرایشی بهداشتی

موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟

موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟ ، موس ، پرایمر ، پودر فیکس ، پودر فیکس ،

موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟ ، موس ، پرایمر ، پودر فیکس ، پودر فیکس ، موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟ ، موس ، پرایمر ، پودر فیکس ، پودر فیکس ، موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟ ، موس ، پرایمر ، پودر فیکس ، پودر فیکس ، موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟ ، موس ، پرایمر ، پودر فیکس ، پودر فیکس ، موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟ ، موس ، پرایمر ، پودر فیکس ، پودر فیکس ، 

 

موس صورت چیست و طرز استفاده از آن؟

موس صورت یک کرم و یا زیر ساز آرایشی که بافت و ساختار منحصر به فرد آن جدا از فوندیشن های مایع و یا پودری است و همچنین یکپارچه تر و کمی سفت و خشک تر است. بعد از استفاده از این محصول عموماً احساس سبکی و بی وزنی روی پوستتان خواهید داشت که البته دارای پوشانندگی و ماندگاری بالایی می باشد. این محصول گزینه ی مناسبی برای کسانی است که دارای پوست خشک و یا کسانی که دارای لک های پوستی هستند می باشد و ضمن پوشاندن لک های صورت اجازه ی نفس کشیدن را از پوست نمی گیرد.

چون این محصول سنگین نیست و منافذ را مسدود نمی کند و سبب ایجاد جوش نمی شود، در نتیجه برای استفاده ی روزانه مفید می باشد. خوشبختانه استفاده از موس به عنوان زیرساز یا کرم آرایشی زیاد دشوار نیست، و به شما این امکان را می دهد تا به راحتی به ظاهری تمیز و آرایشی مات دست پیدا کنید و اینکه به شما کمک می کند که کل روز میکاپتان را حفظ کنید.

انواع موس  پوست 

 • بهتر است بدانید که موس برای انواع پوست و با تنوع رنگ های مختلف وجود دارد.
 • بعضی از انواع موس، مانند سایر محصولات آرایشی، دارای خاصیت ضد آفتاب می باشند.
 • نوعی از موس با نام matte mousse ، دارای خاصیت مات کنندگی پوست هستند و برای افراد با پوست چرب و مختلط پیشنهاد می شوند.

قسمت اول: آماده سازی پوست

۱) صورتتان را بشویید:   پوست 

ابتدا پاک کننده یا شوینده ای را انتخاب کنید که مناسب پوستتان باشد و بعد از آن توسط نوک انگشتانتان و به صورت دایره ای این شوینده را بر روی پوستتان ماساژ دهید . این کار را از قسمت پایین صورتتان و به سمت بالا انجام دهید. در انتها بعد از شست و شوی کامل پوست آن را با یک دستمال کاغذی و یا حوله ی تمیز، آرام و به صورت ضربه ای بشویید.

 • برای این مرحله مهم است که نوع پوستتان را بشناسید و با توجه به آن شوینده تان را انتخاب کنید. در غیر اینصورت ممکن است از پاک کننده ای استفاده کنید که برای پوستتان زیادی قوی است و تمامی چربی های مفید پوستتان را از بین ببرد و پوستتان را کامل خشک کند و یا اینکه ممکن است برای پوستتان زیادی سنگین باشد و منافذ پوستتان را مسدود کند.

موس صورت

۲) تونر را با استفاده از یک پد پنبه ای روی پوستتان بمالید:

تونر می تواند به کاهش روغن روی پوستتان کمک کند و همچنین سبب می شود که فوندیشن ساده تر و به صورت یکنواخت بر روی پوست پخش شود.

یک تکه پنبه را در تونر خیس کنید (آن را در مقابل دهانه ی ظرف تونر قرار دهید و خیلی سریع ظرف را وارونه و سپس به حالت اول برگردانید). سپس پنبه را به آرامی بر روی پوست خود بکشید.

 • تونر بیشتری را برای ناحیه ی T (منظور قسمت پیشانی و بعد از آن به صورت عمودی یعنی قسمت بینی و در برخی افراد نیز چانه) صورتتان استفاده کنید. به این دلیل که این قسمت ها تمایل بیشتری به چرب شدن دارند.
 • فراموش نکنید که از تونر استفاده کنید. این یک قانون کلی در استفاده از محصولات آرایشی به اسم از سبک تا سنگین است، که طبق آن در ابتدا از محصولات سبک و بعد از آن از محصولات سنگین استفاده می شود.
 • حتما تونری را انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد.

۳) مرطوب کننده بزنید:

بلافاصله بعد از استفاده از تونر، مقداری مرطوب کننده را به آرامی در سراسر پوست صورت و گردن خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید. باید یک لایه مرطوب کننده بر روی پوستتان قرار بگیرد. سپس ۵ دقیقه صبر کنید تا پوستتان به طور کامل آن را جذب کند.

 • سعی کنید از این محصول بیش از حد استفاده نکنید، زیرا از طرفی این کار افراط می باشد و از طرف دیگر سبب مسدود شدن منافذ پوستتان می شود.

۴) پرایمر استفاده کنید:

البته اگر می خواهید میکاپتان ماندگارتر شود. اگر نیاز دارید که آرایشتان در یک روز خاص در تمام طول روز بدون تغییر باقی بماند، پرایمر می تواند به شما کمک کند. پرایمر همچنین می تواند به شما کمک کند که منافذ و خطوط صورتتان کمتر به چشم بیایند. برای استفاده از آن، با استفاده از نوک انگشتان خود از وسط صورتتان شروع کنید و مقداری پرایمر را از آن قسمت به سمت بیرون روی پوستتان بمالید.

 • اگر دارای پوست حساس و مبتلا به آکنه و یا پوست چرب هستید بهتر است از پرایمر بر پایه ی آب استفاده کنید.

قسمت دوم: استفاده از موس

موس صورت

۱) مقداری موس را بردارید:

همانند کرم پودر، موس را نیز می توانید با استفاده از انگشت، پد، اسفنج یا براش و … بردارید. مقداری از موس را توسط یکی از گزینه های گفته شده بردارید.

۲) موس را بر روی پوست خود قرار دهید:

محصول را به آرامی بر روی پوست خود قرار دهید. در زمان استفاده کردن موس، بر روی بِلِند کردن موس در قسمت های پیشانی، بینی، استخوان گونه و چانه ی خود تمرکز کنید و با دقت انجام دهید، زیرا تجمع چربی و روغن در این قسمت ها آسانتر است. اگر احساس کردید به مقدار بیشتری از محصول نیاز دارید اینکار را انجام دهید.

 • فقط توجه کنید که زیادی از موس استفاده نکنید. این محصول تمایل دارد که وارد منافذ پوست شود، به همین علت بهتر است که زمانی که نیاز چندانی به استفاده ی از آن ندارید، از یک فوندیشن مایع برای میکاپتان استفاده کنید.

۳) محصول را بر روی پوستتان بمالید:

موس صورت

با استفاده از انگشتان دستتان و براش یا اسفنج، موس را بر روی پوستتان پخش کنید. بِلِند کردن موس را از مرکز صورت به سمت بیرون انجام دهید. اگر پوستتان دارای ناهمواری و لک و جوش و … است در زمان پخش کردن موس بر روی پوست باید تمرکز بیشتری بر روی این قسمت ها داشته باشید.

 • استفاده از برس برای پخش کردن موس بسیار سریعتر و کاربردی تر از استفاده از انگشت است، اما گرمای انگشتان شما می تواند سبب شود که فوندیشن به صورت طبیعی تری بِلِند شود. هر کدام از روش ها مزایای خاص خود را دارند.
 • موس باید پوشش دهی از سبک تا متوسط داشته باشد. این خاصیت سبب نمی شود که تمامی لکه های پوستی شما از بین برود، اما قطعا به تن و رنگ پوست جلوه ای مات و طبیعی می دهد.
 • اگر از براش استفاده می کنید، آن را مستقیما داخل ظرف موس فرو نکنید. از آن جا که موس دارای بافت ضخیم تری نسبت به فوندیشن مایع است، ممکن است که به براش نچسبد.

۴) از کانسیلر و پودر فیکس استفاده کنید:

بعد از انجام تمامی مراحل برای اتمام کار از کانسیلر و پودر فیکس استفاده کنید. با استفاده از یک براش کوچکترکانسیلر را بر زیر چشم، جای لکه ها، زخم ها و یا هر قسمتی که مدنظرتان می باشد قرار دهید و به خوبی آن را پخش کنید تا لکه ها را کاور کند. سپس از یک برس بزرگتر استفاده کنید تا پودر را به آرامی بر روی پوست خود بمالید. به این ترتیب سبب ماندگاری موس در طول روز، بر روی پوستتان خواهید شد.

منبع:  wikihow

برای دیدن :

ایـران دخــت 

منبع:  wikihow       a    پرایمر پرایمر  پودر فیکس پودر فیکس پودر فیکس

نوشته های مرتبط

آشنایی با خواص و مضرات انجیرک

هادی گراوندی

ترفندهای خانه داری با سرکۀ سیب

فاطمه میرزایی

مضرات وفواید نوشیدنی های انرژی زا چیست؟

صدیقه مخلوق پور