۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مجله ایران دخت

چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم

چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم , درمان کبد چرب , درمان کبد سمی , علائم کبد چرب و سمی , تمیز کردن کبد , سم زدایی کبد , درمان کبد بیمار 

چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم , درمان کبد چرب , درمان کبد سمی , علائم کبد چرب و سمی , تمیز کردن کبد , سم زدایی کبد , درمان کبد بیمار , چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم , درمان کبد چرب , درمان کبد سمی , علائم کبد چرب و سمی , تمیز کردن کبد , سم زدایی کبد , درمان کبد بیمار 

 

 

چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم:

شاید شما هم جزو کسانی باشید که در هضمم غذا دچار مشکل شده اید،  حالت تهوع دارید، نفخ می کنید و … این احتمال وجود دارد که کبدتان به مشکل برخورده باشد. یعنی اینکه باکش پر شده و دیگر نمی تواند مواد زائد را دفع کند. این گونه می شود که بدن دچار مشکل می شود. تمیز کردن کبد کار سختی نیست. برای اینکه احساس سبکی بکنید با چند توصیه ی ساده و بدون خطر می توانید کبدتان را تمیزکاری کنید. با ما همراه باشید .

تکنیک ۳ لیموترش:

برای اینکه دچار مشکلات گوارشی نشوید لازم است که به طور منظم به فکر تمیز کردن کبدتان باشید. لیموترش می تواند باعث تحریک ترشح صفرا شده و تمام سموم و مواد زائد انباشته شده در کبد را تمیز کند .

چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم , درمان کبد چرب , درمان کبد سمی , علائم کبد چرب و سمی , تمیز کردن کبد , سم زدایی کبد , درمان کبد بیمار 

روش استفاده:

سه عدد لیموترش را بدون برش دادن داخل یک ظرف حاوی آب سرد بیندازید. اجازه دهید آب به مدت سه دقیقه داغ شده و به جوش برسد. سپس آن را خنک و لیموترش ها را از آن خارج کنید. آب لیموترش ها را بگیرید و به همان آب اضافه کنید. هر روز صبح ناشتا و همچنین بین وعده های غذایی از این آب لیموترش میل کنید .

برگه های خشک رزماری را دریابید:

زمانی که کبد اشباع میشود نمی تواند به درستی به وظایفش عمل کند و اینگونه می شود که به زحمت میافتد. وقتی کبد درست کار نکنید گوارش شما نیز با مشکل مواجه می شود. رزماری باعث افزایش ترشح صفرا میشود که کبد را تمیز و به عملکرد خوب آن کمک می کند .

چگونه کبدمان را سم زدایی کنیم , درمان کبد چرب , درمان کبد سمی , علائم کبد چرب و سمی , تمیز کردن کبد , سم زدایی کبد , درمان کبد بیمار 

روش تهیه:

۳۵ گرم برگ خشک رزماری را در یک لیتر آب ریخته و به مدت ۳۵ دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کرده و روزانه چند فنجان از این جوشانده میل کنید .

افشره ی خوراکی نعنا:

حالت تهوع، مشکلات کلیوی و حتی اختلالات جنسی و غیره می تواند ناشی از اشباع شدن کبد باشد. زمانی که ضایعات زیادی در کبد تجمع کرده باشد علائم زیادی را نشان می دهد. برای کمک به تمیز شدن و عملکرد خوب کبد می توانید از افشره ی خوراکی نعنا استفاده کنید.

روش تهیه:

دو قطره افشره ی خوراکی نعنا فلفلی را در یک قاشق چایخوری عسل بچکانید و در دهان بگذارید. همچنین می توانید یک قطره افشره ی خوراکی رزماری، یک قطره افشره ی خوراکی نعنا و یک قطره افشره ی خوراکی ترخون را با هم مخلوط کرده و روزانه دو مرتبه کبدتان را خلاف عقربه های ساعت ماساژ دهید .

پاکسازی کبد با ریشه ی گیاه قاصدک:

برای تمیز کردن کبد یک دورهی درمانی با گیاه قاصدک را در پیش بگیرید. گیاه قاصدک ترشح صفرا را تحریک کرده و مواد زائد را از بدن دفع می کند. مواد زائدی که در کبد انباشته می شوند اجازه نمی دهند که توکسین های خون تصفیه و چربی ها هضم شوند.

روش تهیه:

برای هر ۳۵۲ میلی لیتر آب جوش یک تا چهار گرم ریشه ی خشک گیاه قاصدک لازم دارید. این گیاه را دم کنید و روزانه سه تا چهار مرتبه میل کنید .

روغن زیتون:

روغن زیتون برای کبد بسیار فوقالعاده است به خاطر اینکه خواص ملینی دارد. این روغن کبد را تمیز و مشکلات کبدی را رفع می کند.

روش استفاده:

روغن زیتون را با آب لیموترش مخلوط کنید. به مدت پنج روز با شکم خالی این ترکیب را بنوشید .

برگ های آرتیشو:

آرتیشو یا همان کنگر فرنگی باعث تحریک ترشح صفرا می شود و به این ترتیب به دفع توکسین ها یا همان سموم انباشته شده در کبد کمک میکند. محققان عصارهی این گیاه را به موش های آزمایشگاهی تزریق کرده و خواص محافظتی آن را روی کبد مشاهده کردند .

روش استفاده:

تا ۰۲ برگ آرتیشو را در نیم تا یک لیتر آب و به مدت ۳۵ دقیقه بجوشانید. در طول روز بعد از غذا از این محلول میل کنید .

عصاره ی گیاه خار مریم:

نارسایی کبدی، سنگ صفرا، سیروز (التهاب مزمن بافت کبدی) و غیره. همه ی این ها زمانی به وجود می آید که کبد اشباع شده و پر از سم باشد. از گیاه خارمریم می توان برای تحریک ترشح صفرا و همچنین دفع مواد زائد انباشته شده در کبد استفاده کرد .

روش استفاده:

۲.۵ گرم عصارهی گیاه خارمریم را با یک چهارم لیتر آب مخلوط کنید. هر روز قبل از غذا (سه مرتبه در روز) از این عصاره میل کنید. عصارهی این گیاه به صورت کپسول یا به شکل مایع در بازار وجود دارد .

برای دیدن :

ایران دخت

, درمان کبد چرب , درمان کبد سمی , علائم کبد چرب و سمی , تمیز کردن کبد , سم زدایی کبد , درمان کبد بیمار 

نوشته های مرتبط

اصل ۱۸۸ و ۱۸۹ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

داشتن پوستی نرم و لطیف از طریق مصرف مواد غذایی مناسب

مدیر محتوا

راه های درمان یبوست شدید و مزمن

هادی گراوندی

ارسال دیدگاه

پنج + نوزده =