۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
هنر آشپزی

طرز تهیۀ اسپاگتی با پنیر

طرز تهیۀ اسپاگتی با پنیر

طرز تهیۀ اسپاگتی با پنیر

طرز تهیۀ اسپاگتی با پنیر

مواد لازم برای تهیۀ اسپاگتی با پنیر :

  • اسپاگتی مورد نیاز یک بسته
  • آویشن خشک مورد نیاز  ۱ قاشق مرباخوری
  • پودر سیر مورد نیاز ۱ قاشق چایخوری
  • نمک و فلفل مورد نیاز به اندازه کافی
  • کره مورد نیاز  ۵۰ گرم
  • پنیر رنده شده ایتالیایی یا هلندی مورد نیاز ۱ لیوان سر خالی اسپاگتی

طرز پخت اسپاگـتی با پنیر :

قابلمه ای را روی حرارت بگذارید و ۸ لیوان آب گرم توی آن بریزید ۲ قاشق مربا خوری نمک به آن اضافه کنید و در آن را ببندید تا جوش بیاید ، جوش که آمد دسته اسپاگتی را از گوشه قابلمه توی آب جوش بگذارید اسپاگتی ها را برای آنکه در قابلمه جا بگیرند نشکنید خودشان به تدریج از پایین نرم می شوند و در آب فرو می روند .

اسپاگتی معولاً بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می پزد ، مخصوصاً اگر نازک باشد . یک امتحان برای پختن آن این است که قسمت کوچکی از اسپاگتی را لای دندان بگیرید اگر وسط آن هنوز سفت بود ، نپخته است .  اگر تمام اسپاگتی نرم شده بود پخته است و باید آنرا از روی حرارت بردارید در فاصله ای که منتظر پختن اسپاگتی هستید ، کره را روی حرارت ملایم بگذارید تا آب شود یک کاسه بزرگ را گرم  کنید ( آن را زیر آب داغ بگیرید و بلافاصله خشک کنید ) پودر سیر و نمک و فلفل را به کره اضافه کنید و هم بزنید کره آب شده را توی کاسه بریزید . پنیر و آویشن را به آن اضافه کنید اکنون اسپاگتی پخته را آب کشی کنید ، توی کاسه بریزید و به شیوه مخلوط کردن سالاد همه مواد را چند دفعه زیرو و رو کنید .

قابلمه ای را روی حرارت بگذارید و ۸ لیوان آب گرم توی آن بریزید ۲ قاشق مربا خوری نمک به آن اضافه کنید و در آن را ببندید تا جوش بیاید ، جوش که آمد دسته اسپاگتی را از گوشه قابلمه توی آب جوش بگذارید اسپاگتی ها را برای آنکه در قابلمه جا بگیرند نشکنید خودشان به تدریج از پایین نرم می شوند و در آب فرو می روند . A A

نوشته های مرتبط

طرز تهیه حلیم

فاطمه میرزایی

طرز تهیه اردو قارچ

هادی گراوندی

طرز تهیه سالاد سزار

هادی گراوندی