۱۶ آذر ۱۴۰۲
مجله تخصصی زیبایی و سلامت معرفی مواد آرایشی بهداشتی

نکات مهم در مورد لوازم آرایشی بهداشتی

نکات مهم در مورد لوازم آرایشی بهداشتی , نکات مهم درمورد لوازم آرایشی , لوازم آرایش , لوازم آرایشی , نکات مهم در مورد لوازم آرایشی بهداشتی , نکات مهم درمورد لوازم آرایشی , لوازم آرایش , لوازم آرایشی 

 

در قوطی لوازم آرایش را همیشه ببندید:

پس از استفاده از لوازم آرایش تان، در لوازم آرایشی را حتماً محکم ببندید. ھیچ وقت کرم پودرھا، پنکیک ھا و سایه ھا را با درھای باز روی میز آرایش رھا نکنید.

 نکاتی مهم در مورد لوازم آرایشی بهداشتی , نکات مهم درمورد لوازم آرایشی , لوازم آرایش , لوازم آرایشی 

دست ھایتان را بشویید:

پیش از آرایش کردن، دست ھایتان را با آب و صابون خوب بشویید. پاکیزه بودن دست ھا میکروب کمتری را به پوست صورت شما می رساند.

نکاتی مهم در مورد لوازم آرایشی بهداشتی , نکات مهم درمورد لوازم آرایشی , لوازم آرایش , لوازم آرایشی 

لوازم آرایشتان را قرض ندھید:

لوازم آرایش یک وسیله کاملاً شخصی است مانند مسواک و شانه بنابراین لوازم آرایش تان را به کسی قرض ندھید. استفاده از ریمل و سایه و حتی کرم پودر مشترک ممکن است موجب حساسیت پوستی شود.

نکاتی مهم در مورد لوازم آرایشی بهداشتی , نکات مهم درمورد لوازم آرایشی , لوازم آرایش , لوازم آرایشی 

آرایش، ممنوع:

اگر شما به یک سایه و یا ریمل و یا ھر ماده آرایشی دیگر حساسیت دارید، آن را کنار بگذارید و تا برطرف شدن کامل علایم حساسیت، مواد آرایشی دیگری را استفاده نکنید.

نکاتی مهم در مورد لوازم آرایشی بهداشتی , نکات مهم درمورد لوازم آرایشی , لوازم آرایش , لوازم آرایشی 

قدیمی ھا را کنار بگذارید:

نیم نگاھی به لوازم آرایش قدیمی تان بیندازید. آنھایی را که به مرور زمان کھنه شده و تغییر رنگ داده اند و تاریخ مصرف شان گذشته است را کنار بگذارید.

بدون بوھا را مصرف کنید:

بھتر است لوازم آرایشی را مصرف کنید که بدون بو باشد. لوازم آرایشی که دارای عطر است اغلب موجب حساسیت پوستی می شوند.

گاھی به چشم ھایتان نگاه کنید:

اگر چشمان شما قرمز شده است و یا اگر پلک ھایتان ورم کرده و قرمز شده است، از سایه چشم استفاده نکنید چون این مواد آرایشی شدید، حساسیت چشم و پلک شما را تشدید می کند.

دور از آفتاب نگه دارید:

بھتر است لوازم و مواد آرایشی تان را دور از تابش نور خورشید نگه دارید بنابراین اگر روی میز آرایش شما آفتاب می افتد لوازم و مواد آرایشی خود را از روی آن جمع کنید. اشعه آفتاب موجب تغییر شیمیایی مواد آرایشی شده و ممکن است شما به این مواد جدید حساسیت نشان دھید.

اسپری ھا را دور از حرارت نگه دارید:

قوطی اسپری ھای مو و ضدعرق و حتی عطرھا را دور از تابش آفتاب،شوفاژ و یا سایر منابع حرارت قرار دھید. حرارت می تواند موجب انفجار این قوطی ھا شود و در عین حال با تغییر مواد شیمیایی، این محصولات حساسیت زا می شوند.

به برچسب وزارت بھداشت دقت کنید:

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی و آرایشی وزارت بھداشت اعلام کرده است که برای ورود ھر ماده آرایشی بھداشتی به کشور، ثبت شرکت تولیدکننده خارجی و وزارت بھداشت الزامی است. دکتر ھدایت حسینی می گوید: «ھنگام خرید این محصولات به برچسب مجوز بھداشتی واردات این کالاھا توجه کنید.» شما می توانید این برچسب ھا را به رنگ سفید و با نوشته ھای فارسی مشکی رنگ پشت محصولات آرایشی با مجوز وزارت بھداشت پیدا کنید.

برای دیدن:

ایـران دخـت 

نوشته های مرتبط

آشنایی با انواع دوخت در طراحی لباس ( ۱ )

هادی گراوندی

پرایمر چشم و کاربرد آن

فاطمه میرزایی

درمان سریع و خانگی سرفه

صدیقه مخلوق پور

ارسال دیدگاه

نوزده − 7 =