۲۶ خرداد ۱۴۰۳
تغذیه و تناسب اندام مجله ایران دخت

آشنایی با چاقی موضعی

آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ ,

آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ , آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ ,

 

چاقى موضعى چیست؟

چاقى موضعى تجمع سلول هاى چربى در نواحى خاصى از بدن مانند شکم، پهلو، ران، باسن و یا بازوها مى باشد که مى تواند در زمینه چاقى کل بدن و اضافه وزن باشد و یا حتى ممکن است فردى داراى وزن مناسب بوده و یا اضافه وزن مختصرى داشته باشد ولى در قسمت هایى از بدن مانند شکم، پهلو، ران، باسن و یا بازوها دچار چاقى موضعى باشد که این حالت در اغلب خانم ها بخصوص پس از زایمان مشاهده می شود. نکته قابل توجه اینکه رژیم غذایى همیشه نمی تواند باعث برطرف شدن چاقى موضعى شود.

در بسیارى از افراد رژیم هاى غذایى سخت و یا طب سوزنى باعث ایجاد لاغرى ناخواسته در قسمت هایى از بدن مانند صورت مى شود که اغلب براى فرد خوشایند نیست و با این وجود نواحى مثل شکم یا ران ها کاهش سایز چشمگیرى پیدا نمی کند،راه حل آن استفاده از دستگاه هاى پیشرفته لیپولیز موضعى مى باشد.

آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ ,

 

آیا میدانید سلولیت چیست؟

سلولیت حالت ناخوشایندى است که بدون توجه به سن تقریبا همه خانم ها و بعضى از آقایان را درگیر مى کند و با گذشت زمان به تدریج بدتر مى شود. سلولیت به طور شایع در ران ها،باسن و قسمت هاى داخلى زانو ها مشاهده می شود. البته گاهى با شیوع کمتر مى تواند سایر قسمت ها مانند شانه،بازوها و زیر شکم را نیز درگیر کند.

سلولیت به علت عوامل مساعدکننده ژنتیکى همراه با علل هورمونى و محیطى به وجود مى آید.سلولیت در واقع نوعى تجمع سلول هاى چربى همراه با تغییرات خونرسانى پوست و زیر پوست و تجمع مواد دفعى سلول ها و مایعات مى باشد که می تواند از درجات خفیف تا بسیار شدید را شامل شود. فرد مبتلا به سلولیت ممکن است در مراحل اولیه هنگامى که پوست را بین دو انگشت خود فشار دهد نماى پوست پرتقالى رامشاهده کند که مى تواند با تجمع چربى اضافه در قسمت هایى از ران ها باشد. با پیشرفت سلولیت ،نماى پوست پرتقالى اغلب مشاهده مى شود و علاوه بر آن ظاهر نامنظم پوست و ایجاد پستى و بلندى و حتى گاهى لمس چربیهاى دانه دانه نیز قابل مشاهده خواهد بود.

آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ ,

 

درمان چاقى موضعى و سلولیت:

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژى در عرصه پزشکى ،درمان هاى مختلف طبى به سوى درمانهایى با تهاجم و عوارض کمتر پیشرفت کرده است. ازاین رو علاوه بر درمان هاى مختلف جراحى،لیپوساکشن و لیپوفاتیک که تا کنون براى این مورد وجود داشته است روش هاى جدیدى از جمله cavitation و همچنین لیزر همراه با ماساژ مکشى ، کولینگ و کرایولیپولیز نتایج بسیار چشمگیرى در درمان چاقى موضعى و سلولیت داشته است. نکته قابل توجه اینکه این روش ها بدون درد بوده و هیچ نیازى به بى حسى موضعى و جراحى ندارند و جالب اینکه بلافاصله پس از هر جلسه فرد مى تواند به روال عادى کار و زندگى خود بازگردد.

 

آیا میدانید کرایولیپولیز چیست؟

روشى غیر تهاجمى است که به صورت موثر سلول هاى چربى را از بین میبرد.در واقع کرایولیپولیز یک فرایند حذف سلول هاى چربى بدون صدمه به پوست و سایر بافتهاى بدن است. در این روش ضخامت سلول هاى چربى به طور مؤثرى کاهش مى یابد در واقع سلول هاى چربى مرده شکسته شده و به وسیله سلول هاى ایمنى بدن حذف می شوند و این چربى ها توسط کبد پردازش می شوند در واقع کرایولیپولیز حذف سلول هاى چربى توسط یخ زدن سلول ها یعنى به روش استفاده از سرما بوده بدون آنکه بیمار احساسى از سرما داشته باشد.

در این روش بیمار با گذشت زمان نتیجه کار بهترى خواهد داشت. به علت مرگ سلول هاى چربى،برگشت پذیرى وجود ندارد. در واقع هیچ سلول چربى وجود ندارد تا چربى در آن ذخیره گردد. لازم به ذکر است که در تمام روش هاى لاغرى که توسط دستگاه هاى لیزر انجام می شود فقط براى چربی هاى موضعى مورد استفاده قرار می گیرد ولى به علت کاهش سایز فوق العاده باعث مقدار کمى کاهش وزن هم خواهد شد.

در این روش نیازى به رژیم غذایى و ورزش جهت کاهش سایز وجود ندارد ولى اگر همراه با آن باشد کاهش وزن قابل توجهى هم ممکن خواهد بود. در مورد افتادگى پوست بعد از کاهش سایز باید گفت کرایولیپولیز مى تواند به طرز حیرت آورى باعث لیفت پوست شود. کرایولیپولیز براى اعضاى مختلف مثل شکم، پهلوها ،بازوها، ران و چربی هاى اضافى پشت کمر و غیره استفاده میشود.از این روش نمیتوان براى لاغر کردن سینه و غبغب استفاده نمود.

از مزایاى این روش غیر تهاجمى بودن و برگشت ناپذیرى آن بدون همراه شدن با رژیم هاى غذایى سخت مى باشد.از همه مهمتر تعداد جلسات این روش،کم (یک جلسه و نهایتا دو جلسه) مى باشد. مشاهده نتایج از دو هفته تا دو ماه مى باشد. هرچه بگذرد کار نتیجه بهترى خواهد داشت و نهایتا اوج اثرات آن در عرض دو ماه قابل مشاهده است. روش هاى جدیدى از جمله اولتراسونیک همچنین لیزر همراه با ماساژ مکشى کرایولیپولیز در درمان چاقى موضعى و سلولیت،بدون درد بوده و نیازى به بى حسى موضعى و جراحى ندارد.

 

برای دیدن :  

آشنایی با خواص و مضرات نارنج 

خواص و مضرات کشمش سیاه 

آشنایی با خواص گل کلم 

خواص بی نظیر ازگیل، کلیک کنید.

ایران دخت 

آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ , آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ , آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ , آشنایی با چاقی موضعی , چاقى موضعى چیست؟ , سلولیت چیست؟ , درمان چاقى موضعى و سلولیت , کرایولیپولیز چیست؟ ,

نوشته های مرتبط

پیشگیری و درمان شل شدگی بازو

صدیقه مخلوق پور

ویتامین ب _ کمپلکس‌ ( Vitamin B Complex )

هادی گراوندی

راهنمای انتخاب دستکش پاییزی و زمستانه

فاطمه میرزایی

ارسال دیدگاه

یک × 1 =