۸ اسفند ۱۴۰۲
بانوان موفق

آشنایی با مونا جراحی

بانو مونا جراحی ، بیوگرافی مونا جراحی ، زندگی نامه مونا جراحی ، زندگینامه مونا جراحی ، بیوگرافی مونا جراحی

آشنایی با مونا جراحی ، بیوگرافی مونا جراحی ، زندگی نامه مونا جراحی ، زندگینامه مونا جراحی ، بیوگرافی مونا جراحی ، زندگی نامه مونا جراحی ، زندگینامه مونا جراحی ، آشنایی با مونا جراحی ، بانو مونا جراحی

 

آشنایی با مونا جراحی :

تولد :

مونا جراحی متولد سال ۱۳۵۸ در تهران می باشد. ایشان مهندسی ایرانی موفقی هستند که در این پست به طور خلاصه به معرفی این بانوی موفق خواهیم پرداخت.

تحصیلات :

مونا جراحی در سن ۲۱ سالگی موفق به کسب مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی شریف شد. در سن ۲۲ سالگی برای ادامه تحصیل به امریکا مهاجرت کرد و در سال ۲۰۰۳، مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد.

ایشان همچنین در سال ۲۰۰۷، مدرک دکتری شان را از دانشگاه استنفورد کسب کردند. مقطع پسا دکتری خود را در “دانشگاه کالیفرنیا برکلی” گذرانده‌ اند و در همین رشته به عنوان “استادیار دانشگاه میشیگان امریکا” به تدریس پرداختند. این بانوی موفق هم اکنون در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا UCLA، استاد می باشند.

استعداد برتر حرفه ای جوان سال :

بانو مونا جراحی در مراسمی که در کاخ سفید برگزار شد، نشان “استعداد برتر حرفه ‌ای جوان سال” را از ریاست جمهوری وقت امریکا (باراک اوباما)، به دلیل تحقیقات و پروژه های خلاقانه وی در گسترش دانش پلاسمونیک در ساخت وسایل نانوالکترونیک و نانوفتونیک و صنعتی کردن فناوری “تراهرتز” دریافت کرد. 

فناوری “تراهِرتز” در صنایع پزشکی، دارویی و ماشین آلات کاربرد دارد. مونا جراحی اولین ایرانی دریافت کننده بالاترین نشان تحقیقاتی می باشد. سال

جوایز :

ایشان تاکنون جوایز بسیاری را کسب کرده اند که می توان به “جایزه پیشگامان مهندسی” از آکادمی ملی بنیاد مهندسی Grainger، “جایزه پیشرفت شغلی زود هنگام” از بنیاد ملی علوم، “جایزه محققین جوان” از دفتر تحقیقات نظامی آژانس پروژه های دفاعی پیشرفته مرکز تحقیقات نظامی اشاره کرد.

جراحی تنها ایرانی ‌تبار حاضر در بین ۱۰۲ استعداد برتر سال بود که مفتخر به گرفتن نشان استعداد برتر حرفه ‌ای جوان سال، شد. جایزه ریاست جمهوری برای استعدادهای برتر حرفه‌ ای مهندسان و پژوهشگران در سال ۱۹۹۶ به دستور کلینتون و با همکاری شورای ملی علوم و فناوری آمریکا بنیانگذاری شد. سال

 

برای دیدن : سال

آشنایی با گلی عامری 

ترانه رضوی پزشک گوگل 

آشنایی با مینو اخترزند 

آشنایی با رکسانا ورزا 

پریسا تبریز شاهزاده امنیت 

آشنایی با رکسانا مصلحی 

آشنایی با آزاده تبازاده 

آشنایی با هما سرشار 

آشنایی با ماریا خرسند، کلیک کنید. سال

ایراندخـت 

نوشته های مرتبط

بهناز شفیعی اولین بانوی موتور سوار

فاطمه میرزایی

سوسن رشیدی قهرمان عشایری

فاطمه میرزایی

پریسا تبریز شاهزاده امنیت

فاطمه میرزایی

ارسال دیدگاه

12 − 3 =