۳ مهر ۱۴۰۲
مجله تخصصی زیبایی و سلامت معرفی مواد آرایشی بهداشتی

خواص و مضرات پودر عرق گیر

خواص و مضرات پودر عرق گیر

خواص و مضرات پودر عرق گیر ، خواص و مضرات پودر عرق گیر ، کاهش و رفع بوی عرق ، 

خواص و مضرات پودر عرق گیر : ایراندخت

سنگ مرداب : ایراندخت

پودر عرق گیر که به نام های مردار سنگ، پودر سنگ مردار، سنگ مرداب، پودر سنگ نقره و سنگ مرده نیز معروف است که در بسیاری از عطاری ها به عنوان ماده ای جهت رفع بوی عرق بدن به فروش می رسد. ایراندخت

چنانچه پودر سنگ مرداب برای قسمتی از بدن نظیر زیربغل، کف‌ پا، کشاله ران استفاده شود، ترکیبات اکسید سرب موجود در این ماده، با توجه به خاصیت جذب بالای آن از طریق پوست وارد بدن می‌شوند.

این ترکیب به شکل پودر و زرد یا قهوه ای رنگ است.

خواص سنگ مرداب :

از پودر سنگ مرداب برای کاهش و رفع بوی عرق استفاده می شود. چرا که حاوی ترکیبات سرب بوده، و سرب می ‌تواند موجودات زنده از جمله باکتری‌های مولد بوی بد بدن را از بین ببرد. ایراندخت

مضرات سنگ مرداب :

طبق تحقیقات به دست آمده و پژوهش های انجام شده در رابطه با مسمومیت سنگ مرداب، آمده است که: پودر سنگ مرداب جذب پوستی داشته و چنانچه پودر سنگ مرداب برای قسمتی از بدن نظیر زیر بغل، کف‌ پا، کشاله ران استفاده شود، ترکیبات اکسید سرب با توجه به خاصیت جذب بالای آب، از طریق پوست وارد بدن می‌شوند.

متأسفانه افراد بسیاری از مضرات سنگ مردار، مطلع نیستند و صرفاً به خاصیت جذب بوی بد بدن، فارغ از اثرات سمی سرب موجود در آن توجه دارند.

تحقیقات :

محققان معتقدند: پودر سنگ مرداب، یکی از عوامل ایجاد سرطان است. استفاده از این ماده به عنوان یک عرقگیر، می تواند با عوارض بی شمار و طولانی مدتی همراه باشد.

همچنین سنگ مرداب روی قسمت‌های حساس و نازک پوست تأثیر می گذارد و باعث ایجاد حساسیت پوستی خواهد شد و در سیستم قلبی و عروقی نیز منجر به افزایش فشار خون می ‌شود.

پودر سنگ مرداب بر سیستم اعضای مرکزی بدن تاثیر می‌ گذارد و تاثیرات سوء بر سیستم خون ساز بدن، باعث آنمی (کم خونی) می ‌شود. علاوه بر این موارد، با تأثیر بر دستگاه گوارش نیز باعث یبوست، درد‌های شکمی و تهوع نیز خواهد شد.

سرب موجود در سنگ مردار : ایراندخت

بیشتر حجم پودر سنگ مردار، را فلزات سنگین از جمله سرب یا سرب اکساید تشکیل می‌دهد. امروزه ثابت شده است که سرب عنصری سمی است و می‌ تواند از طریق پوست هم جذب شود و در دستگاه گوارش و سایر ارگان‌های بدن سبب بروز علائم شود که در نهایت آسیب‌های جدی به سلامت فرد وارد می‌شود. ایراندخت

نگهداری از سنگ مردار :

نگهداری از پودر سنگ مردار یا پودر سنگ مرده در محل‌های مسکونی که در آن‌ها اطفال و افراد خردسال و همچنین افراد سالمند و بیمار، اسکان دارند، با توجه به ویژگی‌های این ماده بسیار خطرناک است.

برای دیدن : ایراندخت

آشنایی با فواید صابون گل رز

درست کردن صابون گلیسیرین در منزل

خواص و فواید صابون گوگرد

ضدعرق چیست و انواع آن ها را بشناسید…

درمان بیماریهای بانوان با طب سنتی، کلیک کنید.

ایـران دخــت

نوشته های مرتبط

شیره ی انگور بخوریم یا نه؟؟؟

مدیر محتوا

اصل ۱۳۷ و ۱۳۸ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

۱۰ تا از بهترین ریمل ها ی ۲۰۲۰ به انتخاب مجله ی ELLE

مدیر محتوا

ارسال دیدگاه

ده + بیست =