۵ مهر ۱۴۰۲
پوست مو زیبایی مجله تخصصی زیبایی و سلامت

ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده

ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده با دکلره ، ترمیم موهای سوخته ، ترمیم موهای آسیب دیده ، بازسازی موهای سوخته ، درمان موی سوخته از دکلره ، ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده با دکلره ، ترمیم موهای سوخته ، ترمیم موهای آسیب دیده ، بازسازی موهای سوخته ، درمان موی سوخته از دکلره 

 ترمیم موهای سوخته ، ترمیم موهای آسیب دیده ، بازسازی موهای سوخته ، درمان موی سوخته از دکلره ، ترمیم موهای سوخته ، ترمیم موهای آسیب دیده ، بازسازی موهای سوخته ، درمان موی سوخته از دکلره 

 

ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده با دکلره:

برای برخــورداری از موهای شفاف و جلوگیری از موخوره می توانید عصاره جوشــانده ختمی (لعاب ختمی) را بعد از شستوشــوی ســر حدود ۵ دقیقه در حمــام روی موها قرار دهید.

برای تهیه این عصاره باید ۳ قاشق غذاخوری پودر گل ختمی را در ۵/۱ لیوان آب مخلوط کرده و برای ۵ دقیقه بجوشانید تا لعابدار شود. سپس این مخلوط را از صافی گذرانده و لعاب حاصل را (به اندازه نصف لیوان) در حمام به صورت ماسک روی تمام موها قرار دهید.

اگر کف سرتان خیلی چرب اســت، می توانید به این مخلوط یک قاشق مرباخوری سرکه اضافه کنید. این کار به تمیز شدن موها کمک می کند اما در افراد با پوست حساس ممکن است باعث قرمزی و خارش کف سر شود. بنابراین افراد حساس باید از لعاب ختمی بدون سرکه استفاده کنند. مصرف مداوم لعاب گل ختمی باعث نرمی موها می شود و برای موهای رنگ شده یا دکلره بسیار مفید اســت.

افرادی که از پف و قرمزی زیر چشم شکایت دارند یا به دلیل بیماری های مختلف پوستی مانند پسوریازیس و اگزما دارای ضایعات پوسته دهنده در صورت هستند نیز می توانند هفته ای سه تا چهار بار لعاب ختمی را روی نواحی موردنظر قرار داده و از فواید آن بهرهمند شوند.

برای دیدن :

ایران دخت 

نوشته های مرتبط

پانچو و شنل استایلی متفاوت برای فصل های پاییز و زمستان

مدیر محتوا

چرا لاغر نمیشم؟

زهرا دژ پسند

آشنایی با خواص و مضرات گیلاس

هادی گراوندی

ارسال دیدگاه

چهار × 1 =