۲۵ فروردین ۱۴۰۳
پوشاک و مد مجله ایران دخت

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تيره ، شلوار های جذب و تنگ ، بهترین مانتو ،  شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌هاي گرمكني ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تيره ، شلوار های جذب و تنگ ، بهترین مانتو ، شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌هاي گرمكني ، بهترین مانتو ، لباس با رنگ تيره ، بهترین مانتو

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تیره ، شلوار های جذب و تنگ ، بهترین مانتو ،  شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌های گرمکنی ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تیره ، شلوار های جذب و تنگ ، لباس با رنگ تیره ،  بهترین مانتو ، شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌های گرمکنی ، بهترین مانتو ، لباس با رنگ تیره ، بهترین مانتو ف لباس با رنگ تیره

 

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه:

هر اندامی که دارید باید اصول درست پوشیدن آن را بدانید. اگر فکر می کنید که دارای قد کوتاهی می باشید، باید بدانید که می توانید به وسیله ی درست لباس پوشیدن می توانید تا حد زیادی خطای دید ایجاد کرده و بلند قد تر به نظر برسید. همچنین باید بدانید که اگر نکات را رعایت نکنید ممکن است که کوتاه بودن قد شما به راحتی آشکار شود و به چشم بیاید.

لباس مناسب سایزتان (اندازه) بپوشید:

بر خلاف سایر افراد با اندام های متفاوت نسبت به شما، که با نیم سایز بالا و پایین هم ممکن است خوش پوشی شان چندان خدشه دار نشود، برای شما نپوشیدن لباس های گشاد و بزرگ (به خصوص شلوار های گشاد) یا تنگ و کوچک خیلی اهمیت دارد زیرا شما را ریزتر از آنچه که واقعا هستید نشان خواهد داد.

مناسب ترین اندازه برای شما سایزی است که با آن در قد و اندازه های یک جثه معمولی به نظر می رسید. لباس‌هایی که به ‌خوبی جفت‌وجور بدن تان هستند، شما را کشیده تر نشان می دهند. لباس گشاد می تواند باعث کوتاهی و پهنی شود، بنابراین لباسی انتخاب کنید که به جای شل بودن سفت و هموار باشد. اگر لباس سایز خودتان را پیدا نمی کنید قطعا به سراغ خیاط بروید.

لباس های تک رنگ بپوشید:

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تیره ، شلوار های جذب و تنگ ، بهترین مانتو ،  شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌های گرمکنی ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تیره ، شلوار های جذب و تنگ ، لباس با رنگ تیره ،  بهترین مانتو ، شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌های گرمکنی ، بهترین مانتو ، لباس با رنگ تیره ، بهترین مانتو ف لباس با رنگ تیره

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه

ساده ترین راه برای اینکه قد بلند‌تر به ‌نظر بیایید، این است که لباس هایی بپوشید که یکرنگ باشند. مثلا کت و دامن یا حتی مانتو و روسری تان را یکرنگ انتخاب کنید. استفاده از یک رنگ در استایلتان سبب ایجاد خطای دید می شود و باعث می شود که شما کشیده تر به نظر بیایید. اگر از این سرتا پا یکرنگ بودن خوشتان نمی آید، می توانید از رنگ هایی با تن های مختلف انتخاب کنید که در یک خانواده هستند، مثلا طیف رنگ خاکستری یا طیف رنگ آبی و سرمه ای را برای هریک از لباس هایی که پوشیده اید، انتخاب کنید. فقط باید حواستان باشد که شکست رنگی واضحی در استایلتان نباشد.

از رنگ های تیره استفاده کنید:

بهتر است لباس هایی با رنگ تیره را انتخاب کنید. رنگ های روشن، باعث می شوند ‌عیب های بدن شما بیشتر نشان داده شوند. پس ‌سراغ لباس هایی با رنگ تیره مثل مشکی، خاکستری و سرمه ای بروید تا بعضی از عیب های بدن شما را بپوشانند و لاغر‌تر به نظر برسید.

شلوار مناسب بپوشید:

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تیره ، شلوار های جذب و تنگ ، بهترین مانتو ،  شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌های گرمکنی ، بهترین مانتو ، افراد کوتاه ، لباس با رنگ تیره ، شلوار های جذب و تنگ ، لباس با رنگ تیره ،  بهترین مانتو ، شلوارهای فاق بلند ، شلوار‌های گرمکنی ، بهترین مانتو ، لباس با رنگ تیره ، بهترین مانتو ف لباس با رنگ تیره

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه

از پوشیدن شلوار های کوتاه یا تا زدن پایین شلوارهای خود خودداری کنید. این مدل شما را کوتاهتر می کند.

توصیه ما این است که شلوارهایی که پاچه ی آنها پاکتی است را کنار بگذارید. تا می توانید سراغ شلوار های جذب و تنگ نروید.

این شلوارها پاهای شما را باریک و قد شما را کوتاه تر از چیزی که هستید نشان خواهد داد. اما شلوارهای فاق بلند و راسته و دم پا را در اولویت های خود قرار بدهید.

این مدل ها سبب بلند تر به نظر رسیدن شما می شوند. راه های باریک عمودی روی پارچه، چین یا خط اتوی جلوی شلوار در بلند‌تر نشان دادن شما معجزه می کند. سـعی کنـیـد از شـلـواری استفاده کنید که چین نداشته باشد و یا حداکثر دارای یک چین باشد.

از طرح های مناسب در استایلتان استفاده کنید:

iran_dokht

بهتر است که از پوشیدن لباس هایی با طرح های شلوغ دوری کنید. پارچه های ساده و بدون طرح برای افراد کوتاه مناسب ترینند.

اما اگر از لباس های ساده خسته شده اید، لباس های با طرح های ریز را انتخاب کنید. رمز دیگر قدبلند به نظر رسیدن استفاده از طرح ، اجزا و نقشهای لباس راه راه عمودی می باشد.

این طرح چشم ها رو در عمودی هدایت میکند و شما را کشیده تر نشان می دهد. مثلا برای لباس ورزشی، شلوار‌های گرمکنی انتخاب کنید که روی بغل پاهای شما خطوط عمودی داشته باشند.

هاگر رنگ شلوارتان را تیره و در مایه سرمه‌ای و مشکی با دو خط عمودی سفید در دو طرف پاها انتخاب کنید، پاهایتان بلند‌تر به نظر می رسند. حتی می توانید در لباس‌های تان از پارچه هایی با نقش های برجسته استفاده کنید یا از خیاط بخواهید لباس یا مانتویتان را طوری بدوزد که ساسون های عمودی داشته باشد.

از پوشیدن بعضی از لباس های کوتاه دوری کنید:

منظور تمامی لباس های کوتاه نمی باشد. لباس های کوتاهی که طول دامنشان تا بالا و یا روی زانو است و خیلی کوتاه می باشد سبب کشیده تر شدن پاهای شما می شود. اما لباس هایی که دامن آنها تا زیر زانو می باشد و طول ساق پا را از وسط قطع می کند سبب کوتاهتر به چشم آمدن شما می شود. بهتر است دور لباس های کوتاه را خط بکشید.

مانتوی مناسب بپوشید:

پوشش مناسب برای افراد قد کوتاه

بهترین مانتو برای این افراد سایز بودن است، یعنی مانتو باید کاملا اندازه بدن باشد، خیلی بلند نباشد، ترجیحا تا زیر زانو برای این افراد ایده آل است، در قسمت پایین مانتو خیلی حجیم و پر چین نباشد، در اینجا توصیه می کنیم در انتخاب پارچه کمی دقت کنید و از پارچه های ظریفتر، سبک وزن و ساده استفاده کنید. استفاده از پارچه هایی با طرح های برجسته و پر نقش و نگار توصیه نمی‌شود.

پارچه هایی با طرح های راه راه خیلی عالی هستند، چون باعث خطای دید شده و اندام را کشیده تر نشان می دهند، فقط باید توجه داشته باشید خطوط پهن نباشند، اگر کمی با طراحی لباس آشنایی داشته باشید می توانید با کمی ترفند های زیرکانه پارچه های راه راه، را با پارچه های ساده هماهنگ کنید، مثلا در قسمت وسط جلوی مانتو، راه راه کار کنید و چشم را از دیدن نقاط دیگر منحرف کنید.

دامن و لباس های بلند (پیراهن و دامن ماکسی) بهترین انتخاب افراد دارای قد کوتاه هستند:

  • پوشیدن لباس های ماکسی باعث کشیده تر نشان دادن اندام شما می شود
  • حتی می توانید آنها را با کفش های پاشنه بلند بپوشید
  • برای اینکه قد‌بلند‌تر به نظر برسید باید دامن هایی را انتخاب کنید که قد آنها بلند‌تر از عرض و پهنای آنها باشد.
  • بر این اساس دامن های پفی را کنار بگذارید
  • دامن های ماکسی را بیشتر بپوشید
  • ولی دامن های تا زانو برای خانم های قد‌بلند بهترین هستند.

توجه کنید که در استایل های زمستانی می توانید لایه ی بیرونی را بلند تر از بقیه در نظر بگیریکه سبب بلند تر دیده شدن میشود. گاهی اوقات ممکن است تاثیر چندانی نداشته باشد اما حداقل باعث پوشیده شدن فرم و ایراد اندام های بدنتان می شود.

لباس مجلسی مناسب:

لباس هایی با دامن فون، راسته باعث کشیده تر شدن اندام شما می شود. مدل لباس های مجلسی که دامن آنها از زیر سینه شروع می شود (مدل امپایر) در افراد خطای دید ایجاد می کند و بالا تنه رو کوتاه و پایین تنه رو بلند تر نشان میدهد. به همین علت برای افراد قد کوتاه گزینه ی مناسبی می باشد.

مدل یقه ی مناسب:

انواع یقه هفت به نیم تنه بالا کمک می کند که بلندتر بنظر بیاید. از طرف دیگر انواع یقه اسکی به دلیل این کـه بـاعث پـوشـانـدن گـردن می شوند، باعث کوتاهی و پهنی می گردند. از یقه های باریک و گوشه دار به جای یقه های پهن استفاده کنید. در نهایت بخاطر داشته باشید که داخل شلوار کردن پیراهن باعث جلب توجه پاها و بالاتنه و در نتیجه کوتاه قدی خواهد گردید.

به جنس لباستان دقت کنید:

پوشیدن لباس های حجیم و شلوغ که به ظاهر قرار است حجمی به اندام شما اضافه کند به هر شکلی برای جثه کوچک و ظاهر ریزنقش شما بسیار نامناسب خواهد بود. همچنین از پوشیدن لباس هایی با طرح های برجسته و پارچه های زمخت خودداری کنید. در‌عوض پارچه های تیره رنگ و نازک و نرم را انتخاب کنید. پس بهتر است با انتخاب لباس های ظریف ظاهر و قدی مناسب از خود نشان دهید.

لباس های زمستانی ضخیم استفاده نکنید:

با غرق شدن در لباس های بافت کلفت و با حجم سنگین بسیار ریزتر از حد معمول به چشم خواهید آمد. پس برای زمستان با یک بارانی یا پالتوی مناسب سایز خود که کمربندی ظریف و کم عرض دارد و با انتخاب چکمه ای پاشنه دار، درشت تر به نظر برسید.

از کفش مناسب استفاده کنید:

قطعا پوشیدن کفش های لژ دار یا پاشنه دار و یا کفش هـایی که دارای کـفـی کلـفـت تـر هسـتند مناسب ترین انتخاب است. این بسادگی چند سانتیمتر به قد شما اضافه میکند. اشتباه نکنید کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند را نمی گوییم. مناسب ترین اندازه پاشنه برای شما بین ۵ تا ۷ سانت است.

نکـته خرید:

هنـگام خـریـد کـفش آنـهایی را انـتـخاب کـنـیـد کـه دارای حجم و جثه بزرگتر هستند بنابراین پاهای شما خیلی کوچک به نظر نخواهند رسید.

در انتخاب کمربند دقت کنید:

باید کمربند‌های پهن و کلفت را کنار بگذارید چون این کمربند‌ها شما را کوتاه تر نشان می دهند

اگر می توانید حتی از کمر‌بند استفاده نکنید کلا‌ برای قد‌بلند‌تر به‌نظر آمدن، باید همه خطوط افقی

را از لباس تان حذف کنید.

برای اینکه کشیده تر به نظر برسید، باید به کمربند یا حتی شلوار و بلوزی که می پوشید دقت کنید.

نباید کمربند شما به گونه ای باشد که بدن تان را به دو بخش با رنگ های متفاوت تقسیم کند.

مثلا هنگامی که سرتا پا مشکی یا سرمه ای پوشیده اید، نباید یک کمربند سفید روی آن ببندید

نباید بدن شما را به دو بخش کوچک‌تر تقسیم شود بهتر است کمربندی تیره در‌ همان مایه رنگی

لباس تان ببندید تا چشم را ناگهان میخکوب نکند.

کیف و زیور آلات بزرگ ممنوع:

  • برداشتن کیف هایی با سایز بزرگ هم از آن اشتباهاتی است که هیچ گاه نباید مرتکب آن شوید.
  • این کیف ها شما را ریزتر نشان خواهد داد.
  • در مقابل سراغ گزینه های متوسط و معمولی که این روزها طرفدار زیادی هم دارد، بروید.

برای دیدن :

راهنمای انتخاب دستکش پاییزی و زمستانه 

راهنمای انتخاب لباس مناسب 

مزایای بی نظیر لباس های نخی 

بهترین رنگ لباس برای انواع پوست 

جوراب شلواری و ساپورت مناسب من چگونه است؟  کلیک کنید.

ایران دخت

 

نوشته های مرتبط

کاهش وزن در بارداری می تواند خطر ساز باشد؟؟؟

صدیقه مخلوق پور

آشنایی با خواص و مضرات پرتقال

فاطمه میرزایی

اجزای چرخ های ( همه کاره )

هادی گراوندی

۲ دیدگاه

hasti ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ at ۸:۴۱ ق٫ظ

خیلی عالی بود ، همیشه انتخاب نوع پارچه برام یک معضل بود.ممنون از مطالب خوبتون

پاسخ
بهرامی ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ at ۸:۴۴ ق٫ظ

سپاسگزارم

پاسخ

ارسال دیدگاه

یازده − نه =