۲۴ فروردین ۱۴۰۳
پوشاک و مد مجله ایران دخت

بستن صحیح چمدان و ۱۲ مورد از نکاتی که باید بدانید

بستن صحیح چمدان

بستن صحیح چمدان

در این جا نکاتی که شما برای بستن چمدان تان و رهایی از استرس ناشی از فراموش کردن وسیله ی مورد نظرتان نیاز دارید آورده شده است. فرقی نمی کند که مقصد مسافرت شما به یک منطقه ی ساحلی است و یا یک شهر بزرگ، برای هر دو گزینه نیاز به رعایت یک سری موارد برای مسافرت بدن دردسر و دغدغه را دارید. هدف اصلی از این نکات شاد تر کردن مسافرت شماست.

نحوه ی مدیریت بسته بندی: چمدان

۱- یک لیست بسته بندی درست کنید چمدان

 

همیشه برای انواع مسافرت های تان یک لیست داشته باشید. این موضوع به شما کمک می کند چه در مواقعی که زمان شما محدود است و عجله دارید و یا در مواقعی که حجم وسایل مورد نیاز تان زیاد است، وجود این لیست به کاهش استرس و یا کم کردن ریسک فراموش کردن محصولات تان کمک می کند. در این لیست از برداشتن پاسپورت گرفته تا مسواک و خمیر دندان همگی چک می شود.

نحوه ی بسته بندی لباس: چمدان

 

۲- از لکه شدن لباس هایتان جلوگیری کنیدچمدان

 

تا به حال برای تان پیش آمده است که زمان رسیدن به مقصد تان متوجه ایجاد لکه بر روی لباس های روشن تان شده باشید؟؟؟ هرگز این کار را دوباره تکرار نکنید. در قدم اول لباس های رنگ روشن را درون کیسه بسته بندی کنید و در قدم دوم اینکه از قرار دادن مواردی مثل کفش، محصولات آرایشی و سایر موارد که امکان آسیب رساندن به لباس های روشن را دارند جلوگیری کنید. به عنوان مثال می توانید از کلاه های یک بار مصرف دوش برای پوشاندن کفش های تان و ایجاد محافظ در اطراف آن ها استفاده کنید.

۳- رول کردن و وکیوم کردن لباس ها چمدان

 

به صورتی لباس های تان را جمع کنید که زمانی به تعطیلات رفتید و به مقصد رسیدید با انبوهی از لباس های چروک که به اتو نیاز دارند روبه رو نشوید. برای صرفه جویی در فضا و همچنین جلوگیری از افزایش چین و چروک لباس های تان، بهتر است لباس هایی که جنس شان نرم تر است را به جای تا کردن لوله و رول کنید و لباس های با جنس خشک تر را تا کنید. سپس برای افزایش فضا آن ها را داخل کیسه های وکیوم لباس قرار دهید. به منظور استفاده از این  نوع کیسه، بعد از قرار دادن لباس درون آن، کیسه را ببندید سپس هوای داخل آن را تخلیه کنید. به این صورت می توانید فضای خالی چمدان تان را افزایش دهید.

۴- از پک های تقسیم کننده استفاده کنید  چمدان

 

این مورد که به راحتی می تواند یک راه حل خوب برای کمک کردن به بسته بندی صحیح باشد، استفاده از پک های بسته بندی برای جدا کردن وسایل مختلف از یکدیگر است. به این ترتیب با رسیدن به مقصد و یا در هر لحظه که به چیزی نیاز داشته باشید می توانید با صرف زمان کمتری وسیله ی مورد نظر تان را پیدا کنید.

۵- فضاهای مرده (بدون استفاده) را پر کنید  چمدان

 

در زمان بستن چمدان از کوچک ترین فضای خالی موجود در ان نیز استفاده کنید. یکی از این فضاهای خالی داخل کفش است. اگر کفش های تان تمیز است می توانید وسیله های کوچک و کم حجم مانند لباس زیر، تاپ های کوچک لوله شده، جوراب و سایر وسایل کوچک موجود در بین وسایل تان را درون کفش ها قرار دهید تا همه ی فضاهای خالی موجود را پر کنید.

۶- چمدان را خوشبو نگه دارید

در طول سفر ممکن است فرصت کافی برای شست و شوی لباس های تان را پیدا نکنید، از این رو قرار گرفتن آن ها در چمدان می تواند سبب کثیف شدن لباس های تمیز تان و بد شدن بوی چمدان شود. برای بهبود این وضع از حتما لباس های کثیف را به صورت جدا بسته بندی کنید و از خوشبو کننده برای چمدان استفاده کنید.

نحوه ی بسته بندی لوازم الکترونیکی:

۷- از کیسه های مخصوص استفاده کنید (Ziplock)

چگونه همه ی وسایل الکترونیکی به عنوان مثال کابل ها در طول سفر جا به جا می کنید؟؟؟ آیا مثل سایر زمان ها آن ها را جمع کرده و در قسمتی از چمدان می گذارید؟؟؟ بهتر است که بسته بندی خود را سازمان دهی کنید و از کیسه های مخصوص برای این کار استفاده کنید. استفاده از این کیسه ها برای جمع کردن وسایلی مانند شارژر تلفن، شارژر دوربین، آداپتورها و یا هدفون به این دلیل ضروری است که از پراکنده شدن و گم شدن این وسایل جلوگیری می کند.

نحوه ی بسته بندی لوازم آرایش:

۸- کیسه های پشمی یا پلاستیکی

یکی از اتفاقاتی که ممکن است در جابه جایی چمدان ها رخ بدهد، شکستن و یا باز شدن محصولات آرایشی و آسیب آن ها به لباس ها است. برای جلوگیری از این کار حتما وسایل آرایشی تان را در کیسه قرار دهید. البته کیسه های پلاستیکی بهتر و قابل استفاده تر از کیسه های پشمی برای جلوگیری از پخش شدن این مواد هستند.

نحوه ی بسته بندی کتاب:

۹- این کار را نکنید

اگر می خواهید در طول سفر نیز مطالعه داشته باشید و یکی از سرگرمی های تان

را از دست ندهید، بهتر است کتاب ها را به صورت الکترونیکی مطالعه کنید و از موبایل

و یا تبلت تان استفاده کنید. این کار به کم حجم شدن وسایل سفر تان کمک می کند.

نحوه ی بسته بندی اشیا گران قیمت:

۱۰- استفاده از بطری های خالی و جعبه های در بسته

بدترین اتفاق که در طول سفر می تواند رخ بدهد گم شدن اشیا گران قیمت با ابعاد ریز و کوچک است. برای جلوگیری از این اتفاق از قرار دادن اشیا ریز بدون بسته بندی در چمدان دوری کنید. آن دسته از جواهرات گران قیمت تان را که همراه تان دارید، بپوشید و در چمدان تان قرار ندهید. مابقی را در ظرفی مانند جلد لوسیون و سایر محصولات آرایشی کاسه مانند و یا کیسه های کوچک که در بسته باشند قرار دهید.

جلوگیری از جریمه شدن به دلیل اضافه بار:

۱۱- وزن چمدان تان را اندازه بگیرید

چمدان های تان را کوچک تا متوسط انتخاب کنید (همیشه خریدن چمدان های حجیم و گران قیمت

انتخاب درستی نیست)، در این صورت به صورت ناخواسته وسایل اضافی را حذف می کنید و با شوک

اضافه بار رو به رو نمی شوید (خود چمدان نیز وزن کمتری خواهد داشت). اگر برایتان امکان دارد قبل از

سفر وزن تقریبی چمدان هایتان را اندازه بگیرید و در صورتی که اضافه بار داشتید تعدادی از وسیله ها را

به نوعی که می دانید حذف کنید به عنوان مثال چند تکه از لباس های تان را که

ضخیم تر و حجیم تر از سایرین است را بپوشید.

۱۲- محدودیت های خودتان را بشناسید

با توجه به اینکه محدودیت در هر ایرلاین متفاوت است، با قوانین ایرلاین مورد نظرتان قبل از شروع

سفر آشنا شوید و از مشکلات احتمالی دوری کنید.

نکته ۱: وسایل احتمالی را که ممکن است در مسیر به آن ها نیاز پیدا کنید در قسمت بالایی چمدان

قرار دهید.

نکته ۲: کفش های مورد نیاز معمولا به سه دسته ی صندل، کتانی و مجلسی تقسیم می شوند. بهتر است

کفشی را که وزن بیشتری نسبت به سایرین دارد را بپوشید و مابقی را در چمدان بگذارید.

منبع: skyscanner

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

نحوه ی بسته بندی لوازم الکترونیکی نحوه ی بسته بندی لوازم الکترونیکی بستن صحیح چمدان و ۱۲ مورد از نکاتی که باید بدانید بستن صحیح چمدان و ۱۲ مورد از نکاتی که باید بدانید بستن صحیح چمدان و ۱۲ مورد از نکاتی که باید بدانید بستن صحیح چمدان و ۱۲ مورد از نکاتی که باید بدانید نحوه ی بسته بندی لباس نحوه ی بسته بندی لباس نحوه ی بسته بندی کتاب نحوه ی بسته بندی کتاب نحوه ی بسته بندی لوازم الکترونیکی

 

نوشته های مرتبط

آشنایی با خواص و مضرات زرشک

هادی گراوندی

اصل ۸۷ و ۸۸ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

آلومینیوم منیزیوم ( ALUMINIUM MG )

هادی گراوندی

۲ دیدگاه

زهرا ۱۳۹۹-۰۵-۱۲ at ۳:۴۵ ب٫ظ

مطالبتون خیلی کاربردیه. ممنون از زحماتی که میکشید

پاسخ
بهرامی ۱۳۹۹-۰۵-۱۴ at ۸:۲۰ ق٫ظ

سپاس از توجه شما

پاسخ

ارسال دیدگاه

پانزده − نه =