۵ تیر ۱۴۰۳
سلامت و درمان مجله ایران دخت

تأثیر ویتامین D بر بیماری کرونا

تأثیر ویتامین D بر بیماری کرونا

تأثیر ویتامین D بر بیماری کرونا ، ویتامین D ، بیماری کرونا ، تأثیر ویتامین D ، ویروس کرونا ، تأثیر ویتامین D بر بیماری کرونا ، 

 

تأثیر ویتامین D بر بیماری کرونا :

در این پست به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که آیا مصرف ویتامینD می تواند افراد را در برابر ویروس کووید-۱۹ محافظت کند یا خیر.

همانطور که می دانید شیوع ویروس کرونا به سرعت ادامه دارد. ایراندخت

نجات جان افراد و کاهش سرعت همه گیری در جهان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین منظور ضروری است تا توصیه هایی به مردم شود که مبتنی بر تحقیقات دقیق باشد.

همچنین به افراد توصیه می شود که اطلاعات را از منابع معتبر کسب کنند. چرا که در این روزها، عده ای با منتشر کردن شایعات، افراد را دچار سردرگمی و نگرانی می کنند.

هدف از این پست، ارائه یک دیدگاه علمی و معتبر است که طبق تحقیقات سازمان بهداشت جهانی و انستیتوهای ملی بهداشت به دست آمده است  و در رابطه با تأثیرات مصرف ویـتامینD بر روی بیماری کرونا است. ایراندخت

توصیه ها :

بهتر است توجه داشته باشید که در این روزها، به دلیل قرنطینه های خانگی و حضور بیشتر در منزل و در نتیجه کاهش قرار گرفتن در معرض آفتاب، با کاهش ویتامینD مواجه شوید، به همین دلیل توصیه می شود که حتماً با پزشک خود در رابطه با مصرف ویتامین D مشورت کنید. ایراندخت

بهتر است یک مکمل ویتامینD مصرف کنید.

هیچ شواهد علمی قوی وجود ندارد که نشان دهد مصرف بسیار زیاد ویتامینD، برای جلوگیری یا درمان COVID-19 مفید باشد. همچنین خطرات سلامتی با مصرف بیش از حد ویتامین D، به ویژه برای کسانی که به سایر مشکلات سلامتی مانند کاهش عملکرد کلیه مبتلا هستند، قابل مشاهده است. ایراندخت

تغذیه مناسب :

تغذیه مناسب و فاکتورهای سبک زندگی مانند فعالیت های بدنی، تأثیرات مثبتی بر عملکرد ایمنی بدن دارند و باعث ارتقاء سیستم ها و فرایندهای بیولوژیکی و فیزیولوژیکی می شوند که انسان را در برابر عفونت مقاومت می کنند.

ویتامـین D :

ویتامین D یکی از ویتامین های بی نظیر است که در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید در پوست تولید می شود، همچنین در بعضی از مواد غذایی نیز یافت خواهد شد.

برای بسیاری از افراد، مصرف رژیم غذایی، ویتامین D بدن را به طور کامل تأمین نمی کند. ایراندخت

ارتباط بین کمبود ویتامیـن D و افزایش خطر ابتلا به راشیتیسم در کودکان و سلامت اسکلتی و عضلانی ضعیف در بزرگسالان نیز به خوبی اثبات شده است.

استفاده از مکمل های ویتامین D، با کاهش مرگ و میر کلی در افراد مسن همراه است.

ویتامـین D و سلامت تنفس :

با همه این مطالب، بحث در مورد اینکه آیا رابطه مستقیمی بین فصلی بودن آنفلوانزا و کمبود ویتامینD وجود دارد، همچنان باقی است.

شیوع بیشتر آنفلوانزا و سایر بیماری های ویروسی در زمستان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مدت زمان بیشتری در خانه ماندن باشد. با این وجود، به نظر می رسد که ویتامینD باعث مهار پاسخ های التهابی ریوی می شود و در عین حال مکانیسم های دفاعی ذاتی را در برابر عوامل بیماری زای تنفسی تقویت می کند.

ویتامـین D و عفونت های ویروسی :

مطالعات در مورد بررسی ویتامین D و اثرات آن بر روی کووید- ۱۹ در حال حاضر، در حال انجام است.

احتمالاً همچنان پیگیری شود و مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد. ایراندخت

تحقیقات و مطالعه ها :

یک مطالعه مقطعی بر روی جمعیت ایالات متحده گزارش داده است که عفونت ها در افرادی که وضعیت ویتامینD پایین تری دارند بیشتر مشاهده شده است. ایراندخت

در حالی که این ارتباط در افرادی که بیماری های تنفسی مانند آسم و بیماری انسدادی مزمن ریوی دارند، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پایین بودن میزان ویتامین D با عفونت های حاد دستگاه تنفسی همراه است.

لازم است دقت کنید که مصرف ویتامینD در مقابله با بیماری کرونا تأثیرات چندانی ندارد. ویتامینD تنها به برخی از علائم آن کمک خواهد کرد.

همچنین لازم به ذکر است که هیچگاه ویتامین D را  بدون تجویز پزشک مصرف کنید. ایراندخت

خلاصه ای از تحقیقات : ایراندخت

ویتامیـنD برای سلامتی، به ویژه سلامت استخوان ها و عضلات ضروری است. بسیاری از افراد، به ویژه در زمستان یا در محیط های بسته، با کاهش سطح ویتامین D در مواجه می شوند. زیرا همانطور که در مطالب قبل گفته شد تابش آفتاب در تابستان منبع اصلی ویتامـینD برای اکثر افراد است. ایراندخت

برای دیدن :

درمان گیاهی خلط سینه ایراندخت

درمان بیماریها در طب سنتی ۱

درمان بیماریها در طب سنتی ۲

بررسی قرص دارویی سیستون

راه های تشخیص طبع و مزاج

شربت تقویت سیستم ایمنی بدن

علائم پوستی ویروس کرونا

تأثیر استرس بر سلامت زنان و روش های کنترل آن، کلیک کنید.  ایراندخت

ایـران دخــت

نوشته های مرتبط

انتخاب گوشواره با توجه به رنگ و ست لباس و نوع مراسم

مدیر محتوا

اصل ۶۱ و ۶۲ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

اصل هفتم و هشتم از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

ارسال دیدگاه

5 × 3 =