۲۴ فروردین ۱۴۰۳
پوشاک و مد مجله ایران دخت

روش های تا کردن کت و لباس های رسمی

روش های تا کردن کت و لباس های رسمی

معمولاً تا کردن و بسته‌بندی کردن لباس‌هایی همچون کت و شلوار و کاپشن ورزشی مردانه در یک چمدان کار سختی است. ژاکت‌های پشمی معمولا دو مشکل عمده دارند، یکی اینکه آن‌ها خیلی بزرگ هستند و بسته‌بندی آن‌ها دشوار است و دوم اینکه بسیار آسیب پذیر هستند. اگر ژاکت‌های پشمی را به صورت فشرده نگه داری کنید، چروک‌هایی شدید بر رویشان ایجاد می‌شود. البته می‌توانید با بخار دادن و یا اتو زدن این چین و چروک‌ها را برطرف نمایید ولی از طول عمر ژاکت کاسته می‌شود. برای این مشکل راه حلی وجود دارد. ما در اینجا به شما سه روش تا کردن کت و یا ژاکت‌های پشمی در یک چمدان را آموزش می‌دهیم.

 

روش اول (تا کردن کت از شانه‌ها) :

 

روش های تا کردن کت و لباس های رسمی

 

در این روش باید همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید یکی از سر شانه‌های کت را بگیرید و آن را به سمت مرکز کت در پشت کت تا بزنید. سپس سر شانه دیگر را به صورت وارونه درست از روی خط درز‌ها بر روی سر شانه‌ی قبلی بیاورید. این یکی از بهترین روش‌ها برای تا کردن کت است. چرا که از چروک شدن آن جلوگیری می‌کند. بعد از آوردن سر شانه‌ها بر روی هم مطابق شکل شماره ۷، کت را از وسط تا بزنید. این سبک تا زدن سطح صافی را به وجود می‌آورد و به این ترتیب کت فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند و در عین حال آسیب هم نمی‌بیند.

روش دوم (تا کردن کت به سبک پیراهن) :

 

روش های تا کردن کت و لباس های رسمی

 

برای تا زدن به این روش فقط کافیست آستین‌های کت را به سمت عقب کت تا بزنید و روی هم بگذارید. سپس باید انتهای کت را مطابق شکل شماره ۴ از پایین به سمت بالا تا بزنید. حالا شما یک کت تا شده به شکل مربعی و جمع و جور دارید که به راحتی در داخل چمدان جا می‌گیرد. این روش بسیار سریع و ساده است ولی برای نگهداری کوتاه مدت کت مناسب است. اگر سفری طولانی در پیش دارید یا قرار است فشار زیادی بر روی کت باشد، بهتر است از روش دیگری برای تا زدن و بسته‌بندی کت استفاده کنید.

روش سوم (تا کردن کت به روش رول کردن ) :

روش های تا کردن کت و لباس های رسمی

 

 

اگر می‌خواهید کت و یا ژاکت پشمی کمترین فضای ممکن را اشغال کنند بهتر است

از این روش استفاده کنید.

این یک راه خلاقانه است که در آن شما کت را درست مثل پتو و یا حوله به

شکل لوله‌ای رول می‌کنید.

مزیت بزرگی که در این روش وجود دارد این است که وقتی کت را رول می‌کنید

چون قسمت‌های شانه، آستین و یقه حالت انعطاف پذیری دارند، کت شما کمتر

چروک پیدا می‌کند.

البته این روش یک ایراد هم دارد که آن این است که وقتی کت را رول می‌کنید فضای

عمودی بیشتری نسبت به سایر روش‌ها اشغال می‌گردد.

 سعی نکنید که از رول‌های زیادی در یک چمدان استفاده کنید چون احتمال فشردگی

و چروک افتادن به کت‌ها بیشتر می‌شود.

نکاتی درباره حمل کت و یا ژاکت که همیشه باید رعایت کنید :

 

  • اول از همه اینکه تا جایی که امکان دارد از حمل کت در چمدان اجتناب کنید. سعی کنید اگر چند کت را می‌خواهید حمل کنید لااقل یکی از آن‌ها بپوشید و یا از کیسه مخصوص لباس با چوب رختی آویزان کنید تا اینکه آن را در چمدان بگذارید. البته در پرواز‌ با هواپیما معمولا ظرفیت حمل بار محدود است.
  • تا جایی که می‌شود سعی کنید کت را به شکل مسطح نگه دارید. اما اگر مجبور به تا زدن هستید این کار را از روی درز‌ها انجام دهید. تا زدن از روی درز‌ها به بهتر ماندن کت کمک می‌کند.

امیدواریم که این روش‌های تا زدن یک دقیقه‌ای برای پوشاک بزرگی همچون کت

و یا ژاکت پشمی به شما کمک کند تا بتوانید بهتر آن‌ها را حمل کنید و از آسیب

رسیدن به آن‌ها جلوگیری کنید.

A     A روش های تا کردن کت و لباس های رسمی  روش های تا کردن کت و لباس های رسمی  روش تا کردن کت و شلوار  روش تا کردن کت و شلوار ۰۲۰۲ روش تا کردن کت و شلوار

نوشته های مرتبط

مزایای نوشیدن آب گرم را بدانید

حسنا سیدجودت

انواع بی خوابی و علت آن

حسنا سیدجودت

درباره بن مژه بیشتر بدانید

irandokht admin