۲۷ خرداد ۱۴۰۳
سلامت و درمان مجله ایران دخت

مراقبت از دست در فصل زمستان در ایام کرونا

مراقبت از دست در فصل زمستان در ایام کرونا ، جلوگیری از خشکی پوست ، نکات شستن صحیح دست ، بهترین راه مراقبت دست 

مراقبت از دست در فصل زمستان در ایام کرونا ، جلوگیری از خشکی پوست ، نکات شستن صحیح دست ، بهترین راه مراقبت دست ، ویروس کرونا 

 

چگونه می توان از دست های بیش از حد تمیز شده ایام کرونا، در زمستان مراقبت کرد:

ضد عفونی کننده های دست به لطف بیماری همه گیر به بخشی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده اند. اگرچه محدودیت ها کاهش یافته است ، اما بیرون رفتن از خانه به معنای تمیز کردن دستان ما به طور مکرر است. اما همان الکلی که میکروب ها ، باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد همچنین باعث خشک شدن دستان شما می شود.
این مشکل در ماه های سرد زمستان بسیار جدی تر می شود. شستشوی مکرر و ضدعفونی کردن باعث می شود دستان شما به شدت خشک شده و در بعضی موارد نیز ترک خورده باشد. با این حال ، متوقف کردن انتشار ویروس نباید به هزینه دست پوسته پوسته انجام شود. به همین دلیل ما قصد داریم به شما بیاموزیم که زمستان امسال دست های بیش از حد تمیز شده خود را زیبا کنید.

۰۱. از آب گرم خودداری کنید:

آب گرم ممکن است در ماه های سرد زمستان احساس خوشایندی داشته باشد ، اما همچنین روغن های طبیعی را از پوست شما می زداید. شستشوی مکرر می تواند منجر به ترکهای دردناک بین انگشتان شود. بنابراین از گرفتن دوش آب گرم یا شستن دست با آب گرم خودداری کنید. آب ولرم با یک دست شستشوی ملایم با صابون به مدت ۲۰ ثانیه کافی است تا دست ها کاملا تمیز شود.

۰۲. از ضد عفونی کننده با مواد مغذی استفاده کنید:

ضد عفونی کننده ها برای تمیز کردن دست به طور موثر فرموله شده اند. با این حال ، برخی حاوی مواد قوی تری هستند که می توانند برای پوست شما مضر باشند. یک ضدعفونی کننده دست که حداقل یک ماده مغذی دارد برای جلوگیری از خشکی زیاد انتخاب کنید. ضد عفونی کننده دست خالص Lifebuoy شامل ویتامین E است که در هنگام از بین بردن میکروب ها ، دست را مرطوب نگه می دارد.

۰۳. مرطوب کننده:

پس از شستن دست ها ، فراموش نکنید که با استفاده از کرم، دست را مرطوب کنید. یک فرمول سبک گلیسیرین مانند کرم ضد باکتری وازلین دست ایده آل است زیرا باعث رطوبت پوست می شود و باکتری ها را نیز از بدن دور می کند. بسته کوچک برای حمل در کیف دستی شما مناسب است.

۰۴. هنگام نظافت از دستکش لاستیکی استفاده کنید:

صابون و مایع ظرفشویی حاوی مواد سختی است که می تواند به پوست شما آسیب بیشتری برساند. به علاوه ، خیس نگه داشتن دست برای مدت طولانی می تواند پوست را خشک کند یا واکنش هایی ایجاد کند. هنگام انجام شستن ظروف و سایر کارهای خانه که مربوط به آب است ، از دستکش لاستیکی محافظ استفاده کنید.

۰۵. از ماسک دست استفاده کنید:

هنگامی که صورت یا موهای شما به افزایش رطوبت نیاز دارد ، ماسک می زنید. همین کار را می توان برای دستان خود انجام داد ، به خصوص در ماه های سرد زمستان. می توانید از ماسک های دستی که به راحتی در بازار موجود است استفاده کنید و یا با استفاده از مواد طبیعی مانند عسل ، روغن زیتون و ماست ساده ، خودتان ماسک را در خانه تهیه کنید.

برای دیدن :

بررسی پماد کالامین

بررسی قرص دارویی فاموتیدین

بررسی قرص دارویی سیستون

شربت تقویت سیستم ایمنی بدن کلیک کنید.

ایران دخـت 

مراقبت از دست در فصل زمستان در ایام کرونا ، جلوگیری از خشکی پوست ، نکات شستن صحیح دست ، بهترین راه مراقبت دست ، مراقبت از دست در فصل زمستان در ایام کرونا ، جلوگیری از خشکی پوست ، نکات شستن صحیح دست ، بهترین راه مراقبت دست ، 

نوشته های مرتبط

اصل ۱۷۰ و ۱۷۱ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

درمان چاقی و لاغری با عسل

هادی گراوندی

کت و شلوار مردانه

هادی گراوندی

ارسال دیدگاه

سه + چهارده =