۴ خرداد ۱۴۰۳
تغذیه و تناسب اندام مجله ایران دخت

آشنایی با خواص بادمجان …

آشنایی با خواص بادمجان ...

آشنایی با خواص بادمجان …

طبیعت بادمجان :

طبیعت  بادمجان گرم و خشک  می باشد.

بادمجان حاوی  :

بادمجان حاوی ویتامین های  A . B . B2 . B1 . C . D . P . K . بادمجان مواد  معدنی بی شماری را در خود دارد .

 خواص بادمجان :

از خواص بادمجان می شود گفت برای  درست کردن ان قبل از استفاده آن را در آب نمک قرار دهید ، بسیار ادار آور ، یعنی معده و روده ها را نرم می کند ، بادمجان مسکن سر درد می باشد ،بسیار اشتها آور می باشد ، مقوی معده است ، کم کننده ی التهاب و ورم  می باشد ، باز کننده انسداد و گرفتگی مجاری عروقی ، رفع کم خونی ، بند آورنده ی خون در خونریزی های روده ای و سایر خونریزی ها ،در رفع سرما خوردگی بسیار نافع می باشد ، در تنگی نفس نافع می باشد ، بادمجان  خوش بو کننده ی عرق بدن و بد بویی زیر بغل و کنج ران ، تحریکات عصبی را تسکین می دهد ، اثر خوبی روی کلیه امی گذارد و برای نارسایی های کلیوی بسیار مفید می باشد . سنگ کلیه را از بین می برد .

آب زردرنگی که در موقع نمک زدن و گذاشتن بادمجان از آن خارج می شود برای خشک کردن عرق دست و پا بهترین دارو است و اشخاصی که دست و پایشان مرتب عرق می کند باید دست و پای خود را بـا آن چند بار در روز بشویند تا از شر این مرض آسوده شوند.

اگر بادمجان را بسوزانند و خاکستر آن را بـا سرکه خمیر کنند و به زگیل بمالند زگیل کنده خواهد شد.

از بادمجان می توان به عنوان مسکن برای تسکین در استخوان شکسته و ضرب خورده استفاده کرد بدین طریق که باید بادمجان را در فر بگذارید که نیم پز شود و سپس آب آنرا بـا فشار بگیرید و بعد بمقدر نصف این مقدر آب به آن شکر قهوه ای اضافه کنید آنرا هم بزنید و بنوشید.

مضرات بادمـجان :

بادمجان نارس داری ماده ای سمی به نام سولاتین است که ایجاد مسمومیت می نماید که حتی اگر حیوانی آن را بخورد شیرش مسموم می شود ، زیاده روی در خوردن بادمجان  درد پهلو وبواسیر می نماید و کسانیی که درد پهلو دارند باید از خوردن آن اجتاب ورزند.

آشنایی با خواص بادمجان … مضرات بادمـجان

نوشته های مرتبط

اصل ۱۲۱ و ۱۲۲ از اصولی برای افزایش طول عمر

هادی گراوندی

مدل بستن بند کفش

هادی گراوندی

اجزای چرخ های ( همه کاره )

هادی گراوندی