۹ اسفند ۱۴۰۲
مجله ایران دخت

درباره لیفت و لمینت مژه بیشتر بدانید

لمینت و لیفت مژه روشی بسیار خوب برای بلندتر کردن و حالت دادن به مژه ها است. این متدها برای درمان مژه های کم پشت و بی حالت است که علاوه بر سالم کردن مژه ها، آن ها را بلند، پرپشت و خوش فرم می کند. هرچه مژه ها بلندتر و ضخیم تر باشد زیبایی بیشتری به صورت می دهد. در واقع لیفت یک عمل درمانی برای مژه ها است که عوارض بسیار کمی دارد و اگر با مواد خوب و طبیعی انجام شود موجب تقویت مژه ها می شود.

لیفت مژه یک روش نیمه دائمی و بدون آسیب است. با حالت‌دهی به مژه‌ها باعث می‌شود فرم چشم‌ها بهتر دیده شود. به همین دلیل نیازی به استفاده از ریمل نیست. استفاده از ریمل در طولانی مدت، باعث آسیب به مژه‌ها می‌شود و لیفتینگ جایگزین خوبی برای آن است.

لیفت همانند دیگر روش‌های زیبایی نیاز به تجربه و مهارت دارد. در صورتی که لیفت اصولی و درست انجام شود، نسبتا بی‌خطر است. اما اگر مواد شیمیایی لیفت بیش از حد روی مژه‌ها قرار بگیرد، باعث ایجاد شکستگی و آسیب به مژه‌ها می‌شود. همچنین ممکن است، رنگ مورد استفاده برای مژه‌ها در صورت تماس با پوست منجر به آلرژی یا تحریک پوست اطراف چشم شود. لیفت مژه تکنیکی جدید است که باعث می‌شود مژه‌ها به شکل کاملا طبیعی حجم پیدا کرده و حالت بگیرند.

برای انجام لیفت و لمینت مژه فرد متخصص ابتدا از شما می‌خواهد روی تخت دراز بکشید. در طول مدت انجام لیفت، چشم شما باید بسته باشد. به جز بسته بودن چشم‌ها، هیچ مورد ناخوشایند دیگری حس نمی‌کنید. برای شروع لیفت، ناحیه اطراف چشم تمیز می‌شود و یک لایه سیلیکونی با استفاده از چسب روی پلک‌ها قرار می‌گیرد. سپس مژه‌ها با براش مخصوص از هم تفکیک شده و لوسیون لیفتینگ روی آن‌ها زده می‌شود. این لوسیون ۶ تا ۱۲ دقیقه روی مژه‌ها باقی می‌ماند. مژه‌ها روی محافظ سیلیکونی چسبیده و با انجام مراحل بعدی حالت می‌گیرد.

 

در مرحله بعد، از یک محلول تثبیت کننده و کراتین استفاده می‌شود. این محلول تثبیت کننده باعث ماندگاری حالت مژه‌ها را بالا می‌برد. متخصص زیبایی می‌تواند، برای بهتر دیده شدن مژه‌ها از رنگ نیز استفاده کند، تا مژه‌ها مشکی شود. در مرحله آخر یک لایه کراتینه خالص به مژه‌ها زده می‌شود، که وظیفه آبرسانی به مژه‌ها را دارد.

 

شباهت نام این دو روش موجب شده است که خیلی از افراد کارآیی آنها را اشتباه بگیرند. البته شباهت کار آنها در بالا کشیدن مژه ها است اما روش لیفت یا فرمژه، برای پرپشت کردن و خوش فرم کردن استفاده می شود. لیفت مژه عوارض روش اکستنشن را ندارد.لمینت مژه گزینه خوبی برای افرادی است که دوست ندارند مژه های فر داشته باشند و تنها ضخامت و بلندی مژه ها برای آنها مهم است. در صورت تمایل به استفاده از هر دو روش، باید در ابتدا لیفت مژه را انجام دهید و پس از ۲ روز ، لمینت مژه. هرگز دو روش را در یک زمان انجام ندهید. علاوه بر این اگر از قبل لمینت مژه انجام داده اید، امکان لیفت را ندارید چرا که مواد لمینت، مژه را خشک می کند و ترکیب آن با مواد لیفت باعث از بین رفتن لمینت مژه خواهد شد.

پس از انجام لیفت مژه تا ۲۴ ساعت از شستن مژه ها خودداری کنید تا مواد کراتین به طور کامل در مژه ها نفوذ کند به همین دلیل آب و حتی اشک صدمات جبران ناپذیری در پی دارد.

لیفت مژه روشی دائمی نیست و نیاز به تکرار دارد. در افراد مختلف، ماندگاری روش لیفت مژه متفاوت است، اما به طور معمول حدود ۶ تا ۸ هفته دوام دارد . لمینت مژه ۳ هفته تا ۲ ماه ماندگاری دارد.

 

لیفت و لمینت مژه
درباره لیفت و لمینت مژه بیشتر بدانید

 

لیفت مژه یک گزینه خوب برای پرپشتی و تقویت مژه با مواد طبیعی(کراتین،مکمل ویتامین) است به طور کلی این روش برای خوش فرم کردن، حالت دادن و رنگ با مواد است. در این روش مژه ها از پایه فر می شوند بنابراین بلندتر دیده می شوند. همه افراد حتی خانم های باردار و شیرده می توانند از روش لیفت مژه استفاده کنند.

 

پس از تمیز نمودن مژه ها، یک پوشش سلیکونی بالای مژه روی پلک قرار گرفته و مژه ها با چسب خاصی به این پوشش می چسبند. این چسب تقریبا شبیه به چسب هایی است که برای چسباندن مژه مصنوعی استفاده می شود. سپس با استفاده از شانه مخصوص ، تارهای مژه در جای خود قرار می گیرند. بعد از آن از یک محلول بی ضرر برای مژه و چشم ، برای حالت دادن مژه استفاده می کنند تا به مدت ۶ الی ۱۲ دقیقه بر روی مژه ها باقی بماند. این محلول یا لوسیون خاصیت حالت دهنده و نرم کنندگی دارد.

 

مقدار زمان ماندن محلول بستگی به جنس مژه ها دارد مثلا اگر مژه ها زود حالت بگیرند، لوسیون مدت کمتری باید روی مژه ها بماند. تکرار دوباره  این مراحل باعث حالت گرفتن مژه ها می شود. سپس از لوسیون فیکس استفاده می شود تا مژه ها در همان حالت و ثابت باقی بمانند. در برخی مواقع برای تقویت مژه ها از لوسیونهای دیگر استفاده می شود مانند لوسیون های حاوی انواع ویتامین ها، کراتین، آلوئه ورا و روغن های تقویت کننده.

ماندگاری لیفت مژه به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور معمول حدود ۶ تا ۸ هفته دوام دارد. در این روش همانند دیگر روش‌های زیبایی نتایج ممکن است، از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برخی فعالیت‌های بدنی مثل شنا ماندگاری لیفت را کم‌تر می‌کند. همچنین استفاده از ریمل‌های ضدآب در این مدت توصیه نمی‌شود. در صورتی که دوام لیفت کم‌تر از ۸ هفته باشد، برای ترمیم آن محدودیت دارید. ترمیم لیفت باید حداقل ۶ هفته بعد از لیفت اول انجام شود. در لیفت از محلول‌ها و لوسیون‌های مختلف برای حالت‌دهی به مژه‌ها استفاده می‌شود.

 

۳ ماده شیمیایی اصلی در لیفت مژه عبارتند از:

 

لوسیون پرم

این لوسیون مژه‌ها را نرم کرده و به حالت‌دهی آن کمک می‌کند. معمولا حاوی پلی آکریل آمید، تیوگلیکولیک اسید، پروپیلن گلیگول، متیل پارابن، آب تصفیه شده و مونو اتانول آمین است.

محلول تثبیت کننده

باعث تثبیت حالت فر مژه‌ها برای مدت طولانی ‌می‌شود. حاوی برومات سدیم، پلی آکریل آمید، پلی سوربات، آب تصفیه شده، پروپیلن گلیکول و متیل پارابن است.

رنگ

از رنگ برای تیره دیده شدن مژه‌ها استفاده می‌شود. این ماده باید ضد حساسیت باشد. رنگ‌های مورد تایید، فرمالدهید و پارابن ندارند.

 

لیفت مژه برای چه افرادی مناسب است؟

در صورتی که مژه‌های کوتاهی دارید، لیفت مژه گزینه‌ مناسبی برای شما است. زیرا لیفت به بلند دیده شدن مژه‌ها کمک می‌کند. همچنین اگر مژه‌های طبیعی خود را دوست دارید و فقط می‌خواهید، حالت چشم‌هایتان بهتر دیده شود، می‌توانید لیفت و لمینت را امتحان کنید.

برخی افراد مژه‌های صاف دارند یا مژه‌ها به سمت پایین رشد کرده است. با انجام لیفت تفاوت زیادی در مژه‌ها ایجاد شده و به بازتر و جوان‌تر دیده شدن چشم‌ها کمک می‌کند.

 

مزایای لیفت مژه
 •  روش طبیعی برای پر پشتی و محکم شدن مژه ها
 •  نداشتن عوارضی مانند خشک شدن مژه و ریزش مژه
 •  شیمیایی نبودن

 

مراقبت های بعد از لیفت مژه 

 

۲۴ ساعت اولیه پس از لیفت مژه بسیار مهم است و نیاز به مراقبت دارد. در این مد نباید از ریمل استفاده کرد. همچنین از خیس کردن و حتی رسیدن بخار به مژه یا هر نوع رطوبت دیگر، خودداری شود. پس از این زمان نیاز به مراقبت ندارد و برای تقویت مژه های خود می توانید از انواع روغن ها و سرم های مراقبتی استفاده کنید.

متد لیفت مژه روش دائمی نیست. برای رسیدن به نتیجه دلخواه، نیاز به تکرار دارد. ماندگاری این روش در افراد مختلف تفاوت دارد اما به طور معمول ۲ تا ۳ ماه است که بعد از آن فرد باید دوباره لیفت مژه انجام دهد. بنابراین تا زمانی که اثر آن بر روی مژه ها است، تاثیر آن را می توان بر روی مژه ها مشاهده کرد، اما پس از آن، مژه ها به حالت اولیه بر می گردند.

 

درباره لیفت و لمینت مژه بیشتر بدانید
مراقبت های بعد از لیفت مژه

 

ضخیم کردن و رنگ کردن مژه بعد از لیفت، لمینت نامیده می شود. همچنین از کراتین و مکمل های ویتامین برای تقویت و ویتامینه کردن مژه ها استفاده می شود.

روش لمینت مژه به کمک برخی تکنیک‌های تخصصی، مژه‌هایی پر‌رنگ، کلفت و پرپشت به افراد هدیه می‌دهد. این تکنیک‌ها با استفاده از یک سری مواد معدنی خاص اجرا شده تا یک زیبایی طبیعی و منحصربه‌فرد به چشم‌ها ببخشد.

 

 ۵  مرحله در لمینت برای حالت دادن به مژه های صاف و بی حالت وجود دارد:

–  پاکسازی کامل مژه با پروتئین و آماده سازی مژه بوسیله تقویت کننده ها

–  افزایش طول و خمیده کردن مژه

–  پر کردن ساقه با کراتین

– رنگ امیزی مژه با رنگدانه

–  فیکس تقویت مژه با سرم

 

مراحل انجام لمینت مژه

مراحل لمینت مژه دقیقا مشابه لیفت مژه است اما در مرحله آخر، مژه ها رنگ می شود. به طور کلی لمینت حالت کامل لیفت مژه است. در آخرین مرحله از لمینت برای تقویت و ضخیم کردن مژه ها از بوتاکس یا سایر محصولات استفاده می شود.

مواد مورد استفاده در لمینت دارای مواد معدنی و ویتامین ها است که موجب تقویت مژه می شوند. در نهایت، با افزودن کراتین به مژه ها پوشش سیلیکونی برداشته می شود.

برای انجام لمینت مژه نیز حدودا یک ساعت زمان نیاز است و ماندگاری آن تا ۱۲ هفته میباشد. البته تنها تا زمان رشد مژه ها، نتایج لمینت قابل مشاهده می باشد اما برای دستیابی به نتیجه بهتر ، لمینت مژه را حدودا ۴ تا ۶ هفته بعد، تکرار کنید.

یکی از راه های کاهش عوارض لیفت و لمینت مژه، توجه به مراقبت های قبل و بعد از لمینت مژه می باشد. بنابراین برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید این مراقبت ها را به دقت انجام دهید.

در صورت داشتن التهاب در چشم و نواحی اطراف آن قبل از شروع فرآیند لمینت مژه، باید تا رفع کامل التهاب صبر کنید و انجام آن را به روزی دیگر موکول کنید.

اگر پوست شما حساس و یا اگزما دارد برای جلوگیری از عوارضی مانند تحریک پوست پلک و التهاب باید از انجام آن صرفه نظر کنید.

اگر مژه های خیلی کوتاهی دارید نباید لمینت مژه انجام دهید.

در ۲۴ ساعت اول از برخورد مایعات با مژه ها جلوگیری شود. معمولا توصیه می کنند تا یک هفته بعد از لمینت مژه، به سونا نروید.

همیشه قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید.

در انتخاب لوازم آرایشی چشم و محافظ پوست دقت کنید و حتما از لوازم با کیفیت بالا و با تاریخ مصرف مجاز استفاده نمائید.

در تابستان از چشم خود در مقابل نور خورشید محافظت کنید زیرا ممکن است اشعه فرابنفش کیفیت مژه ها را پایین آورد.

بعد از لمینت مژه بهتر است به مژه های خود دست نزنید و با آنها بازی نکنید.

 

مزایای لمینت مژه
 •  تقویت مژه برای بلند شدن، فر شدن، مشکی شدن مژه های اصلیتان با استفاده از مواد درجه یک آمریکایی.
 •  هیچ گونه چسب و مژه اضافی به مژه ها اضافه نمی شود و حالت طبیعی دارد.
 •  هر ماه نیاز به ترمیم ندارد و هر سه ماه یکبار دوباره گذاشته می شود.
 •  گزینه مناسب برای مژه های صاف

 

تفاوت لیفت و لمینت مژه با اکستنشن مژه
 •  در لمینت و لیفت، مژه را مانند زمانی که ریمل زده شده بصورت طبیعی بلند می کنیم ولی در اکستنشن مژه آن را با تار مصنوعی از جنس مو لابه لای مژه قرار می دهند.
 •  عدم نفوذ مواد کراتین و مکمل های ویتامینی کاملا ارگانیک که در لیفت مژه استفاده می شود به داخل مژه ، این مواد باعث تقویت مژه ها می شود.
 •  قرار نگرفتن چسب و مواد خارجی روی مژه
 •  لیفت مژه یک روش درمانی محسوب میشود و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

 

لمینت برای چه افرادی مناسب است ؟ 

افراد دارای مژه های صاف که تمایل به داشتن مژه های پرپشت و فر دارند.

افرادی که از لیفت مژه و فرمژه های کوتاه مدت استفاده کرده اند اما کارایی لازم را نداشته اند.

افرادی که چشمان پف دار و سنگین دارند و از حالت آنها راضی نیستند با بلند و پرپشت کردن مژه ها این علائم را کمتر نشان می دهند.

افرادی که چهره و مژه های آراسته را دوست دارند و اما تمایل و فرصت ریمل زدن در هر روز را ندارند.

 

 

لمینت مژه علاوه بر مزایایی که دارد ، خالی از معایب نیز نیست. از جمله عوارض لیفت و لمینت مژه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • امکان ایجاد ناحیه غشاء چشم
 • واکنش آلرژیک پلک به مواد استفاده شده و تورم و قرمزی شدن آن
 • احتمال وارونه شدن موی مژه ها
 • عدم رضایت از نتیجه به لحاظ ساختاری

افرادی که از قبل سابقه آلرژی دارند به دلیل امکان واکنش آلرژیک در پلک، حتما تست حساسیت را انجام داده بعد برای لمینت مژه اقدام نمایند.

 عوارض لیفت و لمینت مژه اغلب برای افرادی رخ می دهد که توصیه های مراقبتی قبل و بعد از لیفت و لمینت را انجام نداده باشند و یا کار خود را به افراد غیر متخصص که تجربه کافی ندارند سپرده اند. اگر افرادی که کار لیفت و لمینت مژه را انجام می دهند تجربه و مهارت کافی نداشته باشند و یا نکات بهداشتی را رعایت نکنند، به سادگی مشتری خود را با عوارضی مانند التهاب و تورم، کنده شدن و ریزش مژه و یا آسیب به ساختار آن مواجه خواهند ساخت.

کراتین مژه به عنوان یک ماده مکمل در کنار رنگ مژه است که مخصوص ناحیه اطراف چشم و پلک ساخته شده است. اگر کراتین مژه به دلیل بی احتیاطی یا زیاده خواهی با کراتین مو که ارزانتر است جایگزین شود به چشم آسیب بسیاری وارد می کند همچنین علاوه بر ناسازگاری کراتین مو با ناحیه پلک، به دلیل داشتن مواد خطرناک و سرطان زای فرمالدهید در بهترن حالت حساسیت های شدید ایجاد خواهد کرد.

 

برخی از معایب لمینت مژه 

 •  بی نظمی در ساختار مژه ها
 •  واکنش آلرژیک به شکل قرمزی چشم
 •  خارش در غشاء چشم
 •  پوشش مژه
 •  وارونه شدن موی مژه
 • هزینه بالا به دلیل استفاده از مواد گران قیمت
 • برای خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی اند، انجام لمینت مژه ممنوع است
 • مراجعه چند باره به کلینیک در سال برای تمدید نتایج

همانطور که ذکر شد در ۲۴ ساعت اول پس از لمینت نباید مژه ها با آب یا حتی یک قطره اشک تماس داشته باشند زیرا مواد کراتین استفاده شده آسیب زیادی به چشم خواهد زد.

 

 

لیفت مژه با لمینت مژه چه فرقی دارد؟

لیفت مژه و لمینت مژه روش‌های تقریبا مشابهی هستند. تنها تفاوت این دو روش در استفاده از رنگ است. در مراحل لیفت از لوسیون لیفتینگ و محلول تثبیت کننده استفاده می‌شود. اما در صورتی که در انتهای کار برای مشکی و ضخیم دیده شدن مژه‌ها رنگ مخصوص به کار رود، به آن لمینت مژه می‌گویند. در واقع لمینت یک روش تکمیل کننده در لیفت محسوب می‌شود.

 

 

 

با داشتن اطلاعات بالا که دید خوبی را نسبت به لیفت و لمینت مژه به ما می­ دهد به این فکر خواهیم افتاد که برای دریافت این خدمات به چه مراکزی باید رجوع کنیم.

سالن های زیبایی معتبر که مجری این خدمات هستند را چگونه پیدا کنیم تا در یک فضای معتبر با مواد و لوازم آرایشی سالم و بهداشتی و با دستان افرادی توانمند این خدمات را دریافت کنیم؟

شرکت «ایران دخت» بعنوان یک مرجع، سالها در زمینه انتخاب سالنها و کلینیکهای زیبایی برتر کشور و نظارت بر کیفیت کار آنان، مشغول به فعالیت بوده و پس از آزمون های متعدد، به سالنها و کلینیکهایی که نمره قبولی را دریافت کنند امتیاز و گواهی کیفیت می­ دهد.

با استفاده از اپلیکیشن رزرو نوبت ایران دخت می­ توانید ابتدا شهر مورد نظر خود را انتخاب و سپس لیست سالنها و کلینیکهای معتبر آن شهر را مشاهده کنید. با جزئیات کافی با سالن و کلینیکهای مختلف آشنا شوید و نظرات مشتریان قبلی هر سالن و کلینیک را درباره خدمات مختلف ملاحظه کنید. تعرفه ­های آنان را ببینید و با آگاهی کامل انتخاب کنید و در همان اپلیکیشن، نوبت خود را رزرو کنید.

برای نصب اپلیکیشن ایران دخت، کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

همه چیز در مورد آرایش nude بدانیم

صدیقه مخلوق پور

آرایش مخصوص روزهای برفی

فاطمه میرزایی

فیشیال چیست و چه تعداد جلسات برای انجام آن نیاز است؟؟؟

مدیر محتوا

ارسال دیدگاه

4 + شانزده =