۵ تیر ۱۴۰۳
مجله ایران دخت معرفی مواد آرایشی بهداشتی

خواص روغن نارگیل برای مو

خواص روغن نارگیل برای مو

روغن نارگیل سرشار از کربوهیدرات، ویتامین و مواد معدنی است که برای سلامت بدن ضروری هستند. هزاران سال است که مردم از آن به عنوان روغن مو استفاده کرده و از نتایج آن بهره می برند. ترکیبات آن مو را در برابر نشانه های پیری، کچلی و ریزش مو، محکم، سالم و مقاوم می کند.

درمان خشکی مو  نارگیل 

اگر موهای خشکی دارید، روغن نارگیل اسیدهای چربی دارد که برای کمک به بهبود این اختلالات مناسب هستند.

شما می‌توانید شامپوی نارگیل و اسطوخودوس خانگی خودتان را به منظور بهبود سلامت موهایتان درست کنید و از این روغن مستقیما به عنوان یک نرم‌ کننده‌ی کاملا طبیعی برای موهایتان استفاده کنید.

برای خلاص شدن از خشکی مو و ضخیم شدن مو، ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با ۱۰ قطره روغن معطر رزماری مخلوط کنید و ترکیب حاصل را به مدت ۳ دقیقه روی پوست سرتان ماساژ بدهید.

پس از گذشت ۳۰ دقیقه دوش بگیرید.

ضد شوره سر  نارگیل 

از خواص روغن نارگیل بهبود مشکلات پوستی مخصوصا در ناحیه موی سر است.

روغن نارگیل نه تنها به عنوان یک پاک ‌کننده‌ی پوست صورت، مرطوب‌کننده و کرم ضد آفتاب فوق‌العاده است،

بلکه می‌تواند بسیاری از اختلالات پوستی را نیز درمان کند.

اسیدهای چرب (اسید کاپریلیک و اسید لوریک) موجود در نارگیل به صورت داخلی و خارجی التهاب را کاهش می‌دهد و پوست را مرطوب می‌کند. به همین دلیل یک راه‌حل عالی برای درمان شوره سر است.

درخشندگی مو

روغن نارگیل در دمای اتاق حالت کرمی دارد، و زمانی که ۲۴ درجه حرارت ببیند مایع می‌شود. زمانی که زیر دوش هستید، با نگه داشتن بطری روغن زیر آب گرم، آن را ذوب کنید. سپس، بعد از شامپو کردن موهای‌تان، مقدار زیادی از روغن را به تارهای مرطوب موها‌یتان بمالید و موهای‌تان را بپیچید و پشت سرتان جمع کنید. برای این‌که درخشش و رطوبت را به آن تارهای مرده و کدر برگردانید، اجازه بدهید قبل از آبکشی، روغن حداقل ۵ دقیق روی موهای‌تان بماند.

روغن نارگیل و خواصی که برای مو ی سر دارد

رفع موخوره و شکنندگی موها

گاهش اوقات موها به دلیل وجود موخوره بسیار شکننده می‌شوند.  روغن نارگیل بنا به وجود لوریک اسید فراوان و سرشار بودن از پروتئین، با افزایش تولید پروتئین برای موها باعث انعطاف هر چه بیشتر موها شده و موهایی محکم و منعطف به شما هدیه می‌کند.

بهبود و تسریع رشد موها

ماساژ موها با این روغن باعث اکسیژن رسانی به پوست سر در حین وجود جریان خون کافی در آن شده و باعث می‌شود فولیکول‌های مو به خوبی تغذیه شده و در نتیجه سریع‌تر رشد کنند.

جلوگیری از ریزش مو

روغن نارگیل از زمان های قدیم برای جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گرفت. ماساژ پوست سر با روغن‌های طبیعی با این روغن که بهترین روغن برای مو است در جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر است. 

ماساژ دادن روغن نارگیل بر روی پوست سرتان دو فایده دارد، هم از مزایای خود

ماساژ که باعث آرامش و بهبود جریان خون به فولیکول‌ها می‌شود بهره می‌برید و

هم از مزایای تغذیه‌ای‌ِ این روغن استفاده می‌کنید.

برای دیدن :

ایران دخت

نارگیل و جلوگیری از ریزش مو نارگیل و جلوگیری از ریزش مو درمان خشکی مو  رفع موخوره و شکنندگی موها

خواص روغن نارگیل برای مو

نوشته های مرتبط

کرم آبرسان چیست و برای هر پوست چه پیامی دارد؟؟؟

مدیر محتوا

فر کردن مو با اسپری نمک

مدیر محتوا

شناخت انواع پوست و مراقبت از آن

هادی گراوندی