۱۱ مهر ۱۴۰۲
سلامت و درمان مجله تخصصی زیبایی و سلامت

آستیگماتیسم چیست

آستیگماتیسم چیست ، علت ایجاد آستیگماتیسم ، علائم آستیگماتیسم  ، تقویت بینایی ، درمان آستیگماتیسم ، آستیگماتیسم ، مشکلات چشمی ، تغذیه سالم ، تقویت بینایی ، ویتامین های مفید چشم ، 

آستیگماتیسم چیست ، علت ایجاد آستیگماتیسم ، علائم آستیگماتیسم  ، تقویت بینایی ، درمان آستیگماتیسم ، آستیگماتیسم ، مشکلات چشمی ، تغذیه سالم ، تقویت بینایی ، ویتامین های مفید چشم ،

 

 

آستیگماتیسم چیست :

آستیگماتیسم نوعی نقص در انحنای قرنیه چشم یا عدسی می باشد. به طور معمول، قرنیه و عدسی از همه جهات صاف و منحنی هستند. این کمک می کند تا پرتوهای نور را به شدت بر روی شبکیه چشم پشت خود متمرکز کنید. اگر قرنیه یا لنز شما صاف و منحنی یکنواخت نیست، اشعه های نور به درستی شکسته نمی شوند. پزشکان این مسئله را عیب انکساری می نامند.

آستیگماتیسم قرنیه : و

وقتی قرنیه شما شکل نامنظمی داشته باشد، دچار آستیگماتیسم قرنیه می شوید. هنگامی که شکل لنز شماT مخدوش می شود، شما آستیگماتیسم عدسی دارید. که در نهایت شما برای دیدن اجسام دور و نزدیک دچار مشکل خواهید شد. وو مکن است اجسام را تار ببینید. ممکن است افراد در کنار سایر عیوب انکساری، آستیگماتیسم نیز داشته باشند.

معاینه چشم کودکان :و

بزرگسالانی که به آستیگماتیسم مبتلا هستند، معمولاً متوجه می شوند که در دیدن دچار مشکل شده اند و بینایی آن ها با مشکل مواجه شده است.  اما در کودکانی که علائم آستیگماتیسم دارند، ممکن است از ابتلا به این بیماری آگاهی نداشته باشند. و خیلی کم پبش می آید که کودکان از تاری یا تحریف دید شکایت کنند. به همین دلیل بسیار قابل اهمیت است که کودکان، معاینه منظم چشم داشته باشند. توصیه می شود معاینات چشم را انجام دهید تا در اسرع وقت، آستیگماتیسم و سایر مشکلات بینایی تان تشخیص داده شود.

تصاویر در آستیگماتیسم :

در آستیگماتیسم، تصاویر در جلو و فراتر از شبکیه تمرکز می کنند. هم اجسام دور و هم اجسام نزدیک، تار به نظر می رسند.

علت ایجاد آستیگماتیسم :

آستیگماتیسم در اثر انحنای نامنظم  قرنیه چشم یا عدسی ایجاد می شود. اگر قرنیه یا لنز شما به طور یکنواخت خم نشده باشد، اشعه های نور به درستی شکسته نمی شوند. آستیگماتیسم موجب می شود تا تصاویر تار و مات دیده شوند. پزشکان نمی دانند که چرا شکل قرنیه افراد با یکدیگر متفاوت است اما آن ها معتقدند که احتمالاً ایجاد آستیگماتیسم به صورت ارثی است. همچنین آستیگماتیسم می تواند پس از ابتلا به بیماری های چشم، آسیب دیدگی چشم یا جراحی ایجاد شود.

علائم آستیگماتیسم :

  • تاری دید
  • خستگی چشم
  • سردرد
  • ناراحتی چشم

اما لازم است توجه کنید که داشتن این علائم به این معنا نیست که حتماً به آستیگماتیسم مبتلا هستید. به همین منظور بهتر است برای تشخیص، به چشم پزشک مراجعه کنید.

 

برای دیدن :

تفاوت لمینت، روکش و ایمپلنت 

بررسی پماد کالامین 

بررسی قرص دارویی فاموتیدین 

درمان انواع دمل با طب سنتی، کلیک کنید.

ایرانـدخت 

نوشته های مرتبط

همه چیز در مورد آرایش nude بدانیم

صدیقه مخلوق پور

شانه زدن صحیح انواع مو ها و انتخاب شانه ی مناسب برای افراد مختلف

مدیر محتوا

رفع آکنه به شیوه سنتی در ۵ گام

هادی گراوندی

ارسال دیدگاه

5 × یک =