۱ خرداد ۱۴۰۳
پوشاک و مد مجله ایران دخت

انواع یقه هفت و ویژگی های آن ها

انواع یقه هفت

لباس های یقه هفت (پیراهن، تی شرت، بلوز یقه هفت و …)، اگر اندام شما هرم وارونه است، یعنی بالاتنه شما نسبت به پایین تنه تان بزرگتر است، بهترین انتخاب برای شما هستند. چون لباس های یقه هفت برخلاف یقه گرد، درشتی بالاتنه را می پوشاند و کوچک تر نشان می دهد. این مدل یقه باعث می شود که بیشتر توجه به صورت شما جلب بشود.

یقه هفت برای بیشتر شکل های صورت مناسب است، خصوصا برای خانم هایی که صورت گرد و مربع شکلی دارند. زیرا صورت را کشیده تر و بلندتر نشان می دهد. یقه هفت در مقایسه با یقه گرد جلوه رسمی تری دارد.

لباس های یقه هفت علاوه بر اینکه همیشه استایل خاص خودشان را حفظ می کنند یک امتیاز مثبت دیگر هم دارند. این یقه‌‌‌ ها هرقدر طویل تر باشند به متناسب نشان دادن شانه‌ های پهن و عریض کمک بیشتری می کنند. کاربرد دیگر این یقه ها بلندتر نشان دادن بالاتنه است. به طور کلی یقه هفت مناسب افراد با صورت استخوانی، سه گوش و صورت کشیده و گردن بلند نیست.

می توانید تعدادی از دکمه‌ های پیراهن یقه دار خود را باز بگذارید تا یک مدل یقه هفت ایجاد کنید.

انواع یقه هفت

یقه ی هفت (V) برای لباس عروس

شاید این نوع یقه لباس عروس بیشترین و معروف ترین نوع یقه باشد و بسیار مورد پسند و انتخاب عروس خانم هاست. در این نوع، برش یقه از طرفین شانه ها به سمت پایین سینه به شکل حرف لاتینV امتداد دارد.

اگر دوست دارید قدتان از آنچه که هست بلندتر به نظر برسد، بهتر است لباسی با این مدل یقه را اتخاب کنید. هر قدر که عمق یقه به سمت پایین بیشتر باشد، شما قد بلند تر دیده خواهید شد.

 

انواع یقه هفت

انواع یقه هفت

این نوع یقه برای لباس عروس خانم هایی که دارای اندام تیپ ساعت شنی یا تیپ مستطیل هستند مناسب است. همچنین برای خانم هایی که سینه هایشان بزرگ است پیشنهاد می شود. البته باید اشاره کرد که این نوع یقه برای خانم هایی که سینه های کوچک یا حتی تخت دارند، زیبایی و جذابیت بیشتری خواهد داشت.

انواع یقه ی V

بنا به عمق و باز بودن با یکدیگر متفاوت خواهند بود.به عبارت دیگر بنا به میزان باز بودن، تنگ یا پهن و بنا به عمق برش، عمیق یا خیلی عمیق هستند. شما می توانید با توجه به مدل لباس، نوع پارچه ی لباس، مکان برگزاری مراسم، تیپ بدن و راحتی خودتان، یقه ی V مناسب لباس عروسی تان را انتخاب کنید.

 

انواع یقه هفت

انواع یقه هفت

یقه ی هفت (V) تنگ

وقتی دو سمت یقه از نزدیک ترین نقطه به گردن و از روی استخوان ترقوه عبور کرده و از طرفین در وسط سینه به هم می رسند، یقه ی V تنگ پدید می آید که بنا به اندازه ی عمق و دکلته متفاوت است.

یقه ی هفت (V) گشاد

هرچقدر دو سمت یقه از گردن دور باشد و از روی انتهای شانه ها رد شود، یقه گشادتر خواهد بود. با توجه به این محدوده ی بالای سینه در این نوع یقه باز و بیشتر در معرض دید است، بسیار جذاب و خیره کننده خواهد بود. افرادی که بالاتنه ی درشت تری دارند، بهتر است از حالت باز و یا گشاد استفاده کنند.

 

انواع یقه هفت

انواع یقه هفت

یقه هفت (V) مخفی

برای دوخت لباس مجلسی و لباس عروس، با دوختن قطعه ای حریر شفاف و نازک در فاصله ی دو سمت یقه و پوشش دادن محدوده ی باز سینه با آن، یقه V مخفی به دست می آید.

یقه هفت (V) پشت

 • یکی از زیباترین، آزادترین، هیجان انگیز ترین و شیک ترین یقه هاست.
 • در واقع این نوع یقه، دکلته ای است در پشت لباس که جذابیت زیادی دارد.
 •  این یقه با توجه به عمق و اندازه ی طرفینش انواع مختلفی خواهد داشت.
 • مناسب خانم هایی است که اندام مستطیل شکل یا اندام ساعت شنی دارند.

 

انواع یقه هفت

جواهرات مناسب بایقه ی هفت (V)

 • از آنجا که یقه V باز است
 • ست کردن انواع جواهرات با آن کار ساده ای است.
 • با این یقه می توان از زنجیر هایی که دور گردن پیچیده می شوند و یا گردنبند هایی در فضای دکلته به سمت پایین سینه آویزان می شوند استفاده کرد.
 • این زیورآلات باعث می شوند که فرم و هویت یقه تحت الشعاع قرار نگرفته و به چشم بیاید.
 • اگر تمایلی به استفاده از گردنبند ندارید:

می توانید با جواهراتی کوچک تر و ساده تر مانند گوشواره یا انگشتر نیز استفاده کنید.

 

 

مدل موی مناسب یقه ی هفت(V)

 • فضای گردن و سینه در این نوع یقه باز است
 • هر دو مدل موهای باز و موهای جمع شده در بالای سر مناسب می باشند
 • در این صورت حتی با وجود باز بودن شانه ها و گردن، شکل یقه حفظ می شود
 • این مدل یقه زیر سایه و پوشش موها مخفی نخواهد شد.

یقه ی هفت برای لباس عروس  انواع یقه ی V انواع یقه ی V  جواهرات مناسب بایقه ی هفت (V)

  مدل موی مناسب یقه ی هفت(V) مدل موی مناسب یقه ی هفت(V)  

 

نوشته های مرتبط

آشنایی با اسپری دو فاز

مدیر محتوا

نکاتی که قبل از لیزر باید بدانید

هادی گراوندی

درمان بیماری های مغز و اعصاب با عسل

هادی گراوندی