۲۵ فروردین ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

درمان خانگی جوش های زیر پوستی

٬ درمان خانگی جوش های زیر پوستی ، جوش زیر پوستی صورت ، درمان جوش زیر پوستی صورت ، رفع جوش زیر پوستی ، از بین بردن جوش زیر پوستی ، جوش زیر پوستی صورت ، درمان جوش زیر پوستی صورت ، رفع جوش زیر پوستی ، از بین بردن جوش زیر پوستی ،

٬ درمان خانگی جوش های زیر پوستی ، جوش زیر پوستی صورت ، درمان جوش زیر پوستی صورت ، رفع جوش زیر پوستی ، از بین بردن جوش زیر پوستی ، جوش زیر پوستی صورت ، درمان جوش زیر پوستی صورت ، رفع جوش زیر پوستی ، از بین بردن جوش زیر پوستی ،

 

درمان خانگی جوش های زیر پوستی :

جوش های زیر پوستی :

به طور معمول جوش های زیر پوستی در عمق پوست ایجاد می شوند و در صورت لمس با درد همراه می باشند. همچنین جوش های زیر پوستی با قرمزی و التهاب ناحیه درگیر شده، همراه هستند. جوش ‌های زیر پوستی معمولاً بر اثر کیست یا غده‌ ای ریز به وجود می ‌آیند. این نوع جوش ها از ترکیب سبوم و آلودگی که وارد منافذ باز پوست شده، تشکیل می‌ شود.

علت بروز جوش زیر پوستی :

جوش های زیر پوستی اغلب به شکل جوش های سر سیاه و یا سرسفید مشاهده می شوند، که آن ها را “کومدون” می نامند. این دسته از جوش ها، معمولاً در قسمت هایی از پوست که حاوی غدد چربی بیشتری می باشد، مانند صورت، گردن، شانه ‌ها، کمر و قفسه‌ سینه، مشاهده می شوند. بسته بودن منافذ پوست، موجب می شود تا سبوم نتواند به سطح پوست برسد و در نتیجه منجر به بروز جوش می شوند.

درمان خانگی جوش های زیر پوستی :

در مرحله اول و قبل از توضیح هر روشی، لازم است توجه کنید که هیچ گاه جوش های تان را فشار ندهید و تلاش نکنید تا جوش ها را تخلیه کنید. چرا که ترکاندن و تخلیه این دسته از جوش ها، باعث می شود تا ایجاد لکه کند و جای جوش ها باقی بماند. همچنین در بعضی موارد نیز به عفونت جوش ها منجر می شود.

فشار دادن جوش ‌های زیر پوستی، خطر انتقال محتویات آن که ترکیبی از چربی، سلول‌های مرده پوست و باکتری‌اند، به بخش عمیق‌ تر پوست را دربردارد که در نهایت، باعث افزایش التهاب خواهد شد.

در این پست به چند مورد از ساده ترین روش های خانگی برای درمان جوش های زیر پوستی اشاره می کنیم که امیدواریم مورد توجه و مطالعه شما عزیزان قرار بگیرد.

۱- عسل :

عسل ماده طبیعی است که به عنوان درمان جوش های زیر پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. عسل از نمونه مواد طبیعی است که به سلامت پوست و مو کمک بسیاری می کند.

با توجه به این که عسل خاصیت ضد میکروبی دارد توانایی رفع باکتری ها را دارد، می توانید برای بهبود و درمان جوش های زیر پوستی از آن استفاده کنید و شاهد تأثیرات شگفت انگیز آن باشید.

برای استفاده از این روش درمانی باید توجه کنید که حتماً از عسل خام استفاده کنید. کافیست مقدار کمی عسل را روی جوش قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت ۱ شب روی جوش باقی بماند. پس از گذشت مدت زمان مشخص، صورت تان را با آب ولرم بشویید.

۲- یخ :

برای کاهش درد، التهاب و قرمزی جوش می توانید از چند تکه یخ استفاده کنید. در ابتدا لازم است صورت تان را با شوینده مناسب پوست تان بشویید و پس از آن با حوله تمیز، خشک کنید.

هرگز یخ را به طور مستقیم روی پوست تان قرار ندهید، چرا که ممکن است منجر به پارگی مویرگ های پوست شود.  تکه های یخ را در یک کیسه پلاستیکی و یا حوله تمیزی قرار دهید و به مدت ۵ دقیقه روی ناحیه مورد نظر که قرمز و متورم شده است، قرار دهید.

۵ دقیقه یخ ها را کنار بگذارید و مجدداً ۵ دقیقه دیگر یخ ها را روی همان ناحیه قرار دهید. بایستی این کار را حدوداً ۳ تا ۴ بار در روز انجام دهید.

۳- کمپرس گرم :

یک پارچه تمیز را در ظرف آب گرم قرار دهید تا خیس شود. پارچه را به مدت چند دقیقه روی جوش ها قرار دهید. این کار را تا زمانی که جوش ها درمان شوند، ۳ تا ۴ بار به طور روزانه انجام دهید.

۴- خمیر دندان :

هنگام شب مقداری خمیر دندان روی جوش های زیر پوستی قرار دهید و اجازه دهید تا صبح روی محل مورد نظر باقی بماند. سپس صبح صورت تان را با آب ولرم بشویید.

توجه داشته باشید که از این درمان خانگی در طول روز هم می توانید استفاده کنید،اما لازم است

که حداقل ۱ یا ۲ ساعت، روی پوست باقی بماند.

۵- شیر :

پنبه ای را به مقداری شیر آغشته کنید و روی چوش های زیر پوستی تان بمالید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه صورت تان را آب ولرم بشویید. این کار را ۳ بار در روز تکرار کنید.

۶- آبلیمو :

چند قطره آبلیمو روی پنبه یا پد تمیزی قرار دهید و روی جوش ها بمالید و پس از ۲۰ دقیقه صورت تان را بشویید.

این کار را ۲ یا ۳ بار در روز انجام دهید.

برای دیدن :

مراقبت از مشکلات پوستی در پاییز

یخ و زیبایی پوست و مو

رفع جوش های سرسیاه با خمیر دندان

چند نکته برای پوست های چرب

ماسک لایه بردار گوجه فرنگی و شکر برای پوست صورت

۲۱ روش پیشگیری از مشکلات پوست، کلیک کنید.

ایران دخت 

نوشته های مرتبط

مدل بستن بند کفش

هادی گراوندی

تونر چیست و چگونه تونر مناسب پوست خود را انتخاب کنیم؟

صدیقه مخلوق پور

فر کردن مو با اسپری نمک

مدیر محتوا

ارسال دیدگاه

بیست + 19 =