۴ خرداد ۱۴۰۳
هنر آشپزی

طرز تهیه شربت لیموناد

طرز درست کردن شربت لیموناد ، درست کردن شربت لیموناد ، آموزش آشپزی ، مواد لازم برای شربت لیموناد ، طرز درست کردن شربت لیموناد ، درست کردن شربت لیموناد ، آموزش آشپزی ، مواد لازم برای شربت لیموناد  ، 

طرز تهیه شربت لیموناد ، طرز درست کردن شربت لیموناد ، درست کردن شربت لیموناد ، آموزش آشپزی ، مواد لازم برای شربت لیموناد ، طرز درست کردن شربت لیموناد ، درست کردن شربت لیموناد ، آموزش آشپزی ، مواد لازم برای شربت لیموناد  ، 

طرز تهیه شربت لیموناد :

مواد لازم برای ۴ نفر :

  • لیمو ترش تازه ………….. ۴ عدد
  • آب ولرم ………………….. ۱ لیوان
  • آب سرد …………………. ۳ لیوان
  • شکر ……………………… نصف پیمانه
  • یخ ………………………… چند تکه

طرز تهیه شربت لیموناد :

برای تهیه شربت لیموناد طبیعی، در ابتدا آب ولرم را در قابلمه ای قرار دهید و روی حرارت ملایم قرار دهید. شکر را به آرامی اضافه کنید و هم بزنید تا به خوبی در آب حل شود. بعد از آن که شربت کمی غلیظ شد و قوام گرفت، شربت را از روی حرارت بردارید و لیموترش های تازه را از وسط برش دهید و آب آن ها را بگیرید. توجه کنید که هسته لیمو ترش ها را درون ظرف نیفتند.

در این مرحله آب لیمو ترش ها را به محلول آب و شکر اضافه کنید و مجدداً هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. شربت را داخل پارچ مورد نظرتان بریزید و آب سرد را به آن اضافه کنید. دوباره شربت را هم بزنید تا مواد شربت به خوبی مخلوط شوند.

شربت به دست آمده را به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا کاملاً خنک شود. همچنین می توانید از چند برگ نعنا نیز برای تزئین و خوش عطر شدن شربت، استفاده کنید. اگر شربت شما به میزان دلخواه تان خنک نبود چند تکه یخ داخل لیوان شربت قرار دهید. می توانید با یک برش حلقه ای از لیمو ترش، شربت لیموناد را تزئین کنید و نوش جان کنید.

در صورت تمایل می توانید به شربت لیموناد، عرق نعنا و یا زعفران دم کرده نیز اضافه کنید.

ایران دخت 

نوشته های مرتبط

طرز تهیه باقلوا یزدی

فاطمه میرزایی

طرز تهیه املت با پنیر

هادی گراوندی

طرز تهیه شربت زعفران

فاطمه میرزایی

ارسال دیدگاه

11 + دوازده =