۲۷ خرداد ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

نکته های طلایی برای خداحافظی با جوشهای فصل گرم

 نکته های طلایی برای خداحافظی با جوشهای فصل گرم ٬ درمان سریع جوش ٬ درمان آکنه ٬ درمان جوش در فصل گرما ٬ نکته های طلایی برای خداحافظی با جوشهای فصل گرم ٬ درمان سریع جوش ٬ درمان آکنه ٬ درمان جوش در فصل گرما ٬

 نکته های طلایی برای خداحافظی با جوشهای فصل گرم ٬ درمان سریع جوش ٬ درمان آکنه ٬ درمان جوش در فصل گرما ٬ نکته های طلایی برای خداحافظی با جوشهای فصل گرم ٬ درمان سریع جوش ٬ درمان آکنه ٬ درمان جوش در فصل گرما ٬ درمان خانگی آکنه  ، درمان خانگی آکنه 

 

خداحافظی با آکنه:

با نزدیک شدن به فصل گرما و ماه های گرم سال مخصوصاً تابستان با رعایت نکاتی که در اینجا برای شما خواهیم گفت امید است بتواند راه مناسبی برای خلاص شدن از شر آکنه و جوش هایی که در فصل گرم ایجاد می شود  را به شما عزیزان آموزش دهیم. 

ماه های گرم بهار مخصوصاً تابستان فصلی است با وحشتناک ترین زمان برای ایجاد مشکلات پوستی به ویژه آکنه. به طور کلی داشتن ظاهری نازیبا با شیوع آکنه برای بسیاری از خانم ها دردناک است و می تواند به شدت از هیجان های معمول این فصل (مسافرت ها، مهمانی ها و…) بکاهد و روی اعتماد به نفس فرد هم تاثیر بگذارد.

اما آکنه هم مثل تمام حالت های دیگر پزشکی تاحدود زیادی قابل درمان است. مهمترین نکته این است که اصلا توصیه به کندن یا فشار دادن آنها نم یکنیم چون این کار سبب ایجاد اسکار یا جای جوش می شود، بنابراین به جای ترکاندن جوش های خود، شروع به استفاده از دارو برای بهبود آنها کنید. این توصیه ها را هم جدی بگیرید.

فصل گرمی بدون آکنه با رعایت نکات زیر:
  • اگر چه مواد آرایشی می توانند برخی از نقایص صورت را بپوشانند، اما پنهان کردن آکنه بسیار دشوار است. پس صورت خود را تمیز نگاه دارید. همیشه پس از اینکه به خانه رسیدید آرایش خود را خیلی خوب بشویید. برای این کار می توانید از شوینده های حاوی سالیسیلیک استفاده کنید.
  • حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید تا میزان حساسیت پوستی را در تابستان کاهش دهید.
  • در زمان شستن زیاد صورت خود را نسایید. شستوشوی بیش از حد و مالش پوست می تواند منجربه حساسیت پوستی شود.
  • خیلی به صورت خود دست نمالید و زیاد آن را به جایی تکیه ندهید. چون ممکن است دچار عفونت های باکتریایی شود.
  • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری کنید. بودن در معرض نور مستقیم آفتاب می تواند احتمال بروز آکنه را افزایش دهد.
  • می توانید هفته ای یک مرتبه از ماسک های ضد آکنه استفاده کنید.
  • آکنه به دلیل عدم تعادل هورمونی نیز رخ میدهد، پس ممکن است نیاز به آزمایش هورمونی هم داشته باشید. ممکن است به درمان متعادل کننده هورمو ن های بدن نیاز پیدا کنید.
  • شوره سر نیز یکی از شایعترین دلایل ایجاد آکنه روی پیشانی است. استفاده مکرر از شامپوی ضد شوره ای که متخصص پوست به شما توصیه می کند بسیار ضروری است.
  • در صورتی که روی پوست بدن خود آکنه دارید، از پوشیدن لباس های بسیار تنگ خودداری کنید.

اگر هیچ یک از درمان های فوق به شما کمکی نکرد، متخصص پوست می تواند بهترین راه حل را به شما ارائه دهد. در صورتی که فکر می کنید شیوع آکنه در شما غیرقابل کنترل بوده و مسئله ریشه دارتری وجود دارد، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: hindustantimes.com

برای دیدن : 

ایران دخت 

نوشته های مرتبط

آشنایی با خواص و مضرات نارگیل

هادی گراوندی

آبرسانی به پوست دور چشم توسط درمان های طبیعی و خانگی

مدیر محتوا

راهنمای انتخاب لباس مناسب

ارسال دیدگاه

19 + 14 =