۵ تیر ۱۴۰۳
پوست مو زیبایی مجله ایران دخت

بهترین درمان استریا یا کشش پوست در بارداری

بهترین درمان استریا یا کشش پوست در بارداری ، کرم مخصوص ترک پوست ، کنترل وزن در زمان بارداری ،  سلامت و زیبایی پوست ، روغن های مناسب برای پوست

بهترین درمان استریا یا کشش پوست در بارداری ٬ کرم مخصوص ترک پوست ٬ کنترل وزن در زمان بارداری ٬ سلامت و زیبایی پوست ٬ روغن های مناسب برای پوست ٬ بهترین درمان استریا یا کشش پوست در بارداری ٬ کرم مخصوص ترک پوست ٬ کنترل وزن در زمان بارداری ٬ سلامت و زیبایی پوست ٬ روغن های مناسب برای پوست ٬ کنترل وزن در زمان بارداری 

 

درمان استریا یا کشش پوست در بارداری:

 برخی از بانوان در دوران بارداری و بخصوص در اواخر دوران بارداری خطوطی روی پوست شکم و گاهی در ناحیه ران ها و بازوها ایجاد می شود که رنگ این ترک ها در افراد مختلف متفاوت است. اما معمولاً در ابتدای بروز به رنگ صورتی یا قرمز روشن است و پس از زایمان و با گذشت زمان تدریجا به رنگ پوست نزدیک می شود اما همیشه حالت ترک خوردگی را خواهد داشت.

این خطوط استریای حاملگی یا نشانه های کشش نامیده می شوند. اگر بارداری قبلی داشته باشید این خطوط قبلی ممکن است نقره ای رنگ باشند و در بارداری فعلی شما ممکن است عاوه بر این خطوط، خطوط قرمز رنگ دیگری نیز داشته باشید. اگر افزایش شدید وزن در بارداری داشته باشید و یا سابقه خانوادگی داشته باشید ممکن است در بارداری، این خطوط را بر روی شکم خود تجربه نمایید. از نظر ژنتیکی برخی پوست ها خاصیت انعطاف پذیری محدودی دارند و اگر اتساع عضات و بدن در زمان کمی اتفاق بیفتد، مقاومت الیاف کلاژن و الاستین شکسته می شود و پوست ترک می خورد. معمولا درمان قطعی برای رفع این خطوط وجود ندارد ولی شما می توانید با راهکاهایی این خطوط را بهبود بخشید.

 سلامـت و زیبایی پـوسـت

۱. کنترل وزن در زمان بارداری:

در دوران بارداری به میزان مناسب وزن اضافه کنید. یکی از علل استریا، چاقی ناگهانی در دوران بارداری باشد. در خانم هایی که بارداری دو یا چند قلویی دارند یا به دلایلی دچار افزایش وزن ناگهانی شده اند معمولا در اواخر بارداری بیشتر این خطوط دیده می شود. متخصصین پوست ومو و زیبایی معتقدند کسانی که استعداد ژنتیکی ابتا به استریا دارند، باید از اتساع ناگهانی یا کاهش ناگهان حجم بدنشان جلوگیری کنند یعنی مثلاً اگر می خواهند ورزش کنند یا رژیم غذایی بگیرند، بهتر است بدانند ممکن است این اتفاق برایشان بیفتد و از کاهش یا افزایش یکباره وزن جلوگیری کنند. چاقی می تواند به عنوان یک عامل خطر برای ایجاد استریای بارداری بیان شود.

اضافه وزن در بارداری و راه های جلوگیری از آن

۲.استفاده از کرم های مخصوص ترک پوست:

کرم هایی وجود دارد که ادعا می شود برای درمان ترک های پوست مفیدند. خانم های باردار می توانند آنها را روی شکمشان بزنند تا از ایجاد ترک تا حدی جلوگیری شود. البته به گفته متخصصین پوست و مو و زیبایی، شاید این کرم ها تا حدی موثر باشد، ولی هیچ کدام درمان قطعی انجام نمی دهد و در خوشبینانه ترین حالت، تا حدی پیشگیری انجام می دهد.

۳. استفاده از روغن بادام شیرین و روغن زیتون:

پوست شکم را در ماه های اول بارداری با روغن بادام شیرین چرب کنید. استفاده از روغن بادام شیرین برای چرب کردن ناحیه شکم و ران ها به عنوان نرم کننده در ماه های اول بارداری قبل از بزرگ شدن شکم، می تواند به پیشگیری از این حالت کمک کند. هم چنین ماساژ با روغن زیتون یا روغن بادام به خاطر اثرات مرطوب کنندگی روغن ها و اثرات خود ماساژ تا حدودی موثر است.

بهترین روغن های مناسب برای پوست شما

۴. استفاده از لیزر:

استفاده از لیزرهای فراکشنال است که می تواند در بهتر شدن ظاهر پوست مبتلا به استریا موثر باشد و بجز کمی التهاب، هیچ مشکل و عارضه ای بعد از استفاده از آنها برای فرد پیش نمی آید. در یکی دیگر از روش های درمان ترک پوست، کلاژن سازی تحریک می شود که می تواند در روند بهبود نقش داشته باشد. علاوه بر این ها، متخصصان از دستگاه هایی استفاده می کنند که با تشدید فاکتورهای رشد و تحریک کلاژن سازی، به بهتر شدن ظاهر پوست دچار استریا کمک می کنند. از روش PRR هم برای درمان استریا نام برد که البته هنوز به کار بردن این روش در مراحل تحقیقاتی است.

هر آنچه در مورد لیزر موهای زائد بدن باید بدانیم

برای دیدن مطالب کلیک کنید : 

ایران دخت 

بهترین درمان استریا یا کشش پوست در بارداری ، کرم مخصوص ترک پوست ، کنترل وزن در زمان بارداری ،

 سلامت و زیبایی پوست ، روغن های مناسب برای پوست بهترین درمان استریا یا کشش پوست در بارداری ٬

کرم مخصوص ترک پوست ٬ کنترل وزن در زمان بارداری ٬ سلامت و زیبایی پوست ٬

روغن های مناسب برای پوست ٬

بهترین درمان استریا یا کشش پوست در بارداری ٬ کرم مخصوص ترک پوست ٬ کنترل وزن در زمان بارداری ٬

سلامت و زیبایی پوست ٬ روغن های مناسب برای پوست ٬

کنترل وزن در زمان بارداری  کنترل وزن در زمان بارداری بهترین روغن های مناسب برای پوست شما

نوشته های مرتبط

درمان خانگی شوره سر

وز شدن مو در حین خشک کردن و جلوگیری از آن

مدیر محتوا

رفع سریع سلولیت با راهکارهایی ساده

صدیقه مخلوق پور

ارسال دیدگاه

نوزده + 15 =