۱۱ آذر ۱۴۰۲
پوست مو زیبایی مجله تخصصی زیبایی و سلامت

پاکسازی پوست به روش خانگی

پاکسازی پوست به روش خانگی , پاک سازی پوست , پاکسازی سلول های مرده , لوسیون مخصوص پوست , تخلیه جوش های صورت , مرطوب کننده مخصوص پوست پاکسازی پوست به روش خانگی , پاک سازی پوست , پاکسازی سلول های مرده , لوسیون مخصوص پوست , تخلیه جوش های صورت , مرطوب کننده مخصوص پوست 

 

پاکسازی پوست به روش خانگی:

پاکسازی پوست یکی از روش های بسیار مفید برای داشتن پوستی درخشان می باشد. شما هرنوع پوستی که داشته باشید باید حتما حداقل هر ۱۸ روز یکبار پوست خود را پاکسازی کنید ۸ مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید تا به صورت شفاف و تمیز برسید.

پاکسازی پوست به روش خانگی , پاک سازی پوست , پاکسازی سلول های مرده , لوسیون مخصوص پوست , تخلیه جوش های صورت , مرطوب کننده مخصوص پوست

پاکسازی خانگی پوست بدون نیاز به آرایشگر و پزشک

 

شستن صورت با صابون:

حتما دست و صورت خود را با لیف و صابون و آب ولرم به آرامی بشویید.

پاکسازی پوست به روش خانگی , پاک سازی پوست , پاکسازی سلول های مرده , لوسیون مخصوص پوست , تخلیه جوش های صورت , مرطوب کننده مخصوص پوستماسک لایه بردار گوجه فرنگی و شکر برای پوست صورت

 

بخور پوست:

صورت را به مدت ۱۰ دقیقه بخور دهید تا بعد از پاکسازی سلول های مرده و پیر کاملا از روی پوست پاک شوند و صورت شما تمیز و شاداب جلوه کند.

پاکسازی پوست به روش خانگی , پاک سازی پوست , پاکسازی سلول های مرده , لوسیون مخصوص پوست , تخلیه جوش های صورت , مرطوب کننده مخصوص پوست

پوست ترک خورده ی اطراف بینی و دهان را چگونه می توان درمان کرد

 

استفاده از شیر و لیمو ترش و پرتغال:

برای پوست های خشک از شیر معمولی یا پرچرب، برای پوست های چرب از آب لیمو ترش تازه یا آب پرتقال و برای پوست های مختلط و معمولی از ماست استفاده کنید : تکه ای پنبه بردارید و به مواد مورد نظرتان آغشته کنید و از پایین به بالا مواد را روی پوست بمالید و به همین صورت از پایین به بالا مواد را از روی پوست پاک کنید.

ماسک دور چشم خانگی ، معرفی و نحوه ی ساخت

زدن لوسیون:

روی همه لوسیون ها نوشته شده مخصوص چه نوع پوستی هستند ، پس ،از قبل لوسیون مخصوص پوست خود را تهیه کنید و با پنبه تمیز و استریل از پایین به بالا صورت را با لوسیون پاک سازی و تمیز کنید مرحله ی پنجم : از روغن زیتون و یا روغن بچه استفاده کنید و با دو انگشت اطراف چشم ها را از بیرون به داخل ماساژ دهید، اطراف بینی و لب ها را به سمت شقیقه ها ماساژ دهید و پیشانی را به سمت بالا بکشید و ماساژ دهید، حواستان باشد که به آرامی و با حوصله انجام دهید زمان ماساژ ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کافیست.

انتخاب شوینده صورت براساس نوع پوست

تخلیه جوش های صورت:

اگر جوش های سر سیاه دارید دستمال کاغذی را دور انگشتتان بپیچید و به راحتی جوش ها را تخلیه کنید و سپس جای جوش ها الکل سفید بزنید و ضد عفونی کنید.

درمان خانگی جوش های زیر پوستی

 

استفاده از ماسک کدو، هویج و خیار:

از ماسک کدو ، هویج و خیار استفاده کنید: هر کدام که در دسترس بود استفاده کنید اگر همه مواد را داشتید از هر کدام مقداری ، ریز رنده کنید و یک زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید ، خمیر بدست آمده را روی صورت ماسک کنید و بعد از ۳۰ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

درمان خشکی پوست : ۷ روش خانگی

 

بستن منافذ پوست با یخ:

تکه ای یخ بردارید و به صورت دورانی روی پوست ماساژ دهید تا منافذ پوست بسته شوند سپس صورت را خشک کنید و از مرطوب کننده مخصوص پوست خودتان روی صورت و دست ها بزنید و برای دور چشم از کرم دور چشم قوی استفاده کنید. دوست عزیزم این موضوع را به خاطر داشته باشید که جوانی، زیبایی و شادابی کلی شما به مراقبت و توجه همیشگی و مداوم بستگی دارد و هیچ وقت نباید از زیبایی های خود غافل شوید.

یخ و زیبایی پوست و مو

 

برای دیدن : 

ایران دخت 

 

نوشته های مرتبط

کیست تخمدان و علائم و عوارض آن

صدیقه مخلوق پور

میوه های کم کالری و کاهش دهنده وزن کدامند

حسنا سیدجودت

اوتمیل یک صبحانه رژیمی ساده ولی پرانرژی

صدیقه مخلوق پور

ارسال دیدگاه

2 × 4 =